Výber správ zo sveta OpenOffice za 38. až 40. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 15.9.2012 do 5.10.2012.  

Jak nastavíte nadpisy na začátku stránky a tisk dlouhých tabulek

Nevíte, jak nastavit v OpenOffice.org/LibreOffice, aby vám každá kapitola začínala na nové stránce a vy jste nemuseli pokaždé vše složitě nastavovat? Nebo máte problém s dlouhou tabulkou, která se nevejde na jeden list papíru? Tyto dva tipy najdete v newsletteru z 11. 9. 2012. (openoffice.cz, 18.9.2012)

Jak na řádky a sloupce v makrech

Stejně jako sešit obsahuje listy, tak list obsahuje buňky, sloupce a řádky. Pojďte se nyní věnovat právě sloupcům a řádkům. Vysvětlíme si je dohromady, protože jejich ovládání je zcela shodné. (openoffice.cz, 20.9.2012)

Jak pracovat s doplňkem SmArt

Video názorně ukazuje, jak snadno lze pracovat s doplňkem SmArt, který je určen na vkládání diagramů. (openoffice.cz, 25.9.2012)

LibreOffice má větší podporu arabského světa

Arabský svět má svá specifika. V oblasti kancelářských balíků to platí taky. Jejich psaní se od evropského liší a je „obráceně“, tzn. zprava doleva. Proto se nadace The Document Foundation a organizace Motah domluvily na společném postupu pro zlepšení podpory LibreOffice v arabském světě. (openoffice.cz, 27.9.2012)

Orientujte se v dokumentu pomocí Navigátoru

Snadná orientace v dokumentu je základ pro kvalitní dokument. Další tip vám pomůže rychleji nastavovat některé volby v OpenOffice/LibreOffice přes stavový řádek. Jak na to se dozvíte z newsletteru, který vyšel 25. 9. 2012. (openoffice.cz, 2.10.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o. p. s.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz