Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 13. až 14. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 27.3.2010 do 9.4.2010.  

Stiahnite si doplnok pre rozšírené možnosti počítania znakov

Nepostačujú vám štandardné údaje o počtoch slov a znakov? Potrebujete „on-line“ zobrazovanie počtu znakov a slov počas písania textu? Nainštalujte si rozšírenie JP počítanie znakov. (openoffice.cz, 29.3.2010)

Sun ODF Plugin pro MS Office a problém Excelu po odinstalování nebo updatování pluginu

Malte Timmermann na svém blogu uveřejnil návod, jak postupovat při opravě problému u MS Excel. Tento problém se projevuje tím, že po odinstalování nebo při updatu pluginu ODF od Sun se při dalším spuštění MS Excel zobrazí chybová hláška s informací, že MS Excel nemůže najít odfaddin.xla. (602office.cz, 29.3.2010)

Dobří umělci kopírují, velcí umělci kradou

Tak zní český překlad titulku článku z blogu Jonathan I. Schwartze, bývalého výkonného ředitele společnosti Sun Microsystems a ten se rozpovídal o praktikách, se kterými se setkal během svého šéfování softwarovému gigantu, který byl nedávno odkoupen společností Oracle. (spikuv.net/blog, 30.3.2010)

Vyhledávač Bing nenajde stránky OpenOffice.org

Vyhledávač Bing od firmy Microsoft má mnoho chyb, ale jedna je dost pobuřující. Pokusíte-li se v něm hledat OpenOffice.org, nedostanete relevantní výsledky, ale dostanete náhodné stránky z celého internetu. (openoffice.cz, 30.3.2010)

Calc – ako sa pracuje s dátumom

Pri vytváraní tabuliek často používate dátumy. Dnes si povieme niečo o tom, ako sa dá s dátumami pracovať, prevádzať matematické operácie a rôzne ich formátovať. (openoffice.cz, 31.3.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení – Velikonoční přání

Do placené sekce Ke stažení byla přidána nová šablona a to konkrétně velikonoční přání. Tato šablona je tvořena v programu Writer na papír o velikosti 15x11 tak, aby se toto přání vešlo do klasické poštovní obálky. Hlavním motivem je grafický nadpis Veselé Velikonoce. Společně s tímto nadpisem jsou v dolní části podkladu velikonoční kraslice položené na louce spolu s jarními květinami a výseč vyznačující prostor pro vaše přání, vzkaz nebo cokoliv jiného. Grafická podoba je neměnná a je vložená jako pozadí dokumentu. Jediná editovatelná část je text přání. (602office.cz, 31.3.2010)

Vydanie OpenOffice.org 3.2.0

Velmi nás teší, že Vám môžeme ponúknuť oblúbený kancelársky balík OpenOffice.org v Slovenskom jazyku vo verzii 3.2.0 pre MS Windows, Mac OS X a GNU/Linux. (sk.openoffice.org, 31.3.2010)

Společnost SCHUPKE, s. r. o. používá OpenOffice.org

Společnost SCHUPKE, s. r. o. působí v oblasti vývoje, výroby, dodávky a montáže požárních a nepožárních hliníkových oken, dveří, stěn a lehkých obvodových plášťů. Kancelářský balík OpenOffice.org používají hlavně kvůli cenové úspoře, ale také kvůli tomu, že jim na potřeby firmy stačí. (openoffice.cz, 1.4.2010)

Střední škola obchodu, řemesel a služeb používá kancelářský balík OpenOffice.org

Škola používá OpenOffice.org hlavně kvůli ceně, ale také licenci. Chválí si jeho jednoduchost a pochopitelné ovládání. Vadí jim načítání některých obrázků v Impress a také neznalost ostatních lidí o otevřeném formátu ODF. (openoffice.cz, 2.4.2010)

Analýza podílu OpenOffice.org na trhu

Na wiki stránkách OpenOffice.org se objevila analýza jeho podílu na trhu. Cílem je shromáždit, zapsat a roztřídit všechna data o použití kancelářského balíku. (openoffice.cz, 2.4.2010)

Úpravy typů ohraničení - kolo druhé

Cédric Bosdonnat předčasem informoval o tom, že přidal do OpenOffice.org tečkované ohraničení, o čemž jsem vás zprostředkovaně upozornil v této zprávě. Nyní se podíváme na jeho úpravy ohraničení v kole druhém. To se zaměřuje na zlepšení součinnosti s wordovskými typy ohraničení. Mezi zajímavé podporující funkce patří: (602office.cz, 2.4.2010)

Draw – Vytvořte si Člověče, nezlob se!

Tento článek si klade za cíl ukázat několik cest vedoucích k vytvoření hrací plochy pro hru Člověče, nezlob se , včetně figurek a kostky. Bude si možné hru na počítači zahrát, ale samozřejmě s fyzickou kostkou. (openoffice.cz, 6.4.2010)

8 pokročilých OpenOffice.org add-ons

Stránka www.linuxplanet.com Vám prináša osem skvelých "prídavkov" pre OpenOffice.org. Konkrétne ide o pridanie rôznych template-ov, Clipartov, PDF import, integrácia Google Docs a iné. (linuxon.sk, 6.4.2010)

Nový OOo-DEV 3.2.1 Developer Snapshot a fotky: OpenOffice.org na CeBIT

Dnes vám nabízím dvě kratší novinky týkající se světa OpenOffice.org. Nejprve se podíváme na zveřejnění informace o vydání nového Developer Snapshotu a poté se mrkneme na pár fotek z CeBIT, kde se prezentoval i OpenOffice.org. Tolik k úvodu a nyní je již pojďme podívat na novinky ze světa OOo. (602office.cz, 7.4.2010)

Firma KORA-VODOSTAVING, s. r. o. používá kancelářský balík OpenOffice.org

Společnost KORA-Vodostaving, s. r. o. má široký záběr svých podnikatelských aktivit. K nim nutně potřebuje spolehlivý a použitelný kancelářský balík. Osvědčil se OpenOffice.org, na kterém si cení jednoduchosti a snadnosti ovládání. Zlobí je výměnný formát *.doc nebo *.docx. (openoffice.cz, 8.4.2010)

Článok vyšiel za podpory 602office.cz, Liberix, o.p.s., inet.sk a pc.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz