Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 15. až 16. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 9.4.2011 do 22.4.2011.  

Pravítka a stavový řádek – Jak na ně?

Pro formátování stránky ve Writeru a přesné umístění jednotlivých elementů textu lze s výhodou využít pravítek. Článek se bude zabývat i tipy a triky pro práci se stavovým řádkem ve Writeru a Calcu. (openoffice.cz, 11.4.2011)

Mandriva Linux přechází na LibreOffice

Po distribuci Mageia i Mandriva Linux přechází od OpenOffice.org k LibreOffice. Šéf vývoje Eugeni Dodonov novinku oznámil na sobotní konferenci vývojové větve Cooker. Součástí Mandriva Linux 2011 ale nebude nejnovější verze (3.3.2), ale 3.3.0. LibreOffice je projekt založený bývalými vývojáři OpenOffice, kteří se v obavě z ukončení podpory projektu firmou Oracle rozhodli pokračovat ve vývoji vlastními silami. (abclinuxu.cz, 11.4.2011)

Thomas-Krenn.AG a Liberix podpořily vývoj OpenOffice.org novým serverem

Balík kancelářských programů OpenOffice.org sestavuje český lokalizační tým OpenOffice.org pro uživatele více než třiceti jazyků. Nyní může využívat nový, výkonnější server, který ve prospěch projektu věnoval největší německý výrobce serverů Thomas-Krenn.AG prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Liberix. Čas pro vytvoření softwarových balíků se díky novému stroji zkrátil o třetinu. (openoffice.cz, 12.4.2011)

Překvapivě silný Writer

V roce 2004, kdy jsem se poprvé začal seznamovat s projektem openoffice.org, jsem předpokládal, že nadejde doba, v níž bude tento program ceněný a nebude mít četná pejorativní přízviska. Máme rok 2011 a ta doba je tady. (openoffice.cz/blogy/, 12.4.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Vkladanie dátumu a času podľa vlastného formátu (2)

V druhom pokračovaní si ukážeme funkcie, pomocou ktorých dokážete vkladať dátum a čas podľa pevne určených formátov. (dennik.inet.sk, 13.4.2011)

Pluginy pro Writer: Malé náhledy stránek, anonymizér dokumentu a překladač

V posledních několika týdnech bylo možné na stránkách Extensions webu OpenOffice.org zaregistrovat několik zajímavých doplňků určených pro programový modul Writer kancelářského programu OpenOffice.org. Jeden z nových si tu představíme a kromě toho přidáme ještě několik trochu starších. (openoffice.cz, 13.4.2011)

OpenOffice.org 3.4 Beta uvoľnené

12.4.2011 bola uvoľnená beta verzia OpenOffice.org 3.4. (openoffice.cz, dennik.inet.sk, 14.4.2011)

Univerzální plánovací kalendář na více roků

Jeden z našich věrných čtenářů nám poslal do redakce univerzální plánovací kalendář. Je velmi zajímavý tím, že je na více roků jednoduchým vepsáním jeho číslice. (openoffice.cz, 15.4.2011)

Oracle: OpenOffice.org bude „čistě komunitní open source projekt“

Oracle oznámilo, že má záměr proměnit OpenOffice.org v „čistě komunitně založený open source projekt“ a chce přestat poskytovat komerční verzi OpenOffice. Zda bude Oracle pokračovat v investicích do OpenOffice není známo. Komerční podoba kancelářského balíku u Oracle bude pravděpodobně pokračovat v podobě existujícího Oracle Cloud Office. (justit.cz, 16.4.2011)

Automatické opravy v OpenOffice.org

OpenOffice.org poskytuje viaceré možnosti automatických opráv, ako je napr. automatické písanie veľkého písmena na začiatku vety, automatické opravy textu pri preklepoch a pod. V nasledujúcom návode si ukážeme, ako tieto možnosti môžete efektívne využiť. (openoffice.cz, 18.4.2011)

LibreOffice 3.4 beta 1

The Document Foundation vydala první betaverzi chystaného LibreOffice. Pokud vše půjde dobře, měla by být finální verze dostupná druhého května. LibreOffice 3.4 obsahují změny v dialozích copy&paste, změny v GUI, zrychlení startu na linuxových systémech, podporu pro nekonečné množství polí v „Průvodci daty“ DataPilotu, a další. (abclinuxu.cz, 19.4.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Vkladanie dátumu a času podľa vlastného formátu (3)

V poslednom pokračovaní makier pre vkladanie dátumu si ukážeme funkcie pre analýzu zadefinovanej štruktúry a vlastné vloženie takto definovaného dátumu a času. (dennik.inet.sk, 20.4.2011)

Srovnání zranitelností v MS Office a OpenOffice.org

Dva specialisté z Carnegie Mellon University Dan Kaminsky a Will Dorman provedli, prý nezávisle na sobě, srovnání počtu bezpečnostních chyb v jednotlivých verzích kancelářských balíků MS Office a OpenOffice.org. Dospěli k závěru, že zatímco MS Office 2003 obsahoval 126 bezpečnostních chyb a OpenOffice/StarOffice obsahoval zhruba polovinu, počet chyb sice drasticky klesl u obou balíků, ale situace se obrátila. Zatímco MS Office 2010 by měl obsahovat 7 zranitelností, OpenOffice/StarOffice jich obsahuje 20. Kaminsky i Dorman však jedním dechem dodávají, že testování probíhalo automaticky, a tedy nevypovídá o potenciálu a "kritičnosti" jednotlivých zranitelností, výsledky tedy nelze brát "doslovně". (abclinuxu.cz, 20.4.2011)

Spojení LibreOffice a OpenOffice.org se nekoná

Společnost Oracle před několika dny oznámila, že vzdává projekt OpenOffice.org a předává ho komunitě. Mnoho lidí pak přirozeně napadlo, že by teď mohlo dojít opět ke spojení obou projektů. The Document Foundation, která LibreOffice vyvíjí, ale všechny takové nápady odmítla. (root.cz, 21.4.2011)

Oznámení o uvolnění LibreOffice 3.4 Beta 2

Jen jeden týden po vydání první betaverze pro verzi LibreOffice 3.4 vývojový tým z The Document Foundation dnes oznámil vydání druhé betaverze pro LibreOffice 3.4. (linux.website21.cz, 22.4.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz