Výber správ zo sveta OpenOffice za 36. a 37. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 1.9.2012 do 14.9.2012.  

Vyšlo LibreOffice 3.6.1 a slibuje větší stabilitu

Před pár dny vyšla další verze LibreOffice, tentokrát 3.6.1. Vývojáři zapracovali na lepší stabilitě. (openoffice.cz, 3.9.2012)

Zjistěte, co o vás ukládají vaše dokumenty

Víte o tom, že můžete usnadnit práci sobě i ostatním? Chcete mít údaje o sobě a další informace, které o vás ukládá kancelářský balík, pod kontrolou? Pak se začtěte do newsletteru z 28. 8. 2012. (openoffice.cz, 4.9.2012)

Stáhněte si rozvrh hodin pro školní rok 2012 až 2013

Do nového školního roku můžete jít s novým rozvrhem hodin. Pro žáky ho máme připravený a je pro základní a střední školy Mají modrou, zelenou nebo červenou barvu. Máme je pro vás v české i slovenské verzi. (openoffice.cz, 4.9.2012)

OASIS se rozrostla o dalšího člena

OASIS se rozrostla o dalšího člena, kterým je The Document Foundation (tvůrci LibreOffice). (linuxsoft.cz, 5.9.2012)

Práce s listy3

V tomto díle seriálu o makrech se podíváme na práci s listy; ty jsou součástí sešitu. Můžete je makrem přidávat, odebírat, přesouvat, přejmenovávat, nastavovat jim pozadí, skrývat a znovu zobrazovat a lze ještě mnoho dalších věcí. Ukážeme si ještě, jak listy procházet jeden po druhém a jak zjistit jejich počet. Nejprve ale jakým způsobem se k listům dostanete. (openoffice.cz, 7.9.2012)

Plnohodnotná náhrada – LibreOffice

Mnozí z vás ani netuší, že něco takového existuje. Možná se najdou i někteří co ani netuší, že existuje nějaký Linux. Ale ať už víte či nevíte, tak si povíme o tomto programu trochu více. (itmoov.eu, 9.9.2012)

Doplňky pro OpenOffice.org/LibreOffice – pozicování objektů, vyhledávání v Calcu a výměna obrázku

Podíváme se na tři doplňky, které se distribuují pro použití v OpenOffice a LibreOffice. Jeden slouží k vyhledávání záznamů v Calcu, další k preciznímu pozicování objektů a nakonec přidáme jeden, s jehož pomocí můžete volně zaměňovat jeden obrázek v dokumentu za jiný. (openoffice.cz, 13.9.2012)

Hledáte náhradu za Excel?

I vy jste určitě někdy potřebovali vytvořit na počítači tabulku. Asi nejznámějším tabulkovým procesorem je Microsoft Excel, kteří patří do balíčku Microsoft Office. Je však placený, čímž vzniká otázka, co použít v případě, že Excel nemáte zakoupený? Známe několik kvalitních alternativ, o kterých si něco povíme v tomto článku. Věřte, že i alternativy zdarma mohou být kvalitní. (objevit.cz, 14.9.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o. p. s.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Výber správ zo sveta OpenOffice za 36. a 37. týždeň 2012
2. 10. 2012, 18:37:45
Děkuju panu Pastierikovi, že si najde čas a občas sem takovýto výtah dá. Tedy já nestíhám sledovat nejrůznější weby a fora atd.

Zaujal mě "článek" na itmoov.eu a vlastně i pobavil. Je vpravdě komický, je to v podstatě jakýsi výkřik bez špetky kvalitních informací, jen sdělení, že se kdosi nekriticky zamiloval do nějakého programu... a to je špatně. Potenciální uživatele LO a AOO je třeba zaujmout fakty, popisem zkušeností, objektivními srovnávačkami apod., ne něčím takovým, protože ti se pak akorát vysmějí.

Přesvědčit zabejčené uživatele konkurence je fakt mazec a je třeba volit adekvátní metody...

Jaké zkušenosti v tomto směru mají čtenáři?

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz