Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 41. až 42. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 9.10.2010 do 22.10.2010.  

Rozšírenie pre typografickú kontrolu textu

Potrebujete v texte vyhľadať a označiť typografické chyby? Nainštalujte si rozšírenie JP Typografická kontrola textu. (openoffice.cz, 11.10.2010)

Versatile Calculator – převod jednotek i počítání matic

Potrebujete v texte vyhľadať a označiť typografické chyby? Nainštalujte si rozšírenie JP Při kancelářské práci se vám jistě mnohokrát přihodilo, že jste si potřebovali honem něco spočítat, převést z jedné jednotky do jiné a podobně. Abyste nemuseli otevírat další program (a předtím jej instalovat), případně abyste tuto možnost měli všude s sebou (použijete-li portable verzi OpenOffice.org), byl pro vás připraven plugin Versatile Calculator. (openoffice.cz, 13.10.2010)

Makrá v OpenOffice.org – typografická kontrola textu (I)

Učíte iných typografické pravidlá a potrebujete v texte vyhľadať a označiť typografické chyby? Uľahčite si prácu na naprogramujte si na tento účel makro. (inet.sk, 13.10.2010)

Otázky a odpovědi: Dění kolem kancelářských balíků OpenOffice.org, Go-OO a LibreOffice

Nedávno vznikla komunitní odnož kancelářského balíku OpenOffice.org. Byla založena nezisková organizace The Document Foundation, která bude její vývoj zaštiťovat. Pro novou větev vývoje bylo vybráno dočasné jméno LibreOffice, protože název OpenOffice.org patří firmě Oracle. Než se ukáže, jak firma zareaguje, můžeme se zatím pokusit zodpovědět množství dotazů, které se vyrojily. (linuxexpres.cz, 15.10.2010)

Práce s databází Base z OpenOffice.org (2) – Vytvoření a registrace databáze

Druhý díl seriálu o databázovém programu Base začíná krátkým úvodem do teorie, který směřuje k vysvětlení pojmu relační databáze. Potom už začnete pracovat s Base: založíte první databázi a v ní vytvoříte několik tabulek. Jak bylo napsáno v první části, databázi můžete tvořit podle číslovaných úkolů. Několik z těchto úkolů na vás čeká už v tomto dílu. (openoffice.cz, 15.10.2010)

Florian Effenberger přerušuje své působení na pozici vedoucího marketingového týmu

Florian Effenberger, který byl dlouhou dobu vedoucím mezinárodního marketingového týmu OpenOffice.org, oznámil, že se vzdává výkonu funkce. (openoffice.cz, 16.10.2010)

Microsoft se tvrdě pustil do OpenOffice

Microsoft v nové reklamě překvapivě tvrdě zaútočil na open-source kancelářský produkt OpenOffice. (maxiorel.cz, 16.10.2010)

Oracle požiadalo niektorých členov OpenOffice.org Community, aby odišli

Oracle ústami svojho zástupcu požiadalo členov OpenOffice.org Community Council, ktorí sú zakladateľmi Document Foundation a forku LibreOffice aby opustili OpenOffice.org Community Council. (linuxos.sk, 18.10.2010)

Dnes byla vydána OpenOffice.org 3.3 RC 1

Na stránkách OpenOffice.org vyšlo oznámení o vydání Release Candidate 1 kancelářského balíku OpenOffice.org 3.3. (openoffice.cz, 19.10.2010)

Linux/OpenOffice vs. Microsoft: střet se blíží

6.4% firem ve světě plánuje v příštím roce instalovat další linuxové servery - ovšem pouze 41.2% plánuje instalovat server na bázi Windows. A 43.6% plánuje snížit počet serverů na bázi Windows. Není divu, že Microsoft se alespoň snaží plíživě zpochybňovat použitelnost Linuxu na desktopu. (teckacz.cz, 19.10.2010)

Oracle o neposlušné vývojáře OpenOffice.org nemá zájem, mají odejít z rady

Společnost Oracle sice potvrdila, že má v plánu dále vyvíjet a poskytovat kancelářský balík OpenOffice.org, ale zároveň požádala vývojáře, kteří založili odnož LibreOffice, aby opustili komunitní radu OpenOffice.org. (dsl.cz, 19.10.2010)

Makrá v OpenOffice.org – typografická kontrola textu (II)

V druhom pokračovaní makier pre hľadanie a označovanie typografických chýb si uvedieme funkcie pre hľadanie a pre označovanie nájdeného textu. (inet.sk, 20.10.2010)

Máme pro vás ke stažení jídelní lístek pro školy

Tuto šablonu jídelníčku pro školy nám poslal věrný čtenář a častý návštěvník ve zdejším fóru, známý pod přezdívkou Zvědavec. (openoffice.cz, 20.10.2010)

Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží

Kancelářský balík OpenOffice.org se blíží k verzi 3.3.0. Včera vyšla verze RC1 a v komunitě tento krok vyvolává otázku, jakým způsobem bude vývoj pokračovat. My se podíváme na poslední události, ale i na novinky ve verzi 3.3.0. (abclinuxu.cz, 20.10.2010)

Práce s databází Base z OpenOffice.org (3) – Vytvoření tabulky v režimu návrhu, primární a cizí klíč

Ve třetím dílu seriálu o databázovém programu Base nejdřív vytvoříte tabulku Kniha v režimu návrhu. Seznámíte se přitom s některými datovými typy hodnot ve sloupcích. Ve druhé části teorie se budeme věnovat primárním a cizím klíčům, včetně vazby typu 1 – N. Pak už bude pro vás snadné vrátit se k Base a vytvořit další tabulky databáze Knihovna. (openoffice.cz, 22.10.2010)

Nová verzia rozšírenia pre rýchly prístup na weby OpenOffice.cz a OpenOffice.org Extensions

Pripravili sme pre vás opravnú verziu rozšírenia pre rýchly prístup na weby OpenOffice.cz a OpenOffice.org Extensions. (openoffice.cz, 22.10.2010)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s., Inet.sk a pc.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz