Vyšla první beta verze LibreOffice 3.6

novinky.png Vývojáři LibreOffice vydali dne 11. 6. 2012 první beta verzi 3.6. Ačkoli nebude obsahovat žádné převratné nové funkce, přesto přinese několik užitečných vlastností.  

Chystá se oprava chyb, ale budou i nové vlastnosti

V chystané verzi 3.6 kancelářského balíku LibreOffice budou hlavně opravovány chyby. Ale přesto se najde pár nových vlastností, na kterých vývojáři pracují. Např. textový editor Writer bude zobrazovat ve stavové liště aktuální počet slov v celém dokumentu a také z vybrané oblasti. Jejich statistiku tedy uvidíte na první pohled. V tabulkovém editoru Calc dojde ke zlepšení importu dokumentů CSV. Prezentační program Impress správně rozpozná externí monitor. Dialogová okna editoru vzorců Math dostanou tlačítko Nápovědy. Z ostatních vlastností lze vyzdvihnout přidané importní filtry komplexního programu na fotografie a kresbu – CorelDraw. Export do formátu PDF umožní uložit všechny stránky s vodoznakem.

Finální verze vyjde o prázdninách

Podrobný seznam změn naleznete v poznámkách k vydání k první beta verzi. Podle plánu vydání budou vydány ještě dvě beta verze, po kterých budou následovat tři kandidáti na vydání (Release candidates). Finální verze se očekává počátkem srpna.

Nový dialog v menu Nápověda - O aplikaci LibreOffice Nový dialog v menu Nápověda - O aplikaci LibreOffice (Zdroj: The Document Foundation)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 6
 

Komentáře

user avatar khagaroth
Odpovědět
Vyšla první beta verze LibreOffice 3.6
17. 06. 2012, 22:09:37
Jedna z hodně vítaných vlastností 3.6 rozhodně je konečně opravené rozpoznávání zkráceného zápisu data, na které se nadávalo už roky, ale nikdo se neměl k tomu, aby to opravil. Takže už se teď nestane, že zadáte do buňky 1.1 a Calc to "chytře" převede na datum. Pokud opravdu chcete datum, musíte teď zadat 1.1. (s tečkou i za druhou číslicí). Stejně to naštěstí funguje i při importu CSV, kde tohle chování byla naprostá katastrofa.
user avatar Jan Krejčí
Odpovědět
Re:Vyšla první beta verze LibreOffice 3.6
7. 07. 2012, 23:07:12
Chvála našemu pánu Ježíši Kristu... a vývojářům, kteří tohle spraví :D
Tahleta ptákovina mě doháněla k šílenství a párkrát donutila přemýšlet o koupi Microsoft Office.
Stížností na tuto funkci byl plný internet
Už se těším, až tahle verze vyjde :)

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Daniel Sedláček

Daniel Sedláček

Amatérsky se věnuji programování maker od podzimu 2010.
Aktivní jsem na fóru od ledna 2011.
Od července 2011 spolupracuji i jako moderátor fóra.

Využívám pouze OpenOffice.org (LibreOffice nemám nainstalován).

 
 
 
woo jaw demo hz