Dočkáme se podpory formátu SVG v OpenOffice.org?

Pokud jste někdy zkoušeli pracovat s formátem SVG a pokoušeli se jej importovat do OpenOffice.org víte, že tento formát OpenOffice.org nepodporuje. Blýská se však na trochu lepší časy.  

Jedním z hlavních argumentů, proč ještě není SVG v OOo bylo to, že "přece formátů SVG je velké množství" (tedy struktury v nich) a že prostě není možné vytvořit univerzální jednoduchý filtr. Se vzrůstající oblibou Open Clipart Library (obrázky jsou hlavně v SVG) a s přibývajícími dotazy uživatelů na to, jak dostat obrázky z této kolekce do OpenOffice.org byla vytvořena zkušební verze importního filtru pro testovací verzi 1.9 s jejíž pomocí je možné obrázky z kolekce načítat přímo do OpenOffice.org.

Zatím je tento importní filtr v rané fázi vývoje a zdaleka ne každý SVG soubor načte. Protože je to však filtr pro zkušební verzi, musíte počítat s tím, že nebude vždy fungovat správně. Zatím se vše ještě rozbíhá a filtr je starý sotva několik dnů. Kdo sledoval dění kolem podpory SVG v OOo asi ví, že první dotazy se začaly objevovat na konci roku 2001 a vývojáři se jimi nijak zvlášť nezabývali. Poslední měsíc se však dějí revoluční změny. Uvidíme, kdy bude filtr použitelný pro vážnější práci. Proto kdo testuje testovací verzi, nechť otestuje i tento filtr právě v souvislosti s již zmiňovanou Open Clipart Library. Je přece v našem společném zájmu, aby podpora SVG formátu byla přidána co nejdříve!

Podrobnosti najdete v #i2497# i s instalačními pokyny a soubory ke stažení.

Komentáře

user avatar
Odpovědět
Asi jsem blbej...
10. 02. 2005, 12:49:27
Ale tu podporu pro import SVG se mi rozchodit nepodařilo. :-/
user avatar
Odpovědět
Re: Asi jsem blbej...
10. 02. 2005, 16:48:15
Tak mě se to taky nepodařilo. Vývojářská verze 1.9.77
user avatar
Odpovědět
Nejsi sám
15. 04. 2005, 09:48:39
Nás blbců je tu víc, nebo jsi na to uz došel a jsem v tom sám?
user avatar
Odpovědět
Zapomněl jsem na verzi, se k
15. 04. 2005, 11:12:10
Zapomněl jsem na verzi, se kterou jsem "utřel": 1.9.92
user avatar GeBu
Odpovědět
SVG
28. 11. 2005, 19:40:59
http://wiki.services.openoffice.org/wiki/Main_SVGImportFilter
Mě to funguje.
user avatar bqhjtuhf
Odpovědět
FfNPFptsWhvQLxu
31. 08. 2011, 21:19:47
e2eVs4 cmjabzldmynb, [url=http://mfwiebuwmfia.com/]mfwiebuwmfia[/url], [link=http://pxnayqbxiidg.com/]pxnayqbxiidg[/link], http://okdfzlttqysj.com/

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Infor
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
Alvao
 
 
woo jaw demo hz