Výber správ zo sveta OpenOffice za 36. a 37. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 1.9.2012 do 14.9.2012.  

Vyšlo LibreOffice 3.6.1 a slibuje větší stabilitu

Před pár dny vyšla další verze LibreOffice, tentokrát 3.6.1. Vývojáři zapracovali na lepší stabilitě. (openoffice.cz, 3.9.2012)

Zjistěte, co o vás ukládají vaše dokumenty

Víte o tom, že můžete usnadnit práci sobě i ostatním? Chcete mít údaje o sobě a další informace, které o vás ukládá kancelářský balík, pod kontrolou? Pak se začtěte do newsletteru z 28. 8. 2012. (openoffice.cz, 4.9.2012)

Stáhněte si rozvrh hodin pro školní rok 2012 až 2013

Do nového školního roku můžete jít s novým rozvrhem hodin. Pro žáky ho máme připravený a je pro základní a střední školy Mají modrou, zelenou nebo červenou barvu. Máme je pro vás v české i slovenské verzi. (openoffice.cz, 4.9.2012)

OASIS se rozrostla o dalšího člena

OASIS se rozrostla o dalšího člena, kterým je The Document Foundation (tvůrci LibreOffice). (linuxsoft.cz, 5.9.2012)

Práce s listy3

V tomto díle seriálu o makrech se podíváme na práci s listy; ty jsou součástí sešitu. Můžete je makrem přidávat, odebírat, přesouvat, přejmenovávat, nastavovat jim pozadí, skrývat a znovu zobrazovat a lze ještě mnoho dalších věcí. Ukážeme si ještě, jak listy procházet jeden po druhém a jak zjistit jejich počet. Nejprve ale jakým způsobem se k listům dostanete. (openoffice.cz, 7.9.2012)

Plnohodnotná náhrada – LibreOffice

Mnozí z vás ani netuší, že něco takového existuje. Možná se najdou i někteří co ani netuší, že existuje nějaký Linux. Ale ať už víte či nevíte, tak si povíme o tomto programu trochu více. (itmoov.eu, 9.9.2012)

Doplňky pro OpenOffice.org/LibreOffice – pozicování objektů, vyhledávání v Calcu a výměna obrázku

Podíváme se na tři doplňky, které se distribuují pro použití v OpenOffice a LibreOffice. Jeden slouží k vyhledávání záznamů v Calcu, další k preciznímu pozicování objektů a nakonec přidáme jeden, s jehož pomocí můžete volně zaměňovat jeden obrázek v dokumentu za jiný. (openoffice.cz, 13.9.2012)

Hledáte náhradu za Excel?

I vy jste určitě někdy potřebovali vytvořit na počítači tabulku. Asi nejznámějším tabulkovým procesorem je Microsoft Excel, kteří patří do balíčku Microsoft Office. Je však placený, čímž vzniká otázka, co použít v případě, že Excel nemáte zakoupený? Známe několik kvalitních alternativ, o kterých si něco povíme v tomto článku. Věřte, že i alternativy zdarma mohou být kvalitní. (objevit.cz, 14.9.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o. p. s.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Výber správ zo sveta OpenOffice za 36. a 37. týždeň 2012
2. 10. 2012, 18:37:45
Děkuju panu Pastierikovi, že si najde čas a občas sem takovýto výtah dá. Tedy já nestíhám sledovat nejrůznější weby a fora atd.

Zaujal mě "článek" na itmoov.eu a vlastně i pobavil. Je vpravdě komický, je to v podstatě jakýsi výkřik bez špetky kvalitních informací, jen sdělení, že se kdosi nekriticky zamiloval do nějakého programu... a to je špatně. Potenciální uživatele LO a AOO je třeba zaujmout fakty, popisem zkušeností, objektivními srovnávačkami apod., ne něčím takovým, protože ti se pak akorát vysmějí.

Přesvědčit zabejčené uživatele konkurence je fakt mazec a je třeba volit adekvátní metody...

Jaké zkušenosti v tomto směru mají čtenáři?

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz