Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 25. až 26. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 19.6.2010 do 2.7.2010.  

Naučte se iniciály přes více řádků

Iniciálou rozumíme zvětšené první písmeno na začátku textu. Jde o ozdobný, nikoliv funkční prvek, nicméně určitou funkci má – přilákat pozornost. Text uvozený iniciálou si čtenář daleko spíše přečte. (openoffice.cz, 21.6.2010)

Vkládání nových Clip Artů do Galerie v OpenOffice.org

Pokud používáte obrázky v dokumentech častěji rozhodně se vám vyplatí si tyto kresby, Clip Arty atd. vkládat do Galerie a uchovávat si je tak k opětovnému použití. Také je mnohem pohodlnější si jen otevřít galerii a kliknout si na jednu z kategorií a vybrat si příslušný obrázek a jen si ho přetáhnout do dokumentu, než opakovaně najíždět na Vložit/Obrázek/Ze souboru a poté ještě hledat na disku popřípadě discích vhodný obrázek. Pokud nevíte, jak galerii doplňovat jste na správné adrese, protože dnes se pokusím vám tento postup ukázat a vysvětlit. (602office.cz, 21.6.2010)

Tisková zpráva: Digitálně podepsané PDF – JSignPdf 1.0.0

Byla vydána hlavní verze volně šiřitelného programu JSignPdf určeného k digitálnímu podepisování PDF dokumentů. Novinkami v této verzi jsou výběr umístění viditelného podpisu v náhledu PDF, kontrola zneplatnění certifikátu (CRL) a výběr hašovacího algoritmu použitého v podpisu. (openoffice.cz, 22.6.2010)

Nová verzia rozšírenia pre vkladanie dátumu a času do dokumentov

Potrebujete vkladať aktuálny dátum a čas aj do tabuliek v module Writer? Alebo potrebujete vkladať aktuálny dátum aj v iných jazykoch, ako je slovenčina, čeština či angličtina? Nainštalujte si novú verziu rozšírenia „JP Vloženie dátumu a času“. (openoffice.cz, 23.6.2010)

K pluginu JSignPdf 1.0.0 a obecně GUI OOo

Touto funkcionalitou dostává OOo vlastnosti, které mu chyběly a byly mu vytýkány jako určitý nedostatek. Jenže... (openoffice.cz/blogy/, 23.6.2010)

Učitel na střední škole používá OpenOffice.org a je spokojen

Správce sítě na vyšší odborné škole a střední škole používá OpenOffice.org a s ním několik žáků. Snaží se nabízet tento kancelářský balík lidem okolo sebe, ale zvyk je železná košile, a tak nemá moc veliký úspěch. Přesto se nevzdává. (openoffice.cz, 25.6.2010)

Naučte se sloupcový graf v Calcu

Mezi hlavní nástroje tabulkového procesoru Calc patří samozřejmě i tvorba grafů. Ty nám umožňují graficky znázornit data z tabulek. Proto si v tomto článku na příkladu vysvětlíme vytváření, následnou editaci a možnosti dalšího použití grafů. (openoffice.cz, 28.6.2010)

Odstranění prázdných buněk

Představte si modelovou situaci, kdy máte například jmenný seznam, kde vám vypadne pár jedinců a vy si nepřejete mít v seznamu prázdné řádky a proto je chcete odstranit. Tato situace je nastíněná právě na prvním obrázku. Pokud se jedná o dlouhé seznamy, samozřejmě hned zavrhneme postup, kde bychom jednotlivě odstraňovali řádky sami, ale budeme hledat řešení, které bude probíhat automaticky. Pravděpodobně na tuto funkci lze aplikovat hned několik metod, ale mě se osvědčila nejvíce možnost použít funkci Standardní filtr. (602office.cz, 28.6.2010)

Gymnázium ve Frýdlantu nad Ostravicí používá kancelářský balík OpenOffice.org

Škola chce podporovat alternativy ke komerčnímu kancelářskému balíku, a proto používá OpenOffice.org. Chválí si také jeho multiplatformitu a cenovou úsporu. Vadí jim málo šablon v základní instalaci pro modul Impress. (openoffice.cz, 29.6.2010)

Nakreslete síť hrací kostky – cvičení v Draw

V tomto cvičení pro vektorový editor Draw vytvoříte síť hrací kostky třeba pro hru „Člověče, nezlob se“. Síť by se pak dala vystřihnout a slepit. Úkol je na první pohled jednoduchý, ale naší snahou bude, aby byla síť zcela přesná (pak může být vystřižená kostka pěkná). K tomu vám pomohou právě některé vlastnosti (možnosti) vektorového editoru, které ve článku použijeme. (openoffice.cz, 30.6.2010)

Makrá v OpenOffice.org – vkladanie NBSP priamo počas písania (2)

V minulom dieli sme si ukázali základné funkcie pre obsluhu dialógu, v ktorom môžete definovať slová, okolo ktorých chcete vkladať nezalomiteľné medzery. V dnešnom pokračovaní si ukážeme ostatné funkcie pre vlastné vkladanie nezalomiteľných medzier počas písania textu. (inet.sk, 30.6.2010)

Nezisková, ekologická organizace používá OpenOffice.org

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Veronica je neziskovou organizací. A jako taková neoplývá penězi. Pro psaní textů, tabulek, prezentacía podobně používají kancelářský balík OpenOffice.org a stačí jim pro všechny jejich potřeby. Chválí bezproblémové používání a multiplatformnost. Vadí jim nedokonalý převod z a do formátů Microsoft Office. (openoffice.cz, 2.7.2010)

Článok vyšiel za podpory 602office.cz, Liberix, o.p.s., inet.sk a pc.sk.

 

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz