Zapojte se s námi do propagace otevřených formátů

AKTUALIZACE: JIŽ HOTOVO, DĚKUJEME. Máte rádi svobodu a otevřenost? Byli bychom velmi rádi, kdybyste nám pomohli s prosazováním těchto ideí ve světě softwaru. Překládáme stránky o dnu otevřených formátů. Přiložte ruku k dílu.  

Liberix, o. p. s., překládá z angličtiny do češtiny webové stránky Document Freedom Day, čímž se snaží zprostředkovat všem, kdo neumí dobře anglicky, informace o myšlence otevřených formátů (Open Document Format – ODF) a svobodného softwaru (open source), např. OpenOffice.org, LibreOffice, Firefox apod. Rádi bychom všem ukázali, že neexistují pouze uzavřené formáty, ale i další, které jsou stejně dobré, ne-li kvalitnější.

Document Freedom Day je zde proto, aby všem uživatelům počítačů ukázal výhodnost otevřených formátů. Dokumenty uložené v otevřených formátech půjde otevřít i po mnoha letech, protože nejsou závislé na konkrétním programu. Otevřené formáty vytvářejí vývojáři ve spolupráci s komunitou, tj. lidmi, kteří chtějí ve svém volném čase přispět k rozvoji svobodného softwaru. Letošní Den otevřených formátů pořádá 30. března Free Software Foundation Europe a každý z vás se může zapojit.

Byli bychom velmi rádi, kdyby se našlo několik nadšenců, kteří by si přečetli hrubé překlady z naší wiki – Dokument Freedom Day a uložili jejich publikovatelnou (tj. uhlazenou) podobu přímo na wiki. Nezapomeňte prosím, že dole pod prvním článkem jsou ještě další odkazy na tři další překlady (Ohlasy, Zapojte se, Týmy, FAQ). Ujišťujeme vás, že si vaší námahy velmi ceníme. Pomůžete tím nejen nám v redakci, ale také mnoha dalším lidem, kteří zatím o svobodném softwaru nevědí.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz