Zajímavý blog nabízí karty s rychou nápovědou k OpenOffice.org

Zajímavý blog věnující se "jiné kanceláři" (se zaměřením na OpenOffice.org) se nedávno uvedl praktickými pomůckami pro uživatele.  

Fanoušek svobodného softwaru a tedy i "otevřené kanceláře" Adrian Try před nedávnem spustil svůj blog, kde se věnuje právě této tématice, OpenOffice.org samozřejmě nevyjímaje.

Svobodný software, někdy také nazývaný free software (z angličtiny), je software, ke kterému je k dispozici také zdrojový kód, spolu s právem tento software používat, modifikovat a distribuovat. Naprostá většina svobodného software je zdarma, ačkoliv to není podmínkou. — Zdroj Wikipedia

Možná by na tom nebylo nic extra zajímavého, ale Adrian Try hýří energií - kromě svého blogu spustil ještě jeden zajímavý web. Využil přitom vcelku nové technologie Weby Google, s jejíž pomocí si svůj web vytvoří každý dřív, než mu vychladne instantní polévka v hrníčku. Jedná se v podstatě o wiki stránky (Používáte naše wiki stránky?), ale jejich ovládání je velmi jednoduché a připomíná psaní ve Writeru.

Na této efektní a jedoduché bázi vznikají stránky Try another angle, česky zhruba "Změňte úhel pohledu", "Jděte na to jinak". Adrian se zabývá svobodným softwarem, představuje grafické nástroje, programy pro práci s webem a také kancelářské aplikace.

A to nejlepší na konec - připravil pro uživatele karty s rychlou nápovědou k modulům Writer, Calc a Impress. Najde se někdo, koho karty inspirují k vyrobení české verze? Rádi je zde vydáme!

(Díky Robertovi Krátkému za konzultaci.)

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz