Tagování

Tagování je přidělování tagů (značek, štítků) k článkům. Štítek je slovo vyjadřující část obsahu.  

K čemu tagy jsou?

Tag, česky štítek nebo značka, je jednoslovný nebo víceslovný výraz, který vystihuje část obsahu v článku. Pomocí co nejvíce krátkých tagů, které jsou společné více článkům na portálu, vzniknou mezi články vazby a pak lze v obsahu velmi rychle vyhledávat. Jako příklad si uveďme následující pomyslné články a tagy, které bychom použili k jejich označení.

Tagy zobrazené u článku ve výpisuTagy zobrazené u článku ve výpisu

  • Konference českých uživatelů OpenOffice.org v Brně: setkání, konference, Brno, česky
  • Instalace německých slovníků pro kontrolu pravopisu: instalace, slovníky, německy, kontrola pravopisu, překlepy, rozšíření
  • Mezinárodní konference v Berlíně: setkání, konference, Berlín, anglicky, německy
  • Jak nainstalovat starší verzi: starší verze, instalace

Jak je vidět, každý článek je popsán pomocí různých slov - tagů. Ty se u článku zobrazují a navíc se na jejich základě nabízejí také příbuzné články. Je tedy vidět, že prostřednictvím tagu instalace se jako tematicky příbuzné jeví články Instalace německých slovníků pro kontrolu pravopisu a Jak nainstalovat starší verzi. Oproti tomu tag německy zase sbližuje články Instalace německých slovníků pro kontrolu pravopisu a Mezinárodní konference v Berlíně.

Tagy u článkuTagy u článku

Čím více uživatelů tag použije, tím důležitější bude.

Jak s tagy pracovat

Tagy se zobrazují u článku v pravém sloupci a má název Editace tagů, tam je také políčko pro jejich přidání. Začněte psát slovo, nebo vyberte již existující ze seznamu. Po chvíli se zobrazí nad políčkem. Pokud chcete tag od článku opět odstranit, klepněte právě na slovo nad políčkem. Tím vaše osobní přiřazení tag-článek zanikne, ovšem nemá to vliv na volbu jiných uživatelů.

Tagy neoddělujte čárkami ani nijak jinak, zadávejte je jednotlivě. Seznam souvisejících tagů se mění dynamicky podle toho, jaký výraz mezi tagy přidáte. Mějte na mysli, že smyslem tagování je tvorba nabídky tematicky souvisejících článků.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz