Stručný průvodce Scribusem je nachystán na stažení

novinky.png Program Scribus je open-source DTP a je určen pro sázení kratších tiskovin např. pro vizitky, letáky, pozvánky, prezentace apod. Zvládne i jednoduchou sazbu kratších časopisů a brožur. Partnerský web Scribus.cz připravil stručného průvodce pro snadnou orientaci v programu.  

Začátkem února vyšel na partnerském webu LinuxEXPRES.cz článek o Scribusu 1.4.0. Program je open-source DTP a je určen pro sázení kratších tiskovin např. vizitky, letáky, pozvánky, prezentace apod. Zvládne i jednoduchou sazbu kratších časopisů a brožur (viz ukázky na Scribus.cz).

Aby se v něm lépe a rychleji pracovalo, Liberix a Scribus.cz připravil stručného průvodce programem. Seznámíte se v něm s klíčovými vlastnostmi programu, možnostmi nastavení, uživatelským rozhraním, manipulací a vytvářením tvarů či textových rámců, nástroji pro tisk a web, ale i výchozím nastavením klávesových zkratek.

Návod si můžete stáhnout kliknutím na obrázek ve verzi pro web.

Kliknutím na obrázek stáhnete PDF pro

Návod si stáhnete kliknutím na obrázek ve verzi pro tisk.

Kliknutím na obrázek stáhnete PDF pro

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar Vladimír Vojta
Odpovědět
Stručný průvodce Scribusem je nachystán na stažení
13. 04. 2012, 20:29:57
Díky za návod, třeba se časem hodí. :-)

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz