Výber správ zo sveta OpenOffice za 32. a 33. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 4.8.2012 do 17.8.2012.  

LibreOffice 3.6 v novém kabátě (2) – Vylepšení ergonomie a přidání nových funkcí

Na přelomu července a srpna bude zveřejněna nová verze tohoto programu, která uživatele potěší celou řadou novinek a vylepšení; v některých případech dlouho očekávaných, ale v jiných překvapivých. V druhém díle se spolu podíváme na vylepšení ergonomie a přidání nových funkcí. (openoffice.cz, 6.8.2012)

Nastavte si správně ukládání dokumentů, pak bude pozdě

Už se vám stalo, že se při práci nebo ukládání poškodil dokument a pak už nešel otevřít? Nastavte si program správně, v okamžiku problému už je pozdě! Poradí vám newsletter z 31. července 2012. (openoffice.cz, 7.8.2012)

LibreOffice 3.6 vylepšuje uživatelské rozhraní

The Document Foundation oznámila vydání nové verze kancelářského balíku LibreOffice, s označením 3.6. Změny se nacházejí pod povrchem i v uživatelském rozhraní: vylepšená interoperabilita s dalšími aplikacemi, grafické ukazatele v buňkách Calc, vodoznaky v PDF, vylepšené autoformátování, vylepšené škálování obrázků, vylepšený vzhled aplikací a další. Podrobnosti o nové verzi naleznete v oznámení,poznámkách k vydání a v seznamu novinek i s obrázky. (root.cz, 8.8.2012)

Finální verze LibreOffice 3.6 je rychlejší a podporuje více formátů

Včera dne 8. 8. nadace The Document Foundation oznámila vydání finální verze kancelářského balíku LibreOffice 3.6. Opravuje několik chyb, ale najdou se i nové funkce – např. možnost importovat formát grafického programu CorelDraw a Office SmartArt, celkové zrychlení odezvy, vylepšení uživatelského rozhraní apod. (openoffice.cz, linuxexpres.cz, ... 9.8.2012)

OpenOffice.org – vkládání vzorců „naklikáním“

Před časem jsme vám zprostředkovali video o psaní vzorců přímým psaním kódu od pana Martina Vancla. Chceme pokračovat, ale tentokráte to bude vkládání vzorců „naklikáním“ kódu. (openoffice.cz, 15.8.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o. p. s.

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar Miro
Odpovědět
Výber správ zo sveta OpenOffice za 32. a 33. týždeň 2012
24. 08. 2012, 11:26:14
Vyšla opravená verze AOO 3.4.1

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz