Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 47. a 48. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 19.11.2011 do 2.12.2011.  

Tipy a triky pro Calc: Dělení textu v buňce do více sloupců, seskupování řádků a mezisoučty

Máte v jedné buňce např. celou adresu a potřebujete ji rychle rozdělit do více buněk na řádku? Potřebujete seskupit některá data a udělat mezisoučet? Podrobnosti, co a jak nastavit, se dozvíte v pár tipech a tricích v článku. (openoffice.cz, 21.11.2011)

Nové minimalistické rozhranie pre LibreOffice (OpenOffice.org)

Citrus UI je zaujímavá iniciatíva za nové užívateľské rozhranie do kancelárskeho balíka LibreOffice. Prináša hlavne jednoduchšie prostredie, intuitívnejšie ovládanie a celkovo má pôsobiť jednoduchšie. (alian.info, 25.11.2011)

Pojmenování oblastí buněk v Calcu a konsolidace dat

Vybrané oblasti buněk můžete pojmenovat vlastními názvy pro použití v dialozích a v článku se dozvíte, jak na to. Také pro vás máme návod na slučování tabulek z různých oblastí. K čemu je to dobré? (openoffice.cz, 28.11.2011)

AccessODF rozšíření pro kontrolu dostupnosti LibreOffice a OpenOffice.org propuštěn

Vývojový tým na belgické univerzitě Katholieke Universiteit Leuven vydal AccessODF, open source rozšíření pro LibreOffice a OpenOffice.org. (linux.website21.cz, 30.11.2011)

Pluginy EuroOffice – vzorce na rastry, převod mezi fyzikálními jednotkami, čárové kódy a redukce dat

V článku se podíváme na několik vybraných doplňků od maďarské společnosti MultiRáció, která nejenže vyrábí vlastní klon programu OpenOffice.org, ale i celou řadu doplňků, z nichž některé jsou určené právě pro tento kancelářský program. (openoffice.cz, 30.11.2011)

Writer: Práce se styly

Bezesporu jedním z hlavních nástrojů, který vám dokáže usnadnit práci při psaní jsou Styly a formátování. Stačí jen vybrat část textu a zvolit předvolený, upravený nebo zcela nově vytvořený styl, podle kterého se text automaticky a hlavně rychle upraví. Proto se dnes zaměříme právě na styly a to, co nejen s nimi v kancelářském balíku OpenOffice.org, respektive LibreOffice, souvisí. (abclinuxu.cz, 1.12.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz