Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 7. až 8. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 12.2.2011 do 25.2.2011.  

OpenOffice.org - posilňuje svoj trh!

Kompletný kancelársky softvérový balík - to je OpenOffice.org. Určite veľa používateľov zvolí práve spomínaný kancelársky balík, nakoľko výrobca ho ponúka úplne zdarma aj pre právnické osoby a firmy. (ezamky.sk, 12.2.2011)

Syntaxe závorek a práce s nimi v modulu Math

Každý začínající i pokročilejší uživatel modulu Math programu OpenOffice.org by se měl co nejdříve seznámit se způsobem, jak se v něm píší závorky. Závorky totiž při psaní vzorců hrají velkou roli, ať už funkční z hlediska syntaxe, anebo prostě významovou. (openoffice.cz, 14.2.2011)

LibreOffice 3.3.1 RC

Vyšlo LibreOffice 3.3.1 RC. Jde o aktualizaci nedávno vydaného LibreOffice 3.3, která ještě není určena pro produkční nasazení, ale vývojářům můžete pomoci jejím testováním. V changelogu nenajdeme jenom opravy a optimalizace, ale také vylepšené překlady a ikonky jednotlivých asociovaných typů souborů. (root.cz, 14.2.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Špeciálna zámena (1)

Potrebujete zamieňať reťazce v dokumente tak, aby sa menila veľkosť prvého písmena nového reťazca? Zdá sa vám dialóg pre nahrádzanie zbytočne komplikovaný? Naprogramujte si vlastnú zámenu so špeciálnymi možnosťami. (dennik.inet.sk, 15.2.2011)

Nový kancelářský balík LibreOffice

Hodně se o tom píše na linuxových serverech, ale jinak je ohledně LibreOffice ticho po pěšině. Nečekal jsem a vyzkoušel jsem jej, a teď se s vámi podělím o získané zkušenosti. (maxiforum.cz, 15.2.2011)

Vzorce v textovom dokumente 3 – Skriptovací jazyk modulu Math

Po základnom zoznámení sa s modulom Math si v niekoľkých nasledujúcich častiach predstavíme možnosti skriptovacieho jazyka, pomocou ktorého vlastne zadávate vzorce. (openoffice.cz, 16.2.2011)

Zapojte se s námi do propagace otevřených formátů

Máte rádi svobodu a otevřenost? Byli bychom velmi rádi, kdybyste nám pomohli s prosazováním těchto ideí ve světě softwaru. Překládáme stránky o dnu otevřených formátů. Přiložte ruku k dílu. (openoffice.cz, 16.2.2011)

Nová verzia rozšírenia pre prácu s hypertextovými odkazmi

Potrebujete v texte odstrániť HTML značky? Nainštalujte si novú verziu rozšírenia JP oprava hypertextových odkazov. (openoffice.cz, 18.2.2011)

The Document Foundation založí právnickou osobu

Nezisková organizace The Document Foundation, zabývající se především vývojem kancelářského balíku LibreOffice, zatím právně vůbec neexistuje. Shání proto 50 tisíc EUR na založení nadace se sídlem v Německu. (linuxexpres.cz, 18.2.2011)

Jak jsem psal disertaci v OpenOffice.org

Mám tak trochu rád software, který je zadarmo a nemusí se za něj platit. Jednou z výhod je, že vývojový cyklus se neřídí potřebou dané firmy / koncernu vydělat nějaké peníze, ale opravdovými potřebami změn nebo oprav. Další věcí, kterou “trpím” je že se snažím pokud to jen jde tento bezplatný software používat. Zde popíši jak jsem použil kancelářský balík při psaní disertační práce. (radja.cz, 19.2.2011)

Jak pracovat s OpenOffice.org Base

Článek na Linux Journal poskytuje jednoduchý a přímočarý návod, jak se vypořádat s databázemi při práci s programem OpenOffice.org Base. (abclinuxu.cz, 20.2.2011)

Na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně používají OpenOffice.org

Vysoké školy mívají specifické požadavky na software, který používají a FIT VUT v Brně není výjimkou, ale přesto v ní mnoho lidí používá kancelářský balík OpenOffice.org. Vadí jim hlavně nepřítomnost slovníků ihned po instalaci. (openoffice.cz, 21.2.2011)

Česká verzia OpenOffice.org 3.3 k dispozícii

Používatelia, ktorí čakali na vydanie českej verzie OpenOffice.org 3.3 sa dočkali. (dennik.inet.sk, openoffice.cz, 21.2.2011)

Organizace Document Foundation uvítala přínos k rozvoji LibreOffice společnotí Canonical

Organizace Document Foundation, dohlížející na vývoj LibreOffice kancelářského balíku, nezávislé verze projekt OpenOffice.org, oznámila rozšíření financování společností Canonical kancelářského balíku týmu LibreOffice. LibreOffice se již také integrovala do uživatelského prostředí Unity. (linuxlex.cz, root.cz, 22.2.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Špeciálna zámena (2)

V minulom dieli o programovaní makier v OpenOffice.org sme si ukázali prvú časť makier pre špeciálnu zámenu reťazcov, ktoré sa venovali dialógu. V dnešnom druhom (a zároveň záverečnom) dieli si uvedieme makrá, v ktorých budeme prevádzať vlastné zámeny. (dennik.inet.sk, 23.2.2011)

Vzorce v textovom dokumente 4 – Množinové operácie, funkcie a operátory

V treťom pokračovaní návodu o skriptovacom jazyku OpenOffice.org sa zoznámime s množinovými operáciami, funkciami a operátormi. (openoffice.cz, 23.2.2011)

LibreOffice dospěl do verze 3.3.1

LibreOffice, mladý fork OpenOffice.org, dnes dospěl do své, v pořadí historicky druhé, stabilní verze, do verze 3.3.1. Tato verze přináší především vylepšenou stabilitu napříč celým kancelářským balíkem, dále pak byly vylepšeny některé lokalizace balíku. Jednou z mála vizuálních novinek je tak sada nových barevných ikon, které více zapadají do konceptu nadace "The Document Foundation" a balík se tak opět o něco málo odlišil od svého "rodiče" - od OpenOffice.org. (senkjakub.blogspot.com, 23.2.2011)

LibreOffice 3.3.1 uvoľnené

23.2.2011 bola uvoľnená nová verzia LibreOffice 3.3.1. (dennik.inet.sk, 24.2.2011)

Jak nastavit výchozí šablonu v OpenOffice.org Draw

Uživatelé OpenOffice.org mohou být naštvaní, když zjistí, že si některý z programů nepamatuje jejich nastavení barev nebo písma. Považují to za chybu – jenže to chyba není. Vlastnosti dokumentu se ukládají do dokumentu, nikoliv do nastavení programu. Pokud chcete změnit vlastnosti výchozího dokumentu, musíte změnit výchozí šablonu. Nebo jako výchozí nastavit jiný dokument, třeba ten váš. Ukážu vám, jak na to. (e-ott.info, 25.2.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole) Průměr: 3.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz