Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 23. až 24. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 4.6.2011 do 17.6.2011.  

OpenOffice: vypnutí dokončování slov

V kancelářském balíku OpenOffice je po instalaci zapnutá volba automatického dokončování slov. Ne každému tato zapnutá volba vyhovuje. Jak jednoduše položku vypnout? (sworktech.com/blog/, 4.6.2011)

Instalace certifikátů v Adobe Readeru

Adobe Reader bohužel nevyužívá k práci s certifikáty ani úložiště Windows ani Mozilly, nýbrž své vlastní. Proto je potřeba do něj samostatně importovat kořenové certifikáty autorit, aby mohlo být možné ověřovat elektronické podpisy jimi vydané. A aby toho nebylo málo, musí mít tyto certifikáty příponu .cer – ze stránek autorit si nejprve stáhněte kořenové certifikáty ve formátu DER a uložte je s příponou .cer (je to v podstatě jedno, formát je stejný). (openoffice.cz, 6.6.2011)

Jaký bude další osud OpenOffice.org?

Společnost Oracle se rozhodla, že přenechá vývoj kancelářské sady OpenOffice.org nadaci Apache Software Foundation. Jakým směrem se bude nyní vývoj bezplatného Office ubírat? (slunecnice.cz, 6.6.2011)

Nový LibreOffice 3.4 umí přechody a barevné čáry

V nové verzi se objevil kancelářský balík LibreOffice 3.4, který chce nahradit nejen zdařilejší konkurenci Microsoft Office, ale také OpenOffice.org. Nová verze LibreOffice přidává do aplikace Writer možnosti barevných přechodů a stínů a nově podporuje barevné dělicí čáry. (zive.cz, 6.6.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Typografické úpravy textu (1)

Typografické úpravy textu nie sú štandardnou súčasťou kancelárskych balíkov, hoci sa používajú aj v oblasti typografie. Preto si v nasledujúcich dieloch seriálu o programovaní makier v OpenOffice.org ukážeme sadu nástrojov, pomocou ktorých dokážete takéto úpravy vykonávať. (dennik.inet.sk, 8.6.2011)

Jak přizpůsobit OpenOffice.org

Kancelářský balík je pro mnoho lidí primárním pracovním nástrojem na počítači. V dnešním článku se zaměříme na přizpůsobení panelů nástrojů a ukážeme, jakým způsobem si nastavit výchozí formát, aby nebylo zapotřebí jej neustále vybírat při ukládání. (openoffice.cz, 8.6.2011)

Ako nastavíte nové farby v OpenOffice.org

Chýbajú vám v štandardne definovanej palete farieb OpenOffice.org také farby, ktoré chcete používať? Zdá sa vám paleta farieb príliš veľká? Zmeňte a doplňte si ju podľa svojich predstáv. (openoffice.cz, 8.6.2011)

Licenční problémy kolem OpenOffice.org

Na stránkách Linux User vyšel článek poukazující na licenční problémy kolem OpenOffice.org, LibreOffice a IBM, jež použila OO.o jako základ pro Lotus Symphony. (linuxsoft.cz, 8.6.2011)

FSF preferuje LibreOffice

Free Software Foundation preferuje kancelářský balík LibreOffice, u OpenOffice.org prý byla zvolena nevhodná licenční strategie. (linuxexpress.cz, 11.6.2011)

Hlasování o přijetí OpenOffice.org do Apache Incubator

Dnes v 16:00 bylo ukončeno hlasování o přijetí OpenOffice.org do Apache Incubator. Pokud bude OOo do "inkubátoru" přijato, bude zpřístupněno pod Apache Licence 2.0, která uživatelům a společnostem umožňuje upravovat a distribuovat kód bez uvolnění jejich změn. Právě na toto upozorňuje Free Software Foundation na svých stránkách. O výsledcích hlasování budeme informovat. (abclinuxu.cz, 13.6.2011)

Šablona výpočtu pro odvody ze zemědělského půdního fondu

Pan Petr Vobořil nám do redakce poslal šablonu, která se vztahuje k platným odvodům ze zemědělského půdního fondu a my mu za to děkujeme. (openoffice.cz, 14.6.2011)

OpenOffice.org přijato do Apache Incubator

Jak jsme již informovali, včera proběhlo hlasování o přijetí OpenOffice.org do Apache Incubator. Na základě hlasování bylo rozhodnuto, že OOo bude součástí Apache Incubator a vyjde pod Apache Licence 2.0. Pro informace jak kdo hlasoval se podívejte do mailing listu. (abclinuxu.cz, 14.6.2011)

OpenOffice.org převzala nadace Apache

Oracle tak své nevydařené působení uzavřel. (chip.cz, 14.6.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Typografické úpravy textu (2)

V druhom dieli typografických makier si ukážeme jednu jedinú funkciu – funkciu pre odstraňovanie viacnásobných a nadbytočných medzier. Prečo iba jednu, to uvidíte z rozsahu možností, ktoré obsahuje. (dennik.inet.sk, 15.6.2011)

Funkce data a času v Calcu: DATE, DATEVALUE, DAY, DAYSINMONTH, EDATE a EOMONTH

Aplikace Calc ze sady OpenOffice.org nabízí celou řadu funkcí, které uživatelům usnadňují práci. Přitom jsou všechny přehledně rozděleny do několika kategorií a jednou z nich je kategorie Datum a čas. V několika následujících článcích se proto budeme věnovat podrobně právě těmto funkcím a představíme si je na praktických příkladech. (openoffice.cz, 15.6.2011)

The Document Foundation jmenovala první členy poradního výboru

Tři týdny po ustavení „Engineering Steering Committee“ pro koordinaci vývoje projektu jmenovala The Document Foundation první členy svého poradního výboru. Po jednom zástupci v něm dostala každá ze sponzorských firem a organizací. Těmi jsou Google, SUSE, Red Hat, Freies Office Deutschland e.V., Software in the Public Interest (SPI) a Free Software Foundation. (abclinuxu.cz, 15.6.2011)

Úprava kontingenčnej tabuľky

V článku Základy: Jak vytvořit kontingenční tabulku bolo popísané, ako vytvoríte túto tabuľku a na čo slúži. Dnes popíšem ďalšie možnosti úprav už vytvorenej tabuľky Sprievodcu dátami, inak nazývanej aj kontingenčná tabuľka. (openoffice.cz, 16.6.2011)

LibreOffice 3.3.3

Vývojáři z The Document Foundation vydali novou verzi LibreOffice 3.3.3. Ta neobsahuje žádné nové vlastnosti, pouze přináší řadu oprav a zvyšuje „bezpečnost celého balíku“. LibreOffice 3.3 by mělo být udržováno až do konce tohoto roku. (abclinuxu.cz, 16.6.2011)

Jak simulovat pohyb planet kolem Slunce

Maďarská společnost MultiRacio Ltd. se nedávno blýskla opravdovým klenotem. Na svém webu ale také v repozitáři OpenOffice.org objevíte velmi zajímavý plugin pro vykreslování pohybů nebeských těles kolem Slunce – Planet´s Orbit. (openoffice.cz, 17.6.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz