Nová správní rada TDF se ujala funkce

Novinky 18. února zahájila své funkční období nová správní rada The Document Foundation, jejíž členové byli zvoleni na konci minulého roku. Na své první schůzi zvolila předsedu a místopředsedkyni.  

Loňského 23. října začal proces voleb nové správní rady The Document Foundation, která měla nahradit úplně první správní radu, sestavenou při založení organizace. Vlastní volby se konaly elektronicky ve dnech 10. až 17. prosince, po vypršení lhůty pro podávání námitek (nebyly podány žádné) se zvolená podoba správní rady stala právoplatnou.

Nyní, konkrétně 18. února, se nová rada ujala funkce a působit bude až do 17. února 2016. Na první schůzi byl předsedou zvolen Thorsten Behrens, místopředsedkyní Eliane Domingos de Sousa. Výkonným ředitelem TDF bude Florian Effenberger, bývalý předseda správní rady.

„Nová rada nabízí dobrou rovnováhu mezi dědictvím starého OOo a duchem nového LibreOffice, kdy každou z těchto duší projektu reprezentuje několik lidí. Navíc má oproti předchozí radě širší geografické pokrytí, kde je šest lidí z Evropy, tři z (obou) Amerik a jeden člověk ze Středního východu,“ vyjádřil se nově zvolený předseda.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Mylanko
Odpovědět
Nová správní rada TDF se ujala funkce
22. 02. 2014, 12:55:35
Premyslam, ci by na tomto webe bolo este o com pisat, keby nebolo LO a existoval by len AOO v takej podobe ako je dnes.
Mam pocit, ze AOO je pri zivote udrziavany nasilu a zije len vdaka znacke Openoffice.
Vyvoj novych ficur v LO by mohol trocha spomalit a energiu je potrebne sustredit na opravy chyb a lepsiu interoperabilitu hlavne s MSO. Potom by zozal urcite vacsiu doveru medzi uzivatelmi aj odbornikmi.
No udidime, aku strategiu zvoli nova spravna rada.
Drzim im palce.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz