Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 39. až 40. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 25.9.2010 do 8.10.2010.  

Nové slovenské slovníky pre kontrolu gramatiky v OpenOffice.org

19.9.2010 boli zverejnené nové verzie OpenOffice.org rozšírení, ktoré obsahujú slovenské slovníky pre kontrolu preklepov a delenie slov. (openoffice.cz, inet.sk, 25.9.2010)

Taháky pro OpenOffice.org

Na základě původních taháků jsem přichystal jejich trošku aktualizovanou verzi. Ponechávám k diskusi, co dalšího by měly obsahovat. Není problém tam přidat prakticky cokoliv. (openoffice.cz/blogy, 26.9.2010)

Rozšírenie pre vkladanie dátumu a času s možnosťou používateľských nastavení

Chcete do dokumentov v module OpenOffice.org Writer alebo Calc vkladať aktuálny dátum a čas na jedno ťuknutie podľa svojich vlastných nastavení? Nainštalujte si najnovšiu verziu rozšírenia JP Vkladanie dátumu a času. (openoffice.cz, 27.9.2010)

Končí OpenOffice.org a začína LibreOffice?

V utorok 28. 9. 2010 došlo k oficiálnemu ohláseniu odtrhnutia popredných vývojárov OpenOffice.org od Oracle. (inet.sk, openoffice.cz,... 28.9.2010)

Makrá v OpenOffice.org – nastavovanie indexov III.

V poslednom pokračovaní seriálu o makrách pre nastavovanie indexov si o.i. ukážeme procedúry pre nastavenie zmeny veľkosti indexov. (inet.sk, 29.9.2010)

Vytvořte si jmenovku pomocí hromadné korespondence

Nedávno jsme představili základní možnosti a práci s Průvodcem hromadné korespondence. V dnešním článku se zaměříme právě na něj v souvislosti s tvorbou jmenovky nebo štítku se jménem na různé akce. Vše si ukážeme opět na praktickém příkladě. Jedná se totiž o typickou situaci, kdy máte připravit spoustu v podstatě stejných materiálů s jedním rozdílem, kterým je v tomto případě jméno. (openoffice.cz, 29.9.2010)

Belgie organizuje ODF plugfest

Belgie organizuje v pořadí již čtvrtý ODF plugfest, jehož cílem je testování a zlepšování interoperability mezi různými otevřenými a proprietárními implementacemi Open Document Formatu, který je primárním formátem v OpenOffice.org nebo KOffice. Během plugfestu proběhnou také přednášky expertů, a to i odborníků pracujících přímo pro belgickou veřejnou správu. Podrobnosti o akci na OSOR.eu. (abclinuxu.cz, 29.9.2010)

Hledají se testeři pro OpenOffice.org 3.3

S blížícím se datem vydání první RC verze (kandidát na vydání) se hledají testeři pro odhalování chyb. (openoffice.cz, 30.9.2010)

Ako nainštalovať LibreOffice pod Fedorou a Ubuntu

V posledných dňoch sa objavila novinka v podobe forku OpenOffice.org pod názvom LibreOffice. Viacerí poprední vývojári a projektoví lídri stojaci doteraz za projektom kancelárskeho balíka OpenOffice.org ohlásili odtrhnutie od Oracle a vývoj tohto kancelárskeho balíka pod hlavičkou novovytvorenej nezávislej nadácie The Document Foundation. Pretože ochrannú známku OpenOffice.org v súčasnosti vlastní Oracle, kancelársky balík sa zatiaľ nazýva LibreOffice. (linuxon.sk, 30.9.2010)

Rozšíření Quick formule: „Formule 1“ pro psaní vzorců v OpenOffice.org, chemické a fyzikální vzorce

Tento článek obsahuje ukázky zbývajících možností rychlého psaní vzorců s rozšířením Quick formule v OpenOffice.org. V závěru můžete nahlédnout „pod kapotu“ rozšíření (do maker), nastavit spouštění rozšíření jen z klávesnice (bez klikání na ikonu rozšíření) a také se pokusím o srovnání s dalšími možnostmi psaní vzorců (v OpenOffice.org i ve Wordu z Microsoft Office, včetně některých odkazů). (openoffice.cz, 1.10.2010)

Rozšírenie pre nastavenie znakových štýlov

Potrebujete často nastavovať znakové štýly pre šikmé a tučné písmo? Potrebujete tento znakový štýl nastaviť automaticky podľa napísaného textu? Nainštalujte si rozšírenie JP Znakové štýly kurzíva, tučné. (openoffice.cz, 4.10.2010)

Oracle nebude přímo spolupracovat s LibreOffice

Oracle uvedl, že nebude přímo pracovat s The Document Foundation na jejich LibreOffice, který je odnoží kancelářského balíku OpenOffice.org. Oracle se domnívá, že OpenOffice.org je nejpokročilejší a na funkce bohatým kancelářským balíkem a vybízí OpenOffice komunitu, aby přímo přispívala. Je tedy nevyhnutelné, že se LibreOffice začne odlišovat od OpenOffice.org kancelářského balíku. (linux.website21.cz, 5.10.2010)

Makrá v OpenOffice.org – tlač a export faktúry do PDF

Potrebujete program, ktorý by automaticky tlačil faktúru na papier a zároveň ju aj exportoval do PDF formátu? V tomto dieli seriálu o programovaní makier si ukážeme, ako to dokážete jednoducho naprogramovať v prostredí OpenOffice.org. (inet.sk, 6.10.2010)

Jak na vytvoření plakátu s obrázky a sloupci

V mnoha dřívějších článcích jsme se více či méně věnovali různým nastavením stránky, a to z mnoha pohledů. Tento článek přináší poměrně rozsáhlé shrnutí toho všeho tentokrát na letáku nebo chcete-li plakátu. Navíc bude pozornost věnována použití sloupců a celkové grafické úpravě na příkladě. Článek je tak vhodný skutečně pro všechny uživatele aplikace Writer, kteří si prostě nevystačí jen s prostým textem. (openoffice.cz, 6.10.2010)

Jak si na Ubuntu nainstalovat LibreOffice

Včera jsme psali o tom, že vznikl nový klon OpenOffice.org zvaný LibreOffice, jehož hlavním cílem je odpoutat vývoj od Oracle a jeho nálad. Daily Tech Tips přinesl jednoduchý návod, pomocí něhož je možné nainstalovat si LibreOffice na Ubuntu (či Debian či Linux Mint). Stačí si přidat repositář a nainstalovat centrální metabalíček. Zatím se jedná o úvodní verzi, která zřejmě nebude dokonalá a zatím je jen v angličtině. Balíček automaticky ze systému odstraní OpenOffice.org. (root.cz, 6.10.2010)

The Document Foundation shrnuje výsledky prvního týdne kancelářského balíku LibreOffice

Nadace The Document Foundation vydala prohlášení a shrnuje týden událostí, které se odehrály po odchodu některých vývojářů z Oracle v úterý 28.9.2010. Zahrnuje také jeho reakci. (openoffice.cz, 7.10.2010)

Práce s databází Base z OpenOffice.org, 1. díl

Pro zájemce o práci s databázemi, popř. pro studenty středních škol, přinášíme seriál o práci s modulem Base. Do textu je umístěna také potřebná teorie k porozumění databázím, najdete zde i praktické příklady práce s Base a úkoly, které vám pomohou ověřit si, jestli jste všemu porozuměli. Odpovědi najdete vždy v následujícím dílu. Věříme, že by seriál mohl pomoci s výukou databází jako důležitého, ale spíše obtížnějšího tématu informatiky. (openoffice.cz, 8.10.2010)

Oprava chyby v rozšírení pre vkladanie čísla slovom

Na základe pripomienky používateľov sme opravili chybu pri vypisovaní čísla „devět“ v českých číslovkách. (openoffice.cz, 8.10.2010)

OpenOffice.org bude pokračovať dvojmo, ako LibreOffice a aj pod Oraclom

Úspešný open source projekt kancelárskeho balíka OpenOffice.org bude zrejme aktívne vyvíjaný pod hlavičkou novovzniknutej nadácie Document Foundation aj pod hlavičkou spoločnosti Oracle. (dsl.sk, 8.10.2010)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s., Inet.sk a pc.sk.

 

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz