Španělský region Aragonie podporuje růst open source

novinky.png Aragonská provincie ve Španělsku podporuje otevřený software a jeho nasazení v podnicích a firmách.  

Aragonie podporuje open source ve firmách

Vláda španělské provincie Aragonské autonomní společenství zvyšuje svou podporu open source tím, že umožní firmám, aby získali a nasadili tento druh aplikací. Vedení provincie tak nejen zvyšuje svou podporu pro otevřený software, ale v neposlední řadě tento krok spojí veřejné správy s dalšími odborníky z oboru open-source softwaru.

Dohoda podepsána

Dohoda byla podepsána mezi společnostmi CENATIC a CESLA a dále mezi Aragonským autonomním společenstvím. Zmíněná podpora se týká jak veřejného, tak soukromého sektoru. „Přispívá k rozvoji a upevňování produktivní Aragonské provincie, spojené s bezplatným softwarem,“ řekl Miguel Jaque, generální ředitel CENATIC. Při podpisu dohody byli ještě přítomni další představitelé a ředitelé zmíněných společností i zástupci Aragonie.

CENATIC je organizace založená španělskou vládou na podporu a šíření open source ve španělské společnosti. CESLA (Sdružení pro svobodný software v Aragonii) je součástí ASOLIF (Národní podnikatelské sdružení svobodného softwaru), což je iniciativa podporovaná CENATIC.

Cílem je budování komunity a konkurenceschopnosti podniků. Konečným cílem je ale podpořit společnosti, které působí v oblasti technologií, aby mohly lépe využívat příležitosti k vytvoření zaměstnanosti, lépe a levněji dokázaly podnikat, bohatly, posílily a zviditelnily své obchodní nabídky.(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 
 
 
woo jaw demo hz