Dočkáme se podpory formátu SVG v OpenOffice.org?

Pokud jste někdy zkoušeli pracovat s formátem SVG a pokoušeli se jej importovat do OpenOffice.org víte, že tento formát OpenOffice.org nepodporuje. Blýská se však na trochu lepší časy.  

Jedním z hlavních argumentů, proč ještě není SVG v OOo bylo to, že "přece formátů SVG je velké množství" (tedy struktury v nich) a že prostě není možné vytvořit univerzální jednoduchý filtr. Se vzrůstající oblibou Open Clipart Library (obrázky jsou hlavně v SVG) a s přibývajícími dotazy uživatelů na to, jak dostat obrázky z této kolekce do OpenOffice.org byla vytvořena zkušební verze importního filtru pro testovací verzi 1.9 s jejíž pomocí je možné obrázky z kolekce načítat přímo do OpenOffice.org.

Zatím je tento importní filtr v rané fázi vývoje a zdaleka ne každý SVG soubor načte. Protože je to však filtr pro zkušební verzi, musíte počítat s tím, že nebude vždy fungovat správně. Zatím se vše ještě rozbíhá a filtr je starý sotva několik dnů. Kdo sledoval dění kolem podpory SVG v OOo asi ví, že první dotazy se začaly objevovat na konci roku 2001 a vývojáři se jimi nijak zvlášť nezabývali. Poslední měsíc se však dějí revoluční změny. Uvidíme, kdy bude filtr použitelný pro vážnější práci. Proto kdo testuje testovací verzi, nechť otestuje i tento filtr právě v souvislosti s již zmiňovanou Open Clipart Library. Je přece v našem společném zájmu, aby podpora SVG formátu byla přidána co nejdříve!

Podrobnosti najdete v #i2497# i s instalačními pokyny a soubory ke stažení.

Komentáře

user avatar
Odpovědět
Asi jsem blbej...
10. 02. 2005, 12:49:27
Ale tu podporu pro import SVG se mi rozchodit nepodařilo. :-/
user avatar
Odpovědět
Re: Asi jsem blbej...
10. 02. 2005, 16:48:15
Tak mě se to taky nepodařilo. Vývojářská verze 1.9.77
user avatar
Odpovědět
Nejsi sám
15. 04. 2005, 09:48:39
Nás blbců je tu víc, nebo jsi na to uz došel a jsem v tom sám?
user avatar
Odpovědět
Zapomněl jsem na verzi, se k
15. 04. 2005, 11:12:10
Zapomněl jsem na verzi, se kterou jsem "utřel": 1.9.92
user avatar GeBu
Odpovědět
SVG
28. 11. 2005, 19:40:59
http://wiki.services.openoffice.org/wiki/Main_SVGImportFilter
Mě to funguje.
user avatar bqhjtuhf
Odpovědět
FfNPFptsWhvQLxu
31. 08. 2011, 21:19:47
e2eVs4 cmjabzldmynb, [url=http://mfwiebuwmfia.com/]mfwiebuwmfia[/url], [link=http://pxnayqbxiidg.com/]pxnayqbxiidg[/link], http://okdfzlttqysj.com/

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
AEC Kariéra Volné pozice
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Chtějte to, na co se můžete spolehnout

Přemýšlíte nad tím, co byste měli udělat pro to, aby na Vaše stránky zavítalo více návštěvníků? Tak to se můžete spolehnout na jedno velice efektivní řešení.

Pokračování ...


Tiskárna Brno (CCB)
 
 
woo jaw demo hz