Hromadná konverzia súborov pomocou makromodulu Dmaths

V diskusnom fóre nedávno zaznela otázka ohľadne hromadnej konverzie súborov. Túto umožňuje francúzsky makromodul Dmaths ( http://www.dmaths.com ), ktorého pracovné rozhranie je čiastočne preložené aj do slovenčiny.  

V diskusnom fóre nedávno zaznela otázka ohľadne hromadnej konverzie súborov. Túto umožňuje francúzsky makromodul Dmaths (http://www.dmaths.com), ktorého pracovné rozhranie je čiastočne preložené aj do slovenčiny.

Pri konverzii som si všimol, že tento makromodul ešte stále konvertuje súbory do formátov „SXW“, „SXC, „SXI“ a „SXD“. Pokiaľ chcete, aby konverzia prebiehala do Open Document formátov, stačí, ak si otvoríte cez voľbu „Nástroje – Makra – Správce maker – OpenOffice.org Basic“ položku „Moje Makra“, v ňom si rozbalíte modul „BatchConv“ a prejdete na položku „Module1“. Spustíte voľbu „Upravit“ a v otvorenom makre vyhľadáte vyššie spomenuté prípony. Každá prípona sa tam nachádza dvakrát, pričom je tam však jeden preklep – pri druhom výskyte prípony „SXD“ je omylom napísaná prípona „SXG“. Príslušné prípony stačí nahradiť za „ODT“, „ODS“, „ODP“ a „ODG“, makro uložiť („Soubor – Uložit“) a nakoniec zavrieť. Následná konverzia už bude prebiehať do Open Document formátu.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


LinuxEXPRES (news 300px)
 
 
woo jaw demo hz