Má OpenOffice.org vážné problémy s kvalitou?

Tuto sugestivní otázku si klade Thorsten Ziehm, manažer týmu dohlížejícího v Sunu na kvalitu kancelářského balíku. Reaguje tak na mnoho připomínek, diskuzí, stížností, hlášení chyb i zvědavých otázek typu “Kdy už konečně opravíte ten nahlášený bug?”  

V článku Does OpenOffice.org 3.x have a general quality issue? si klade otázky, které podle něj visí ve vzduchu a uživatelé je často používají, když si na vývoj OpenOffice.org stěžují. Přiznává, že ani OpenOffice.org není bezchybný a poukazuje na to, že jsou hlášení chyb brána vážně. Počet „show stopperů“ ve srovnání s verzí 2.3 stoupl – v podstatě na dvojnásobek. Na druhou stranu klesá průměrný počet chyb hlášených v měsíci – v roce 2005 jich bylo cca 1700, letos do května cca 900. Ziehm tvrdí, že je záměrem počet hlášení snižovat; ovšem méně než sto nahlášených chyb měsíčně podle něj znamená, že projekt uhynul.

Stopper je speciální hlášení vytvořené samotnými vývojáři, v němž se prolínají všechna uživatelská hlášení blokující konkrétní verzi. Dokud se stopper nevyřeší, nelze novou verzi uvolnit.

Článek se uzavírá tím, že OpenOffice.org nemá vážný problém, který by bránil uživatelům v práci, má ale poměrně dost chyb, „které nebudou nikdy nalezeny“. Objektivně řečeno existují závažné problémy s řízením procesů pro udržování kvality a to by měla být první věc, která by měla být zlepšována. (Připravuje se opravné vydání 3.1.1.)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar marecekk86
Odpovědět
Má OpenOffice.org vážné problémy s kvalitou?
1. 07. 2009, 22:50:10
Mne sa nejako nezdá, že by OO 3.1 mala nejako veľa chýb, zatiaľ mi pracuje korektne, ale súhlasím s tým, že určite aj tu je dosť chýb, kt. možno bežným užívaním nie je vidieť.

Ja by som navrhoval aby sa zaviedol do OO mechanizmus ako ma Firefox a všetky aktualizácie by sa samé inštalovali. Takto by uživateľ jedine potvrdzoval súhlas s inštaláciou novej verzie ...
user avatar Nějakej Člověk
Odpovědět
Re:Má OpenOffice.org vážné problémy s kvalitou?
4. 05. 2012, 14:20:49
Já bych řekl, že je tam problém, že se mi MNOHEM lépe pracuje na OpenOffice.org 2.0 ale všechno se mi převedlo na OpenOffice.org 3.3
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Má OpenOffice.org vážné problémy s kvalitou?
3. 07. 2009, 09:05:07
Aspon nekdo si uvedomuje realitu a to je dobre pro samotne OO. Nekriticke hlasy, nepripoustejici problem naopak jen skodi.
user avatar Jiri Machac
Odpovědět
Má OpenOffice.org vážné problémy s kvalitou?
12. 07. 2009, 13:53:33
Na root.cz jsem nedávno četl, že v SUNu je na vývoji OO.org zaměstnáno cca 60 vývojářů. Zda-li je to moc nebo málo nemohu posoudit (kolik jich je např. nasazeno na vývoj MS Office se asi nikdy nikdo nedoví).

V článku taktéž zaznělo, že manažeři SUNu jsou zkostnatělí a moc se jim nechce do OO.org zahrnovat opravy od lidí zvenčí.
user avatar PetrV
Odpovědět
Má OpenOffice.org vážné problémy s kvalitou?
23. 07. 2009, 13:16:21
Rozjíždíme podnikatelskou činnost (pedagogika a volný čas dětí) a budeme používat OpenOffice.org. Důvod? Cena. To je bohužel jediný důvod. OpenOffice.org má tolik chyb, že nechci ani věřit tomu, že něco takového mohlo být vydáno komerční společností. Nechápu ty, kteří tento program údajně používají, a přitom tvrdí, že žádné chyby nemá nebo jsou nepodstatné. Chyb je tam jak máku a JSOU kruciální. Některé zcela znemožňují používat danou programovou část (modul).
Dnes OO používám pouze na tvorbu textů, tabulek, grafů a matematických výrazů. Pro naši podnikatelskou činnost i na tvorbu databáze. Ale budu úpět a řvát.
Co si pamatuju, Microsoft Office mě jakživ nepřekvapil chybou, nefunkčností apod. Je to vizitka práce vývojářů. Anebo společnosti, která je zaštiťuje, a chce po nich nemožné.
Vážně si myslím, že OOo poněkud zaspal století.
user avatar Zdeněk Z.
Odpovědět
Má OpenOffice.org vážné problémy s kvalitou?
6. 08. 2009, 00:17:27
Openoffice používám asi 2 roky. Je zdarma a to je ta výhoda. Mám pocit, že si vývojáři zapřáhli větší náklad než jsou schopni utáhnout. Chyb je spousta a z toho důvodu už i přemýšlím o návratu k MS Office. Přeji, ale hodně zdaru.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz