Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 13. a 14. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 24.3.2012 do 6.4.2012.  

LibreOffice 3.4.6 opravuje potenciální bezpečnostní problém

The Document Foundation oznámila uvolnění nové verze svého open source LibreOfffice kancelářského balíku ve verzi LibreOffice 3.4.6. Servisní aktualizace řeší potenciální problém a obsahuje opravu řady chyb jako jsou problémy, které by mohly vést k ukončení aplikace. Podrobnosti ohledně bezpečnostního problému nejsou k dispozici. V blogu,Italo Vignoli, člen představenstva TDF sdělil, že LibreOffice 3.4.6 je poslední plánovaná aktualizace pro LibreOffice 3.4.x s tím, že vývojový tým se nyní zaměřuje na verzi LibreOffice 3.5. Další podrobnosti o aktualizaci, včetně kompletního seznamu změn a oprav, lze najít v poznámkách k vydání a change logu. LibreOffice 3.4.6 je k dispozicike stažení pro Microsoft Windows, Mac OS X a GNU/ Linux a je licencován pod LGPLv3. (linux.website21.cz, 26.3.2012)

Európa sa kloní k OpenDocument Format – otvorenému štandardu pre kancelárske dokumenty

Niektorí z nás sa ešte pamätajú, ako sa objavili prelomové elektrické písacie stroje, ktoré priniesli možnosť rýchlo opraviť drobný preklep. O niekoľko rokov s nástupom éry osobných počítačov na monitoroch po celom Československu svietil textový editor T602 domácej produkcie. Po rozšírení prostredia Windows sa začal masovo používať kancelársky balík Microsoft Office. Všetci už nepoužívali ten istý program, alebo používali jeho rozdielne verzie. (linuxexpres.cz, 27.3.2012)

V truhlářské firmě používají kancelářský balík OpenOffice.org i LibreOffice

Někteří živnostníci šetří výdaje mimo jiné tím, že používají otevřené kancelářské balíky OpenOffice.org nebo LibreOffice. Je to i případ firmy Dlauhý, která provozuje truhlářskou firmu. OpenOffice.org používají nejen na psaní dopisů, ale také k výpočtům. Interně firma používá formát ODF, ale při vnější komunikaci primárně PDF. (openoffice.cz, 27.3.2012)

Rotterdamská nadace Sonnenburg nasadila OpenOffice.org

V nizozemském Rotterdamu přecházejí některé organizace na otevřený kancelářský balík OpenOffice.org. Např. nadace Sonnenburg se rozhodla ušetřit finanční prostředky a nasadila tento software. (openoffice.cz, 28.3.2012)

Předávání hodnot do proměnných

Jestliže má vaše makro v OpenOffice.org pracovat s určitými hodnotami, musíte mu je nějakým způsobem předat. Možností, jak to udělat, je více, dnes si ukážeme vstupní funkce, kterými předáte hodnoty v průběhu makra. Jde o hodnoty, které se mohou měnit a dopředu je neznáte. Vstupní funkce nemusí pouze předávat hodnoty, ale můžete je využít i k přímému řízení běhu programu. (openoffice.cz, 30.3.2012)

Náhled na budoucí vývoj OpenOffice.org

Loni v červnu se dostal OpenOffice.org do inkubátoru nadace Apache Software Foundation. Zdálo se, že oblíbený kancelářský balík skončil, protože se dlouho nic nedělo. Jaký plán vývoje se připravuje? (openoffice.cz, 31.3.2012)

Milník na cestě Mnichova k open-source softwaru

Správa města Mnichova nahradila poslední makra, která byla vázána na proprietární balík. Přechází tak zcela na svobodný software. (openoffice.cz, 2.4.2012)

LibreOffice 3.5.2 už je v oficiálním repozitáři...

Jak uvádím v nadpisu, kancelářský balík LibreOffice (ve verzi 3.5.2) už je v oficiálním repozitáři. Zatím pouze v Unstable větvi, ale kdo chce vyzkoušet "nativní" openSUSE verzi, má nyní usnadněnou práci. (opensuse.cz, 2.4.2012)

Na střední škole v Plzni používají OpenOffice.org

Jedna ze škol, která šetří své omezené finanční prostředky s pomocí open source, sídlí v Plzni. Je to Vyšší odborná škola a střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni . OpenOffice.org mají ve škole nainstalovaný na 350 stanicích. Studenti mají tento legální software i doma, protože učitelé ve škole jim takovou možnost ukázali. (openoffice.cz, 3.4.2012)

OpenOffice.org, alebo LibreOffice?

Kancelársky balík OpenOffice.org azda netreba podrobne predstavovať. Tento otvorený a slobodný software už existuje viac ako desať rokov. Približne pred rokom sa od OpenOffice.org oddelila skupina vývojárov a vznikol projekt LibreOffice. Ktorý z projektov má budúcnosť? Ktorý si mám teda vybrať a kde mi zaručia stabilnú technickú podporu a ďalší dlhodobý vývoj? (linuxexpres.cz, 6.4.2012)

Vyšlo LibreOffice 3.5.2

The Document Foundation oznámilo vydání třetí aktualizace kancelářského balíku LibreOffice 3.5. Verze 3.5.2 přináší opravu většinu doposud objevených chyb. Nejsou zde žádné novinky, takže aktualizace by měla být bezpečná a doporučuje se. (root.cz, 6.4.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz