Vyšel LibreOffice portable ve verzi 4.0.3

portableapps_48.png Vydána další verze kancelářského balíku LibreOffice "na flash disk". Neinstaluje se, v operačních systémech běží přímo z připojeného média.  

Kompletní a funkční kancelářský balík nemusíte instalovat, stačí si pořídit platformu PortableApps a v ní nainstalovat novou verzi LibreOffice. Množství softwaru tam můžete spouštět z připojeného nebo síťového disku, všechny požadované součásti jsou pohromadě a není potřeba nic instalovat.

Mnoho aplikací z PortableApps funguje díky Wine a dalším emulátorům či aplikačním vrstvám také v Linuxu a Mac OS X. Tím lze celý balík považovat za multiplatformní.

LibreOffice verze 4.0.3. už nemá podporu pro prastaré dokumenty typu StarOffice (dávný předchůdce LibreOffice). Instalační balíky jsou podepsány přímo výrobcem The Document Foundation, takže jsou důvěryhodné. Balík je dostupný v mnoha jazycích, čeština k nim samozřejmě patří (jde o stejná data jako v případě instalované verze).

Balík PortableApps obsahuje přes 300 aplikací, lze jím vybavit počítač, resp. nosit si software "v kapse". Mezi obsažené programy patří např.  Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, grafické, komunikační a kancelářské programy. Celý balík je k dispozici bezplatně včetně zdrojových kódů.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz