Používají OpenOffice.org: TOS ZNOJMO, akciová společnost

obecna.png Ve firmě TOS Znojmo používají kancelářský balík OpenOffice.org a jsou s ním spokojení. Přečtěte si odpovědi z dotazníku, třeba v nich najdete inspiraci. Pokud ve vaší organizaci také používáte OpenOffice.org, dejte nám vědět! Dotazník najdete na konci článku.  

Proč používáte OpenOffice.org?

V naší firmě postupně nahrazujeme starší PC tenkými klienty HP T5000 - T5530, které jsou připojeny na server. Z důvodů úsporných opatření je na tomto serveru nainstalován kancelářský balík OpenOffice.org.

Jací uživatelé, na kolika počítačích a kolik jich je?

S kancelářským balíkem OpenOffice.org pracuje doposud cca 20 uživatelů a většinou se jedná o administrativní pracovníky útvarů prodeje, zásobování, účtárny a výroby.

Na jakých operačních systémech OpenOffice.org provozujete?

OpenOffice.org je provozován na serveru pod operačním systémem Windows Server 2003 a v současné době je používán zatím na 20 tenkých klientech HP.

TOS ZNojmo - Tenký klient HP T5530 s OpenOffice.orgTOS ZNojmo - Tenký klient HP T5530 s OpenOffice.org

Popište typ dokumentů, které obvykle vytváříte nebo zpracováváte.

Uživatelé kancelářského balíku OpenOffice.org vytvářejí textové dokumenty, tabulky a jednoduché prezentace nejčastěji pomocí šablon vytvořených k tomuto účelu.

Máte problémy při výměně dat, např. v případě souborů MS Office?

Vazby souborů MS Office mezi Excelem a Wordem jsou ztraceny, pokud jsou soubory editovány v OpenOffice.org. OpenOffice.org neumí spustit makra z Microsoft Office. Pro výměnu dat používáme OpenDocument Format, formát MS Office a formát MS Works.

Zhodnoťte kvalitu práce s kancelářským balíkem OpenOffice.org. Uveďte důvody pro jeho doporučení jiným uživatelům, uveďte také nedostatky, které vám vadí.

Práce s OpenOffice.org (Writer a Calc) je až na malé výjimky stejná jako s programy Word a Excel MS Office. Kancelářský balík OpenOffice.org bych doporučil, protože umožňuje dosáhnout úspor vyplývajících z toho, že je nabízen zdarma.

Vadí nám ovšem, že není nabízena technická podpora, která by pomohla začínajícím uživatelům s problémy při přechodu na OpenOffice.org.

Klady

  • uživatelské prostředí a tím i ovládání programů v OpenOffice.org je velmi podobné jako v MS Office

Zápory

  • nedostupnost dokumentace v češtině zvláště k programu BASE
  • absence technické podpory pro začínající uživatele

Je podle vás literatura a dokumentace k OpenOffice.org dostačující? Chybí vám některý typ dokumentace? Jaké zdroje používáte?

Knihy

Pavel Satrapa - Open.Office.org pro zelenáče (čtěte naše starší recenze: OpenOffice.orgpro zelenáče). Chybí knihy - uživatelská příručka s podrobným popisem funkcí a možností programu BASE.

Webové zdroje

www.openoffice.cz, www.602office.cz, atd., chybí články o možnostech programu BASE v češtině v souvislosti s vytvářením sestav pomocí Návrháře sestav. Nápověda v programech by měla být doplněna názornými příklady.

Byli byste ochotni věnovat finanční prostředky na úpravu vlastností OpenOffice.org nebo na vytvoření speciálního rozšíření?

Neuvažovali jsme zatím o možnosti věnovat finanční prostředky na úpravu OpenOffice.org nebo na vytvoření speciálního rozšíření.

Uveďte prosím informace o vaší organizaci a také své jméno a pozici či funkci.

TOS ZNOJMO, akciová společnost
TOS ZNOJMO, akciová společnost, Družstevní 3, 669 02 Znojmo
Vilém Sysel, programátor VS, vilem_sysel@tos-znojmo_cz
www.tos-znojmo.cz

Další sdělení

Přivítali bychom aktuální seznam organizací používajících kancelářský balík OpenOffice.org včetně kontaktů pro možnost případné spolupráce při řešení příp. problémů spojených s používáním jednotlivých programů uvedeného balíku.

Používáte ve firmě, škole či organizaci kancelářský balík OpenOffice.org? Stáhněte si dotazník Používáte OpenOffice.org?, vyplňte jej a pošlete nám jej (redakce@openoffice_cz). Budeme rádi, když se v rubrice PoužívajíOpenOffice.org objeví další příspěvky. A k tomu potřebujeme vaši spolupráci. Děkujeme.

(Jako ve škole) Průměr: 1.83 | Hodnotilo: 6
 

Komentáře

user avatar Richard Frnka
Odpovědět
Používají OpenOffice.org: TOS ZNOJMO, akciová společnost
9. 02. 2009, 09:32:03
V dotazníku mi chybí poznámka kterou/é verzi/e organizace používá a proč. Může být důvod proč se nepoužívá "poslední" verze. Zda poslední verzi někdo nejdříve odzkouší (na čem závisí nasazení) a způsob "zaškolení" uživatelů na novou verzi. Někdy zaškolení pochopitelně není nutné, ale vždy je nutno informovat.
user avatar redakce portálu
Odpovědět
Re:Používají OpenOffice.org: TOS ZNOJMO, akciová společnost
12. 02. 2009, 11:11:51
Primárně je dotazník určen k popularizaci výsledků, nikoliv pro extra přesné statistické údaje. Navíc obsahuje mnoho míst, kam se podobná informace dá napsat, pokud ji respondent považuje za důležitou.

Smyslem tedy není mapovat "kolik uživatelů", ale "jakým způsobem a proč".

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz