Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 13. až 14. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 27.3.2010 do 9.4.2010.  

Stiahnite si doplnok pre rozšírené možnosti počítania znakov

Nepostačujú vám štandardné údaje o počtoch slov a znakov? Potrebujete „on-line“ zobrazovanie počtu znakov a slov počas písania textu? Nainštalujte si rozšírenie JP počítanie znakov. (openoffice.cz, 29.3.2010)

Sun ODF Plugin pro MS Office a problém Excelu po odinstalování nebo updatování pluginu

Malte Timmermann na svém blogu uveřejnil návod, jak postupovat při opravě problému u MS Excel. Tento problém se projevuje tím, že po odinstalování nebo při updatu pluginu ODF od Sun se při dalším spuštění MS Excel zobrazí chybová hláška s informací, že MS Excel nemůže najít odfaddin.xla. (602office.cz, 29.3.2010)

Dobří umělci kopírují, velcí umělci kradou

Tak zní český překlad titulku článku z blogu Jonathan I. Schwartze, bývalého výkonného ředitele společnosti Sun Microsystems a ten se rozpovídal o praktikách, se kterými se setkal během svého šéfování softwarovému gigantu, který byl nedávno odkoupen společností Oracle. (spikuv.net/blog, 30.3.2010)

Vyhledávač Bing nenajde stránky OpenOffice.org

Vyhledávač Bing od firmy Microsoft má mnoho chyb, ale jedna je dost pobuřující. Pokusíte-li se v něm hledat OpenOffice.org, nedostanete relevantní výsledky, ale dostanete náhodné stránky z celého internetu. (openoffice.cz, 30.3.2010)

Calc – ako sa pracuje s dátumom

Pri vytváraní tabuliek často používate dátumy. Dnes si povieme niečo o tom, ako sa dá s dátumami pracovať, prevádzať matematické operácie a rôzne ich formátovať. (openoffice.cz, 31.3.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení – Velikonoční přání

Do placené sekce Ke stažení byla přidána nová šablona a to konkrétně velikonoční přání. Tato šablona je tvořena v programu Writer na papír o velikosti 15x11 tak, aby se toto přání vešlo do klasické poštovní obálky. Hlavním motivem je grafický nadpis Veselé Velikonoce. Společně s tímto nadpisem jsou v dolní části podkladu velikonoční kraslice položené na louce spolu s jarními květinami a výseč vyznačující prostor pro vaše přání, vzkaz nebo cokoliv jiného. Grafická podoba je neměnná a je vložená jako pozadí dokumentu. Jediná editovatelná část je text přání. (602office.cz, 31.3.2010)

Vydanie OpenOffice.org 3.2.0

Velmi nás teší, že Vám môžeme ponúknuť oblúbený kancelársky balík OpenOffice.org v Slovenskom jazyku vo verzii 3.2.0 pre MS Windows, Mac OS X a GNU/Linux. (sk.openoffice.org, 31.3.2010)

Společnost SCHUPKE, s. r. o. používá OpenOffice.org

Společnost SCHUPKE, s. r. o. působí v oblasti vývoje, výroby, dodávky a montáže požárních a nepožárních hliníkových oken, dveří, stěn a lehkých obvodových plášťů. Kancelářský balík OpenOffice.org používají hlavně kvůli cenové úspoře, ale také kvůli tomu, že jim na potřeby firmy stačí. (openoffice.cz, 1.4.2010)

Střední škola obchodu, řemesel a služeb používá kancelářský balík OpenOffice.org

Škola používá OpenOffice.org hlavně kvůli ceně, ale také licenci. Chválí si jeho jednoduchost a pochopitelné ovládání. Vadí jim načítání některých obrázků v Impress a také neznalost ostatních lidí o otevřeném formátu ODF. (openoffice.cz, 2.4.2010)

Analýza podílu OpenOffice.org na trhu

Na wiki stránkách OpenOffice.org se objevila analýza jeho podílu na trhu. Cílem je shromáždit, zapsat a roztřídit všechna data o použití kancelářského balíku. (openoffice.cz, 2.4.2010)

Úpravy typů ohraničení - kolo druhé

Cédric Bosdonnat předčasem informoval o tom, že přidal do OpenOffice.org tečkované ohraničení, o čemž jsem vás zprostředkovaně upozornil v této zprávě. Nyní se podíváme na jeho úpravy ohraničení v kole druhém. To se zaměřuje na zlepšení součinnosti s wordovskými typy ohraničení. Mezi zajímavé podporující funkce patří: (602office.cz, 2.4.2010)

Draw – Vytvořte si Člověče, nezlob se!

Tento článek si klade za cíl ukázat několik cest vedoucích k vytvoření hrací plochy pro hru Člověče, nezlob se , včetně figurek a kostky. Bude si možné hru na počítači zahrát, ale samozřejmě s fyzickou kostkou. (openoffice.cz, 6.4.2010)

8 pokročilých OpenOffice.org add-ons

Stránka www.linuxplanet.com Vám prináša osem skvelých "prídavkov" pre OpenOffice.org. Konkrétne ide o pridanie rôznych template-ov, Clipartov, PDF import, integrácia Google Docs a iné. (linuxon.sk, 6.4.2010)

Nový OOo-DEV 3.2.1 Developer Snapshot a fotky: OpenOffice.org na CeBIT

Dnes vám nabízím dvě kratší novinky týkající se světa OpenOffice.org. Nejprve se podíváme na zveřejnění informace o vydání nového Developer Snapshotu a poté se mrkneme na pár fotek z CeBIT, kde se prezentoval i OpenOffice.org. Tolik k úvodu a nyní je již pojďme podívat na novinky ze světa OOo. (602office.cz, 7.4.2010)

Firma KORA-VODOSTAVING, s. r. o. používá kancelářský balík OpenOffice.org

Společnost KORA-Vodostaving, s. r. o. má široký záběr svých podnikatelských aktivit. K nim nutně potřebuje spolehlivý a použitelný kancelářský balík. Osvědčil se OpenOffice.org, na kterém si cení jednoduchosti a snadnosti ovládání. Zlobí je výměnný formát *.doc nebo *.docx. (openoffice.cz, 8.4.2010)

Článok vyšiel za podpory 602office.cz, Liberix, o.p.s., inet.sk a pc.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz