Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 6. až 7. týždeň 2009

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 2.2. do 15.2.2009.  

„Vydanie OpenOffice.org 3.0.1“

Velmi nás teší, že Vám môžeme ponúknuť dalšiu verziu oblúbeného kancelárskeho balíku OpenOffice.org v Slovenskom jazyku. (sk.openoffice.org, 2.2.2009)

„Hypertextové odkazy v dokumentech“

Dneska se podíváme na hypertextové odkazy, které máme zafixované spíš pro webové stránky a internet, ale i v našich dokumentech tuto věc můžeme použít. S těmito odkazy budeme pracovat v textovém dokumentu, tedy v programu Writer a v něm budeme mít připravený libovolný text se správným formátováním, hlavně v oblasti nadpisů, abychom si mohli rovnou ukázaný postup vyzkoušet. Já osobně jsem použil lorem ipsum generátor, kterých je na internetu požehnaně a naprosto dostatečně poslouží naší ukázce. (602office.cz, 2.2.2009)

„Logické funkce 2 – AND, OR“

V druhém díle o logických funkcích v Calcu se podíváme na logické funkce AND a OR. (openoffice.cz, 3.2.2009)

„openMagazin“

Představujeme vám PDF magazín s nejlepšími články z portálů LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz, které vyšly v uplynulém období. Magazín obsahuje několik desítek stran, je k dispozici zdarma a je možné ho sdílet, kopírovat a posílat přátelům. Pošlete ho všem, kdo neznají Linux nebo se chtějí dozvědět, jak se v OpenOffice.org vytváří obsah, používají funkce Calcu nebo kreslí v Draw. (openoffice.cz, linuxexpres.cz, 4.2.2009)

„Nová šablona v placené sekci“

Tentokrát se jedná o šablonu pozvánky na pracovní poradu s programem. Tato šablona je pouze grafickým návrhem se základními neměnnými informacemi. Program porady plus pár dalších maličkostí si musí doplnit každý sám. (602office.cz, 4.2.2009)

„Jak nastavit šablonu jako výchozí“

Tentokrát se jedná o šablonu pozvánky na pracovní poradu s programem. Tato šablona je pouze Šablony jsou velmi dobrým pomocníkem při snaze šetření času a zefektivnění naší práce. Bohužel šablony nejsou dosud tak využívané, jak by si tato pomůcka zasloužila. Šablony se hlavně využívají tam, kde se často používá jednotná forma psaných textů nebo grafická podoba dokumentů, zde je využití velmi efektivní. (602office.cz, 6.2.2009)

„Používají OpenOffice.org: TOS ZNOJMO, akciová společnost“

Ve firmě TOS Znojmo používají kancelářský balík OpenOffice.org a jsou s ním spokojení. Přečtěte si odpovědi z dotazníku, třeba v nich najdete inspiraci. Pokud ve vaší organizaci také používáte OpenOffice.org, dejte nám vědět! Dotazník najdete na konci článku. (openoffice.cz, 9.2.2009)

„Zliatky v textovom dokumente OpenOffice.org“

Potrebujete požívať v texte zliatky (ligatúry) namiesto skupiny písmen? Nainštalujte si najnovšiu verziu rozšírenia „JP Rozsirene formatovanie textu“ – súbor „JP_format_zamen.oxt“. (602office.cz, 9.2.2009)

„Instalace rozšiřujících doplňků“

Mé dnešní téma sice není příliš obsáhlé, ale rozhodně stojí za to, aby uživatelé OpenOffice věděli, jak si nainstalovat rozšiřující balíčky s různými doplňujícími funkcemi. (602office.cz, 9.2.2009)

„Jak vyhledávat a nahrazovat text“

Možná se vám někdy stalo, že jste potřebovali zvýraznit nějaké cizí slovo všude tam, kde se nachází, nebo jenom hromadně opravit chybně napsaný odborný termín. V těchto a dalších případech se dá použít funkce Najít a nahradit, která tuto operaci provede automaticky za vás. (openoffice.cz, 11.2.2009)

„Pozor na phishing pri sťahovaní OpenOffice“

Cez víkend sa na stránke WorksWithU.com objavil zaujímavý príspevok od Christophera Tozziho. Ten si pri „googlovaní“ informácií o kancelárskom balíku OpenOffice.org všimol, že vyhľadávač zobrazil aj podozrivo vyzerajúce sponzorované výsledky vyhľadávania. (itnews.sk, 11.2.2009)

„Nová šablona v placené sekci“

Ty, kteří mají přístup do placené sekce, tu čeká nová šablona. Tentokrát se jedná o pozvánku na oslavu narozenin. Je tvořena v v programu Draw a bližší informace jsou obsaženy v popisu šablony. (602office.cz, 11.2.2009)

„Používají Openoffice.org: Firma Mgr. Martin Matouš, MATY“

Firma Mgr. Martin Matouš, MATY z Českých Budějovic se zabývá správou domů a nemovitostí, vedením účetních agend ekonomických subjektů, pojišťovnictvím. Na 25 počítačích používá kancelářský balík cca 13 zaměstnanců, kteří jej využívají pro vytváření širokého spektra dokumentů. Firma se snaží formát ODF prosadit i v komunikaci s úřady. (openoffice.cz, 13.2.2009)

„Google zlepší pravopis Firefoxu i OpenOffice.org“

Již poměrně dlouho dobu těží Google ze své multijazyčnosti a kanceláří po celém světě tím, že umožňuje jedním kliknutím přeložit jakékoliv internetové stránky do několika desítek jazyků. Nyní začne z této dividendy těžit i prohlížeč Google Chrome a spolu s ní desítky dalších produktů včetně OpenOffice.org, Firefoxu nebo Thunderbirdu. (zive.cz, 13.2.2009)

„Export souborů do PDF“

S formátem PDF se pravděpodobně setkal již každý z nás a proto také víme, že tento formát má nesporné výhody. Jedná se zejména o zachování formátu textů, obrázky jsou na svém místě a jsou ve stejné velikosti. (602office.cz, 13.2.2009)

Článok vyšiel v spolupráci 602office.cz a OpenOffice.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz