Vyhlášení výsledků soutěže o nejhezčí desktop

ikona_linux.png Dva týdny nám uživatelé mohli do redakce posílat snímky obrazovek svých linuxových desktopů. Přišlo jich celkem téměř sto a nyní je čas, abychom se podívali na to, kdo v soutěži zvítězil.  

V pondělí 15. března vyhlásily portály LinuxEXPRES.cz, MandrivaLinux.cz a OpenOffice.cz společně soutěž o nejhezčí desktop. Ve hře byly dvě knihy, konkrétně Mandriva Linux 2010 CZ a Digitální fotografie v programu GIMP od nakladatelství Computer Press.

Necelé dva týdny na to jsme oznámili, že máme k dispozici další knihy od nakladatelství Zoner Press. Takže na výhry se mohou těšit i uživatelé desktopů, které obsadily další místa. Šlo konkrétně o knihy WordPress – efektivní publikování na webu, Python pro hackery a reverzní inženýrství, Začínáme s JavaScriptem a Prezentace a zen, které jsme recenzovali na portále LinuxEXPRES.cz.

Do půlnoci z 28. na 29. března jste poslali celkem 96 snímků.

Hlasování uživatelů

Od nahrání prvního snímku do galerie do 4. dubna 20:00, kdy bylo hlasování potichu odečteno, mohli čtenáři portálů hodnotit jednotlivé snímky na škále od jedné do pěti tak, jak tomu je ve škole. S nedostatečnými se příliš nešetřilo, čemuž odpovídají průměrné známky, přesto by však všechny snímky úspěšně prošly do dalšího ročníku s nejhorším průměrem 4,45.

Nejlepším snímkem v klání o knihu Digitální fotografie v programu GIMP se tak stal snímek, který sice nezískal v průměru ani jedničku, ani dvojku, zato měl však ke 4.4. nejlepší průměr 2,81, celkem byl ohodnocen 79 krát.

Petr Smahel, Linux Mint 7 Xfce
Petr Smahel, Linux Mint 7 Xfce

Knihu tak obdrží Petr Smahel za svůj snímek s prostředím Xfce v distribuci Linux Mint.

Na druhém místě se umístil snímek Jiřího Fialy zobrazující distribuci Ubuntu. Jiří tak se známkou 2,88 vyhrává knihu Začínáme s JavaScriptem.

Jiří Fiala, Ubuntu 9.10
Jiří Fiala, Ubuntu 9.10

Třetí pomyslnou příčku obsadil snímek Olivera Juhase se známkou 2,92 a vyhrál tak svému autorovi knihu WordPress – efektivní publikování na webu. Jedná se taktéž o Ubuntu.

Oliver Juhas, Ubuntu
Oliver Juhas, Ubuntu

Jako bramborovou medaili získává Miloslav Sušický knihu Prezentace a zen za snímek prostředí KDE v distribuci Linux Mint s průměrnou známkou 3.

Miloslav Sušický, Linux Mint 8 Helena, KDE 4.4
Miloslav Sušický, Linux Mint 8 Helena, KDE 4.4

Ceny redakce

Další možnost, jak vyhrát, byla prostá: Stačilo se zalíbil snímkem naší redakci. Šlo především o knihu Mandriva Linux 2010 CZ, záleželo ale jn na našem vkusu. Ve složení Vlastimil Ott (jakožto šéfredaktor všech tří portálů), Irena Šafářová (za OpenOffice.cz), Miroslav Hrončok (za LinuxEXPRES.cz) a Petr Šafařík (za MandrivaLinux.cz) jsme se domluvili na následujícím pořadí:

První cenu, totiž knihu Mandriva Linux 2010 CZ, vyhrává Eliška Macalíková svým jednoduchým a čistým desktopem.

Eliška Macalíková
Eliška Macalíková

Na druhém místě se umístil snímek Mandriva Linuxu 2010, který nám zaslal Dušan Lerch. Vyhrává tak knihu Začínáme s JavaScriptem.

Dušan Lerch, Mandriva 2010, KDE4
Dušan Lerch, Mandriva 2010, KDE4

Na třetím místě skončil, zdaleka ne neúspěšně, Honza Tvrdík se snímkem Arch Linuxu s prostředím KDE. Zůstává pro něj kniha Prezentace a zen.

Honza Tvrdík, Arch linux, KDE 4.4
Honza Tvrdík, Arch linux, KDE 4.4

A protože už na bramborovou medaili nezbyla žádná kniha, je to pro dnešek všechno. Všem výhercům gratulujeme.

zonerpress_logo.gifDěkujeme nakladatelství Zoner Press za poskytnutí cen do soutěže.

Knihy od nakladatelství Zoner Press byly rozděleny podle priorit výherců v pořadí druhý v hlasování uživatelů, druhý v hlasování redakce, třetí v hlasování uživatelů, třetí v hlasování redakce a čtvrtý v hlasování uživatelů.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz