Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 37. až 38. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 10.9.2011 do 23.9.2011.  

Přizpůsobte si OpenOffice.org/LibreOffice svým reálným potřebám

Výchozí rozhraní nejpoužívanějšího linuxového kancelářského balíku je podle mě těžko použitelné, pokud si ho ale přizpůsobíte na míru, zefektivníte svou práci na maximum. (openoffice.cz, 12.9.2011)

Ke stažení je aktualizovaná verze příručky o stylech a formátování

Nedávno vyšla příručka o stylech a formátování dokumentu pro OpenOffice.org 3.2, která byla aktualizována pro verzi 3.3. (openoffice.cz, 12.9.2011)

Možné odtržení vývojové linie LibreOffice a OpenOffice.org

Podle Michale Meekse, vývojáře LibreOffice, jsou rozdíly ve zdrojovém kódu svobodných kancelářských balíků LibreOffice a OpenOffice.org již tak velké, že v budoucnu pravděpodobně dojde k úplnému rozdělení obou projektů. (openoffice.cz, 13.9.2011)

LibreOffice Extension a Template Center

The Document Foundation představila beta verzi svého nového Extension a Template Center. Ke každé šabloně nebo doplňku je k dispozici základní náhled funkce, uživatelské hodnocení a základní pokyny. Uživatelé zde mohou zpřístupnit i svá vlastní rozšíření. Podle Floriana Effenbergera, člena řídící komise The Document Foundation, vzniklo nové centrum doplňků v reakci na to, že do současnosti neexistoval spolehlivý a stabilní zdroj doplňků LibreOffice. (abclinuxu.cz, suseportal.cz, 13.9.2011)

OpenOffice alternativa k Microsoft Office

Hledáte alternativu za Mirosoft Office ? Doporučuji Vám bezplatnou alternativu OpenOffice. (servisvm.cz, 16.9.2011)

Usnadněte si prezentaci komentáři a poznámkami

V článku věnovaném aplikaci Impress se budeme věnovat především tomu, jak zjednodušit tvorbu prezentace. Pozornost bude věnována využití funkcí poznámek a komentářů a tomu, co s tím souvisí. (openoffice.cz, 19.9.2011)

Kancelářské programy do základních škol

Článek shrnuje osobní zkušenosti studentky/učitelky s výukou textových editorů a zahrnuje i současné možnosti využití online aplikací. (spomocnik.rvp.cz, 22.9.2011)

Typografické úpravy textu – načítavanie a ukladanie nastavení profilov

Pri nastavovaní používateľských profilov je potrebné, aby sa príslušné nastavenia prejavili aj pri otvorení dialógových okien a, samozrejme, aj ukladali do definičných súborov. Preto sa v dnešnom pokračovaní typografických makier zameriame na tieto funkcie. (openoffice.cz, 22.9.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz