Dočkáme se podpory formátu SVG v OpenOffice.org?

Pokud jste někdy zkoušeli pracovat s formátem SVG a pokoušeli se jej importovat do OpenOffice.org víte, že tento formát OpenOffice.org nepodporuje. Blýská se však na trochu lepší časy.  

Jedním z hlavních argumentů, proč ještě není SVG v OOo bylo to, že "přece formátů SVG je velké množství" (tedy struktury v nich) a že prostě není možné vytvořit univerzální jednoduchý filtr. Se vzrůstající oblibou Open Clipart Library (obrázky jsou hlavně v SVG) a s přibývajícími dotazy uživatelů na to, jak dostat obrázky z této kolekce do OpenOffice.org byla vytvořena zkušební verze importního filtru pro testovací verzi 1.9 s jejíž pomocí je možné obrázky z kolekce načítat přímo do OpenOffice.org.

Zatím je tento importní filtr v rané fázi vývoje a zdaleka ne každý SVG soubor načte. Protože je to však filtr pro zkušební verzi, musíte počítat s tím, že nebude vždy fungovat správně. Zatím se vše ještě rozbíhá a filtr je starý sotva několik dnů. Kdo sledoval dění kolem podpory SVG v OOo asi ví, že první dotazy se začaly objevovat na konci roku 2001 a vývojáři se jimi nijak zvlášť nezabývali. Poslední měsíc se však dějí revoluční změny. Uvidíme, kdy bude filtr použitelný pro vážnější práci. Proto kdo testuje testovací verzi, nechť otestuje i tento filtr právě v souvislosti s již zmiňovanou Open Clipart Library. Je přece v našem společném zájmu, aby podpora SVG formátu byla přidána co nejdříve!

Podrobnosti najdete v #i2497# i s instalačními pokyny a soubory ke stažení.

Komentáře

user avatar
Odpovědět
Asi jsem blbej...
10. 02. 2005, 12:49:27
Ale tu podporu pro import SVG se mi rozchodit nepodařilo. :-/
user avatar
Odpovědět
Re: Asi jsem blbej...
10. 02. 2005, 16:48:15
Tak mě se to taky nepodařilo. Vývojářská verze 1.9.77
user avatar
Odpovědět
Nejsi sám
15. 04. 2005, 09:48:39
Nás blbců je tu víc, nebo jsi na to uz došel a jsem v tom sám?
user avatar
Odpovědět
Zapomněl jsem na verzi, se k
15. 04. 2005, 11:12:10
Zapomněl jsem na verzi, se kterou jsem "utřel": 1.9.92
user avatar GeBu
Odpovědět
SVG
28. 11. 2005, 19:40:59
http://wiki.services.openoffice.org/wiki/Main_SVGImportFilter
Mě to funguje.
user avatar bqhjtuhf
Odpovědět
FfNPFptsWhvQLxu
31. 08. 2011, 21:19:47
e2eVs4 cmjabzldmynb, [url=http://mfwiebuwmfia.com/]mfwiebuwmfia[/url], [link=http://pxnayqbxiidg.com/]pxnayqbxiidg[/link], http://okdfzlttqysj.com/
user avatar Franta
Odpovědět
Dočkáme se podpory formátu SVG v OpenOffice.org?
11. 11. 2020, 14:54:02
Zdravim
Mam problem z importem Fotbalovych tabulek z formatu html5.
Ve ydrojaku je neco jako SVG.
Mam verzi LibreOffice 7.0,je kompatibilni s OpenOffice?
Muze nekdo poradit co stim?Prikladam odkaz.
https://www.scoreboard.com/cz/fotbal/anglie/premier-league/tabulka/
Moc dekuji
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Dočkáme se podpory formátu SVG v OpenOffice.org?
11. 11. 2020, 15:22:10
OpenOffice je - i přestože dneska vyšla nová verze - mrtvý projekt. Jakékoliv pokusy řešit problémy s ním jsou maření času. Zkuste LibreOffice a pravděpodobně budete spokojený. LibreOffice SVG podporuje. Ovšem, je to kancelářský balík. Takže import celé html stránky může být problém.
user avatar neutr
Odpovědět
Re:Dočkáme se podpory formátu SVG v OpenOffice.org?
11. 11. 2020, 18:31:37
Bohužel - tento výstup nenačte ani LibreOffice. Je to úprava proti strojnímu zpracování a v této oblasti to není řádná vyjímka - spíš pravidlo.

Existuje jediná cesta - použijte sreen obrazovky (tak aby obsahoval pokud možná celou tabulku (zmenšíte snadno pomocí Ctrl spolu s "-") any se vše vešlo na 1 stranu.

Obraz vložte do grafickho editoru (Ve Windows nejlépe IrfanView napřílad zde https://www.stahuj.cz/grafika_a_design/prohlizece_obrazku/irfanview/), ořízněte tak aby zůstaly jen potřebné údaje, uložte a pošlete do OCR programu.

Pokud nemáte podobný například v SW k tiskárně tak existují online - například https://ocr.space/, nebo https://ocr.space/OCRAPI a existuje jích více. Exituje i OCR jako rozšíření pro Writer, ale to jsem netestoval - mám svou vlastní placenou verzi programu FineReader.

Výstup z OCR uložte jako CSV, respektive Excel a načtěte Calcem (vezme to jak Apache OpenOffice, tak LibreOffice). Je to sice více pracné - ale schůdné. Přeji úspěch.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Dočkáme se podpory formátu SVG v OpenOffice.org?
11. 11. 2020, 19:05:59
Dík, Petře, za reakci, asi jsem pořádně nepochopil, nač se tazatel ptal.
user avatar kamlan
Odpovědět
Re:Dočkáme se podpory formátu SVG v OpenOffice.org?
12. 11. 2020, 12:31:54
Z hlediska přívětivosti HTML kódu je ta vámi uváděná stránka už prasárna. Spousta šmodrchů JavaScriptem, přebujelé CSS, s tím si nic jiného než regulérní webový prohlížeč prostě neporadí.

Postup který vám popsal neutr je sice složitější, ale přesto asi uživatelsky nejschůdnější jak z toho dostat tabulkový text. Případně jen označit tu tabulku a Ctrl+C a Ctrl+V jako Neformátovaný text, kdyby vám šlo čistě o text vložený do řádků a to si pak nějak převést na sloupce.

V prohlížečích na bázi Chromia se dá ukládat stránka do PDF, jenže to PDF nebývá textové, všechno to většinou převede na křivky, takže vám bude také k ničemu.

Další pracná možnost je naučit se v prohlížeči používat nástroje pro vývojáře a "umazat" všechno co není tou tabulkou, pak byste si takto "odmazanou" stránku dal uložit a správné načtení by teoreticky bylo přívětivější -> avšak skutečně jen teoreticky, neboť to má zaprasené CSS a tak by vám to Libre stejně správně nevykreslilo.

Nebo byste musel najít nějaký nástroj který by jejich HTML+CSS+JavaScript uměl převést na nějakou starou verzi HTML s vnořenými inline parametry do tagů, ale to je ještě teoretičtější, věru jsem nic takového nikdy neviděl, byť je pravdou že HTML aspol. jsem již roky pořádně nedělal.

V každém případě byste se však nadřel víc než kdybyste tu tabulku ručně přeťukal :-(.
user avatar Michal Vašut
Odpovědět
Re:Re:Dočkáme se podpory formátu SVG v OpenOffice.org?
12. 11. 2020, 14:22:56
Uf no, to je prasárna ... Každopáně jsem se trochu nudil, tak jsem si pohrál a udělal transformaci do jednoduché tabulky, která půjde zkopírovat (teda dokud to nezmění).

Použití:
1. otevřít tu stránku s tabulkou
2. otevřít nástroje pro vývojáře (Google Chrome i Firefox - klávesa F12)
3. otevřít konzoli (klávesa ESC)
4. vložit do konzole skript

function transform(){
elem = document.getElementById('tournament-table-tabs-and-content').children[2];

arr = elem.innerText.trim().split(/\d*\./);
header = arr[0].trim().split('\n');

head = ''
+ header.slice(0,8).join('')
+ '' + header[header.length-1]
+ '';

teams = arr.slice(1, arr.length-1);
teams[teams.length-1] = teams[teams.length-1].split('Postup')[0]

n = 1;
rows = teams.map(x=>'' + n++ + '' + x.trim().split('\n').join('') + '');

elem.innerHTML = '' + head + rows + '';
}; transform();


- není to bůhví co a z nějakého důvodu to udělá nahoře řádek s čárkama (nevím proč :-D), ale tabulka půjde zkopírovat
user avatar Michal Vašut
Odpovědět
Dočkáme se podpory formátu SVG v OpenOffice.org?
12. 11. 2020, 14:26:35
Ach jo ... to forum z toho osekalo HTML značky, takže celé formátování v čudu ...

tady to je http://codebin.herokuapp.com?s=5fad37feadf4040004000003
user avatar Michal Vašut
Odpovědět
Re:Dočkáme se podpory formátu SVG v OpenOffice.org?
12. 11. 2020, 14:41:16
Snad ještě jedna věc, ono mi to hned nedošlo (o fotbal se nezajímám, takže jsem moc neřešil ty sloupce Forma), ale sotva jsem to tu odeslal, tak jsem zjistil, že se počet těch sloupců bude navyšovat po každém odehraném zápase, což způsobí, že hlavička nebude nad všemi sloupci. Což by šlou řešit 2 způsoby:

1. sloučit po zkopírování buňky
2. vyhledat v tom kodu colspan="6" a navyšit podle počtu sloupců, pro které má být hlavička Forma (ono by to šlo i zautomatizovat, ale to se mi nechce :-D)

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz