Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 33. až 34. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 13.8.2011 do 26.8.2011.  

Jak na tlačítka a menu v Impressu

Prezentaci nemusíte procházet pouze doleva a doprava, ale můžete si také vytvořit tlačítka a menu. Dvojím kliknutím pak lze přejít na dotazovaný snímek bez toho, aniž byste se zdlouhavě proklikávali celou prezentací. (openoffice.cz, 15.8.2011)

Makrá v OpenOffice.org – zmena portálu

Všetkým čitateľom seriálu o programovaní makier v OpenOffice.org oznamujeme, že od polovičky augusta 2011 bude seriál vychádzať na portáli OpenOffice.cz. (inet.sk, 16.8.2011)

Hromadné úpravy souborů: Jak na to

Čas od času je potřebné převést velké množství souborů do jiného formátu, nebo pozměnit jejich vlastnosti. V následujícím článku si ukážeme některé programy, které dokáží tyto převody velmi rychle a jednoduše zajistit. (dsl.cz, 17.8.2011)

OpenOffice.org a LibreOffice: Budúcnosť pre oba projekty

Od prvých búrlivých zmien a oddelenia LibreOffice od projektu OpenOffice.org uplynul už takmer rok. Stále však neutíchajú hlasy, ktoré spochybňujú budúcnosť obidvoch projektov a ich bezproblémovú spoločnú existenciu. (itnews.sk, 17.8.2011)

Ďalšia verzia (2011.08.19) rozšírenia pre typografickú úpravu textov

Na základe potrieb používateľov sme v rozšírení pre typografickú úpravu textov pripravili novú funkciu – Vlož NBSP medzi číslo a mernú jednotku. (openoffice.cz, 19.8.2011)

Změna šablony (Template changer)

Umožňuje buď aktuálně otevřenému souboru, nebo všem souborům v určité složce přiřadit nějakou šablonu. (openoffice.cz, 19.8.2011)

Opravná verzia (2011.08.21) rozšírenia pre typografickú úpravu textov

V rozšírení pre typografickú úpravu textov sme opravili drobnú chybu – stiahnite si opravnú verziu. (openoffice.cz, 21.8.2011)

Pluginy pro OpenOffice.org – Viditelné záložky, Template Changer, GridLines a WatchWindow

Pluginy, rozšíření, doplňky – tři slova, která znamenají jediné: výrazné ulehčení práce, přidání funkcí navíc apod. Pro OpenOffice.org takových doplňků existuje ohromné množství. Některé jsou velmi užitečné, ba přímo klíčové a jsou vhodné pro nejširší skupinu uživatelů. Podívejme se na některé z nich. (openoffice.cz, 22.8.2011)

Dánské nemocnice přecházejí na LibreOffice

Třináct dánských nemocnic s celkem 25 tisíci zaměstnanců přechází na kancelářský balík LibreOffice. (linuxexpres.cz, 22.8.2011)

Office servisní a distribuční láká z firem peníze, je to podvod, nic neplaťte

Do redakce OpenOffice.cz nám píší rozhořčení uživatelé kancelářského balíku OpenOffice.org, že jim přišla faktura na cca 2500 Kč od firmy Office servisní a distribuční. Ta po nich tuto částku požaduje, ačkoliv si firmy nic neobjednaly ani žádných služeb nevyužily. Podle mně dostupných informací se tedy jedná o pokus o podvod. Lidé, kteří fakturu obdrželi, by měli podat trestní oznámení a samozřejmě nic neplatit! (e-ott.info, openoffice.cz,... 23.8.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar sabina burešová
Odpovědět
zpráva
18. 10. 2011, 19:57:39
Ahoj verunko zdar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz