Devátý openMagazin - sedmdesát stran zcela zdarma

openmagazin_perex.png Deváté číslo openMagazinu obsahuje bezmála sedmdesát stránek zajímavého čtení, které je k dispozici zcela zdarma. Můžete jej kopírovat přátelům, poslat šéfovi, dát si jej na nástěnku v kanceláři, vytisknout nebo poslat ve firmě na adresu all@ a třeba také vtipy@. Děláme jej pro vás a zajímá nás, co si o něm myslíte - zodpovězte nám prosím jednu otázku.  

Liberix, o.p.s.

Magazin připravuje obecně prospěšná společnost Liberix, která aktivně prosazující svobodný software ve školství, při komunikaci s úřady, ve firmách i domácnostech. Spravuje obsah portálů LinuxEXPRES.cz, OpenOffice.cz a MandrivaLinux.cz. Informace o společnosti jsou k dispozici na adrese Liberix.cz. PDF soubor vytváří Michal Hlavatý ve Scribusu - magazín je tedy také příkladem použití tohoto programu. Scribus je k dispozici pro Linux i Windows (máme o něm seriál Sadzba knihy v Scribuse).

Stáhněte si openMagazin 9/2009.

Z množství kvalitních článků si můžete vybrat recenzi Opery 10 nebo GNOME 2.28, reportáž z přednášky Marka Shuttlewortha, reportáž z Mozilla MozCamp v Praze nebo novinky v OpenOffice.org 3.2. Ale to není zdaleka vše, deváté vydání je opět velmi pestré a jeho obsah je následující:

 

AbcLinuxu.cz

LinuxEXPRES

MandrivaLinux.cz

Mozilla.cz

OpenOffice.cz

Penguin.cz

Posterus.sk

Root.cz

Otázka na závěr

Zajímá nás, zda-li byste ocenili následující službu: Jakmile vyjde nový openMagazin, pošleme vám e-mail. Služba by byla nezávislá na tomto portálu a registrace do ní by probíhala na portálu Liberixu. Ne všichni čtenáři, kteří o ni předběžně projevili zájem, se zde chtějí registrovat  - proto nás napadlo upozorňování na openMagazin oddělit a vytvořit zcela novou službu.

Klepnutím stáhnete openMagazin 9/2009Klepnutím stáhnete openMagazin 9/2009

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 5
 

Komentáře

user avatar PetrV
Odpovědět
Devátý openMagazin - sedmdesát stran zcela zdarma
12. 11. 2009, 03:03:16
Otázka registrace je velmi zajímavá, protože tím získají autoři přibližný přehled o počtu čtenářů. Je to určitá zpětná vazba, řekl bych. Takže doporučuji.
Mám dojem, že toto číslo bylo prvně děláno ve Scribusu, zajímavé, přitom se kvalitou nijak neliší od těch dělaných v... tuším indesignu?
user avatar redakce OpenOffice.cz
Odpovědět
Re:Devátý openMagazin - sedmdesát stran zcela zdarma
12. 11. 2009, 08:47:58
Od registrace si neslibujeme, že zjistíme počet čtenářů - zajímá nás počet stažení a to se dá zjistit zhruba i dnes, resp. dá se zjistit ta minimální hranice, kdy jsme spokojení. Té je dosaženo.

Chci speciálně upozornit na to, že openMagazin existuje díky tomu, že se všichni shodli na tom, že bude bez reklam. V žádném případě nepoužíváme podobné zhůvěřilosti jako mail marketing - ta služba bude v podstatě newsletter Liberixu (už je skoro hotový), v tomto případě se seznamem zájemců o magazín.

Scribus jsme použili podruhé a bylo záměrem, aby si toho čtenáři nevšimli. Vylepšení teprve budou následovat. A v čem se dělala předchozí čísla, s výjimkou tuším 2/2009, si zjistěte, když jste na portálu OpenOffice.cz... ;-)
user avatar PetrV
Odpovědět
Devátý openMagazin - sedmdesát stran zcela zdarma
12. 11. 2009, 17:08:04
Aha, pardon, omlouvám se.
Nicméně mně se líbí obě podoby a jsem za ně vděčný. A za scribus netřeba se stydět, je to zajímavý program. A jestli to děláte v OOo, pak je to přece taky dobře. Pro tyhle účely to vyhovuje, i když třeba užití OOo je trochu náročnější.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz