Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 39. až 40. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 24.9.2011 do 7.10.2011.  

Vytváranie šablón a ich formátovanie

Potrebujete si vytvoriť šablóny pre rôzne dokumenty a neviete, ako nato? Alebo potrebujete upraviť už existujúce? Ak áno, prečítajte si nasledovný článok. (openoffice.cz, 26.9.2011)

Libre Office oslavuje 1.narodeniny

Presne pred rokom, 28.septembra 2010, vznikol Libre Office odčlením sa od projektu Open Office (ktorý sa dostal pod krídla spoločnosti Oracle) a utvorení nadácie The Documnet Fondation. Podporu novému projektu a zakladajúcimi členmi sa stali spoločnosti ako Google, Novell/SUSE, Red Hat a viac ako 270 vývojárov. Štvrtina zmeny kódu v Libre Office prišla práve od dobrovoľných vývojárov. Počas prvého roku existencie The Documnet Foundation prilákalo viac vývojárov, ako Open Office počas desaťročia. Odhadom Libre Office dnes používa viac ako 25 miliónov užívateľov z toho viac ako 10 miliónov bolo nainštalovaných zo stiahnutého ISO obrazu, alebo CD priloženého s časopisom, 15miliónov užívateľov sa k tomu kancelárskemu balíku dostalo spolu s linuxovou distribúciou (kde sa Libre Office stal preferovanou aplikáciou). (linuxon.sk, 28.9.2011)

Ohraničení (nejen) tabulek v LibreOffice

Článek ukazuje práci s ohraničením, které se používá při úpravě tabulek. Lze ale ohraničit i jiné objekty např. obrázky, odstavce nebo grafy. Dozvíte se, jak si můžete zvolit styl jednotlivých čar i jejich barvu. (openoffice.cz, 29.9.2011)

Urychlete si práci s buňkami

Kopírovat a vkládat obsah do buněk lze mnoha způsoby. Můžete si i vybrat, co bude např. ze schránky vloženo a jakým způsobem. Inteligentní kopírování buněk vám také ulehčí práci. (openoffice.cz, 3.10.2011)

Školení: Pokročilé ovládání editoru OpenOffice.org/LibreOffice Writer

Školení je určeno pokročilým uživatelům kancelářských balíků. Zaměstnancům organizací, malých firem, škol nebo OSVČ, případně individuálním zájemcům. (openoffice.cz, 3.10.2011)

ODF 1.2 prošel schvalovacím procesem

Organizace OASIS schválila novou verzi formátu ODF, který je určen pro ukládání dokumentů a jako standardní formát jej používá balík OpenOffice.org, respektive LibreOffice. Nová verze ODF 1.2 nahrazuje téměř pět let starou verzi 1.1 a přináší řadu vylepšení: zcela přepsaná část týkající se tabulek, podpora RDF metadat, podpora digitálních podpisů a další. Samotný text specifikace bude zveřejněn příští týden. (root.cz, 4.10.2011)

Doplňky pro OpenOffice.org – Jedna velikost, Vytváření obrysů a Mazání duplicitních hodnot

V článku přinášíme výčet a stručný popis rozšíření, které nabízí repozitář doplňků na stránce Extensions na webu OpenOffice.org. Jedná se o srovnání různých hodnot velikostí objektů, vytváření obrysů kolem tabulek nebo buněk a nakonec se seznámíte s vybráním a vymazáním duplicitních hodnot v Calcu. (openoffice.cz, 6.10.2011)

Open Document 1.2 - nová verze standardu po téměř 5 letech konečně sjednotí výpočty vzorců

ODF ve verzi 1.1 je tu s námi již od začátku roku 2007, což je opravdu dlouho. Organizace spravující tento otevřený formát používaný mimo jiné v OpenOffice.org, LibreOffice, Abiwordu, 602 Office a mnoha dalších (včetně podpory v Microsoft Office 2007/2010 či Wordpadu z Windows 7), konečně připravuje jeho aktualizace. ODF 1.2 přichází… (diit.cz, 6.10.2011)

Prečítajte si pravdu o histórii vzniku LibreOffice

Prečítajte si pravdu o histórii vzniku LibreOffice - článok s názvom "LibreOffice - skok do neznáma". Zároveň sa dozviete tiež o nepeknej úlohe, ktorú v celom procese zohralo Oracle a jeho OpenOfice. (linuxos.sk, 6.10.2011)

Je MS Office skutečně ta nejlepší volba? Co použít jiné alternativy?

Microsoft se nesnaží mít jen monopol v oblasti operačních systémů pro PC, ale také výrazně zasahuje do oblastí kancelářských systémů obsahující textový editor(Word), tabulkový editor(Excel), prezentační nástroj(PowerPoint) a některé další. Celý balík se oficiálně nazývá Microsoft Office (+číslo verze) a bývá zařazen do základního portfolia snad každé společnosti, domácnosti. (objevit.cz, 7.10.2011)

Open Office získal v LibreOffice zdatnou konkurenci

Balík kancelářských program Open Office je již doufám dostatečně znám. Je zde s námi již několik let. První verze spatřila světlo světa v roce 2002, což je již celých 9 let. V roce 2010 mu ale přibyla konkurence v podobě LibreOffice. Jedná se vlastně o tzv. “fork”, tedy odnož, kdy několik vývojářů odešlo z původního projektu OpenOffice a začali svůj vlastní vývoj. (blogzdarma.org, 7.10.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz