Hromadná konverzia súborov pomocou makromodulu Dmaths

V diskusnom fóre nedávno zaznela otázka ohľadne hromadnej konverzie súborov. Túto umožňuje francúzsky makromodul Dmaths ( http://www.dmaths.com ), ktorého pracovné rozhranie je čiastočne preložené aj do slovenčiny.  

V diskusnom fóre nedávno zaznela otázka ohľadne hromadnej konverzie súborov. Túto umožňuje francúzsky makromodul Dmaths (http://www.dmaths.com), ktorého pracovné rozhranie je čiastočne preložené aj do slovenčiny.

Pri konverzii som si všimol, že tento makromodul ešte stále konvertuje súbory do formátov „SXW“, „SXC, „SXI“ a „SXD“. Pokiaľ chcete, aby konverzia prebiehala do Open Document formátov, stačí, ak si otvoríte cez voľbu „Nástroje – Makra – Správce maker – OpenOffice.org Basic“ položku „Moje Makra“, v ňom si rozbalíte modul „BatchConv“ a prejdete na položku „Module1“. Spustíte voľbu „Upravit“ a v otvorenom makre vyhľadáte vyššie spomenuté prípony. Každá prípona sa tam nachádza dvakrát, pričom je tam však jeden preklep – pri druhom výskyte prípony „SXD“ je omylom napísaná prípona „SXG“. Príslušné prípony stačí nahradiť za „ODT“, „ODS“, „ODP“ a „ODG“, makro uložiť („Soubor – Uložit“) a nakoniec zavrieť. Následná konverzia už bude prebiehať do Open Document formátu.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz