Výber správ zo sveta OpenOffice za 38. až 40. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 15.9.2012 do 5.10.2012.  

Jak nastavíte nadpisy na začátku stránky a tisk dlouhých tabulek

Nevíte, jak nastavit v OpenOffice.org/LibreOffice, aby vám každá kapitola začínala na nové stránce a vy jste nemuseli pokaždé vše složitě nastavovat? Nebo máte problém s dlouhou tabulkou, která se nevejde na jeden list papíru? Tyto dva tipy najdete v newsletteru z 11. 9. 2012. (openoffice.cz, 18.9.2012)

Jak na řádky a sloupce v makrech

Stejně jako sešit obsahuje listy, tak list obsahuje buňky, sloupce a řádky. Pojďte se nyní věnovat právě sloupcům a řádkům. Vysvětlíme si je dohromady, protože jejich ovládání je zcela shodné. (openoffice.cz, 20.9.2012)

Jak pracovat s doplňkem SmArt

Video názorně ukazuje, jak snadno lze pracovat s doplňkem SmArt, který je určen na vkládání diagramů. (openoffice.cz, 25.9.2012)

LibreOffice má větší podporu arabského světa

Arabský svět má svá specifika. V oblasti kancelářských balíků to platí taky. Jejich psaní se od evropského liší a je „obráceně“, tzn. zprava doleva. Proto se nadace The Document Foundation a organizace Motah domluvily na společném postupu pro zlepšení podpory LibreOffice v arabském světě. (openoffice.cz, 27.9.2012)

Orientujte se v dokumentu pomocí Navigátoru

Snadná orientace v dokumentu je základ pro kvalitní dokument. Další tip vám pomůže rychleji nastavovat některé volby v OpenOffice/LibreOffice přes stavový řádek. Jak na to se dozvíte z newsletteru, který vyšel 25. 9. 2012. (openoffice.cz, 2.10.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o. p. s.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz