Jak pracovat s poli ve Writeru – Informace o dokumentu

writer.png Dnes se podíváme, jaké Informace o dokumentu si můžete přidat jako pole.    

Pole Celková doba úprav v sekci Typ – jak název napovídá – přidá pole s celkovým časem úprav vašeho dokumentu. Stačí otevřít nabídku Vložit | Pole | Jiné [Ctrl+F2] a přepnout se na kartu Informace o dokumentu.

 

Pole Celková doba úpravPole Celková doba úprav

 

Vzhled pole s časem si můžete zvolit v sekci Formát. Pokud vám nebude vyhovovat ani jedna z nabízených možností, zvolte si Další formáty . . . V otevřeném okně si můžete navolit jakýkoli vzhled času pro váš dokument.

Typ pole Číslo verze žádné volby nemá. Pouze vloží číslo verze vašeho dokumentu na pozici kurzoru.

Další možnost - Klíčová slova - také nemají žádnou volbu. Pokud chcete pole použít, musíte si klíčová slova zapsat do vlastností dokumentu v nabídce Soubor | Vlastnosti.

 

Vlastnosti dokumentu – Klíčová slovaVlastnosti dokumentu – Klíčová slova

 

Na kartě Popis si můžete do pole Klíčová slova zapsat. Pak otevřete Vložit | Pole | Jiné [Ctrl+F2] a v sekci Typ zvolte Klíčová slova.

Naprosto stejná situace je u Typu pole Komentář. Abyste ho mohli vložit, musí být Komentář zapsán nabídce Soubor | Vlastnosti na kartě Popis.

Pro někoho bude potřebné zjistit kdy a kým byl dokument tištěn. To lze ve volbě Naposledy tisknuto v sekci Typ na kartě Informace o dokumentu. V sekci Vybrat si pak můžete zvolit Autora, Čas nebo Datum posledního tisku dokumentu.

 

Volba pole Naposledy tisknutoVolba pole Naposledy tisknuto

 

Také Typ pole Název a Předmět se používá naprosto stejně, jako Klíčová slova nebo Komentář.

Dostali jsme se k dalšímu poli – Vlastní. Má rozbalovací tlačítko, kde jsou možnosti Informace 1 až 4. Informace se zapisují do nabídky Soubor |Vlastnosti a na kartě Uživatelsky definované si můžete jednotlivé Informace zapsat. Pak je přidáte jako pole z nabídky Vložit | Pole | Jiné, karta Informace o dokumentu.

 

Pole s Informacemi si můžete zaplnit dle svých potřebPole s Informacemi si můžete zaplnit dle svých potřeb

 

Lze si velmi dobře přestavit, k čemu pole slouží. Například máte neměnné, dlouhé fráze, které se v dokumentu opakují. Stačí si je zapsat do nabídky Soubor |Vlastnosti, zvolit kartu Uživatelsky definované a pak jednotlivé Informace vkládat jako pole z nabídky Vložit | Pole | Jiné, karta Informace o dokumentu, Typ pole Vlastní, Informace 1 až 4. Jedna veliká nevýhoda je, že informačních polí nemůže být libovolné množství, ale pouze čtyři. Někomu tento počet nemusí stačit.

Dostáváme se k posledním dvěma polím a to jsou Vytvořeno a Změněno. Jejich název je dostatečně výmluvný a mají stejné volby jako Typ pole Naposledy tisknuto, tedy Autor, Čas a Datum.

Na této kartě dole je zaškrtávací box Pevný obsah. Slouží k tomu, že obsah pole, které vkládáte, se při jeho zaškrtnutí nebude měnit.

Okno Pole má další karty a na ty se podíváme příště.

 

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar Petr
Odpovědět
Jak pracovat s poli ve Writeru – Informace o dokumentu
15. 09. 2009, 08:07:36
Nožná to nesouvisí s tímto článkem,je výborný , ale já mám tak trochu pocit, že chybí popis "něčeho" co je ve MS sjednocujícím prvkem. Mám na mysli VB. Vím, že zde je to JAVA, ale lehký úvod , jak s tím pracovat by byl príma.

díky

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz