Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 47. a 48. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 19.11.2011 do 2.12.2011.  

Tipy a triky pro Calc: Dělení textu v buňce do více sloupců, seskupování řádků a mezisoučty

Máte v jedné buňce např. celou adresu a potřebujete ji rychle rozdělit do více buněk na řádku? Potřebujete seskupit některá data a udělat mezisoučet? Podrobnosti, co a jak nastavit, se dozvíte v pár tipech a tricích v článku. (openoffice.cz, 21.11.2011)

Nové minimalistické rozhranie pre LibreOffice (OpenOffice.org)

Citrus UI je zaujímavá iniciatíva za nové užívateľské rozhranie do kancelárskeho balíka LibreOffice. Prináša hlavne jednoduchšie prostredie, intuitívnejšie ovládanie a celkovo má pôsobiť jednoduchšie. (alian.info, 25.11.2011)

Pojmenování oblastí buněk v Calcu a konsolidace dat

Vybrané oblasti buněk můžete pojmenovat vlastními názvy pro použití v dialozích a v článku se dozvíte, jak na to. Také pro vás máme návod na slučování tabulek z různých oblastí. K čemu je to dobré? (openoffice.cz, 28.11.2011)

AccessODF rozšíření pro kontrolu dostupnosti LibreOffice a OpenOffice.org propuštěn

Vývojový tým na belgické univerzitě Katholieke Universiteit Leuven vydal AccessODF, open source rozšíření pro LibreOffice a OpenOffice.org. (linux.website21.cz, 30.11.2011)

Pluginy EuroOffice – vzorce na rastry, převod mezi fyzikálními jednotkami, čárové kódy a redukce dat

V článku se podíváme na několik vybraných doplňků od maďarské společnosti MultiRáció, která nejenže vyrábí vlastní klon programu OpenOffice.org, ale i celou řadu doplňků, z nichž některé jsou určené právě pro tento kancelářský program. (openoffice.cz, 30.11.2011)

Writer: Práce se styly

Bezesporu jedním z hlavních nástrojů, který vám dokáže usnadnit práci při psaní jsou Styly a formátování. Stačí jen vybrat část textu a zvolit předvolený, upravený nebo zcela nově vytvořený styl, podle kterého se text automaticky a hlavně rychle upraví. Proto se dnes zaměříme právě na styly a to, co nejen s nimi v kancelářském balíku OpenOffice.org, respektive LibreOffice, souvisí. (abclinuxu.cz, 1.12.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz