Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 47. a 48. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 19.11.2011 do 2.12.2011.  

Tipy a triky pro Calc: Dělení textu v buňce do více sloupců, seskupování řádků a mezisoučty

Máte v jedné buňce např. celou adresu a potřebujete ji rychle rozdělit do více buněk na řádku? Potřebujete seskupit některá data a udělat mezisoučet? Podrobnosti, co a jak nastavit, se dozvíte v pár tipech a tricích v článku. (openoffice.cz, 21.11.2011)

Nové minimalistické rozhranie pre LibreOffice (OpenOffice.org)

Citrus UI je zaujímavá iniciatíva za nové užívateľské rozhranie do kancelárskeho balíka LibreOffice. Prináša hlavne jednoduchšie prostredie, intuitívnejšie ovládanie a celkovo má pôsobiť jednoduchšie. (alian.info, 25.11.2011)

Pojmenování oblastí buněk v Calcu a konsolidace dat

Vybrané oblasti buněk můžete pojmenovat vlastními názvy pro použití v dialozích a v článku se dozvíte, jak na to. Také pro vás máme návod na slučování tabulek z různých oblastí. K čemu je to dobré? (openoffice.cz, 28.11.2011)

AccessODF rozšíření pro kontrolu dostupnosti LibreOffice a OpenOffice.org propuštěn

Vývojový tým na belgické univerzitě Katholieke Universiteit Leuven vydal AccessODF, open source rozšíření pro LibreOffice a OpenOffice.org. (linux.website21.cz, 30.11.2011)

Pluginy EuroOffice – vzorce na rastry, převod mezi fyzikálními jednotkami, čárové kódy a redukce dat

V článku se podíváme na několik vybraných doplňků od maďarské společnosti MultiRáció, která nejenže vyrábí vlastní klon programu OpenOffice.org, ale i celou řadu doplňků, z nichž některé jsou určené právě pro tento kancelářský program. (openoffice.cz, 30.11.2011)

Writer: Práce se styly

Bezesporu jedním z hlavních nástrojů, který vám dokáže usnadnit práci při psaní jsou Styly a formátování. Stačí jen vybrat část textu a zvolit předvolený, upravený nebo zcela nově vytvořený styl, podle kterého se text automaticky a hlavně rychle upraví. Proto se dnes zaměříme právě na styly a to, co nejen s nimi v kancelářském balíku OpenOffice.org, respektive LibreOffice, souvisí. (abclinuxu.cz, 1.12.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz