Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 25. až 26. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 18.6.2011 do 1.7.2011.  

Historie forků hraje do karet LibreOffice

Článek v magazínu ITworld rozebírá historii forků softwaru a předpovídá lepší budoucnost LibreOffice než OpenOffice.org. (linuxexpres.cz, 18.6.2011)

Funkce data a času v Calcu: HOUR, ISLEAPYEAR, MONTH, NETWORKDAYS, TIME, WEEKDAY

V dnešním druhém dílu malého seriálu o funkcích data a času si představíme další. Můžete zjišťovat hodinu, číslo měsíce nebo datum, ale také počet pracovních dnů mezi danými hodnotami. Na jednotlivých dílčích příkladech doplněných ukázkami z aplikace si předvedeme jejich zápis a bližší nastavení. (openoffice.cz, 20.6.2011)

LibreOffice získal podporu Googlu a dalších firem

Obsáhlý balík kancelářských aplikací LibreOffice povýšil na verzi 3.3.3. Mnohem významnějším krokem je ale uzavření spolupráce s Googlem a skupinou několika dalších firem. (computerworld.cz, 21.6.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Typografické úpravy textu (3)

V ďalšom pokračovaní typografických makier si ukážeme prvé funkcie pre vkladanie nezalomiteľných medzier. (dennik.inet.sk, 22.6.2011)

Jak se tvoří obrazové mapy v OpenOffice.org

Obrazová mapa je terminus technicus pro grafický prvek na webové stránce, který obsahuje odkazy na jiné stránky či oblasti na dané stránce. Vhodným prvkem může být například obrázek, který je „rozřezán“ na vícero částí, z nichž každá obsahuje nějaký odkaz. OpenOffice.org je s to si s tímto problémem poradit, a to až překvapivě dobře. (openoffice.cz, 22.6.2011)

LibreOffice a spolupráce s Googlem

Před nedávnem bylo uvolněno druhé větší vydání LibreOffice a zároveň došlo ze strany firmy Oracle k předání vývoje OpenOffice.org nadaci Apache. V poslední době se však vody svobodných kancelářských balíků čeří stále více. (magazin.stahuj.centrum.cz, 24.6.2011)

Funkce data a času v Calcu: Spočítejte počet týdnů a let

V dnešním třetím a zároveň posledním článku věnovanému funkcím data a času se podíváme na funkce weeks, weeksinyear, year, yearfrac, years a workday. Kromě zápisu se zaměříme na jejich použití a ukážeme si, na co si dát pozor. Bližší pozornost přitom bude věnována funkcím weeks a workday. (openoffice.cz, 27.6.2011)

Dokumentace k LibreOffice Calc je úplná

Na webu LibreOffice.org se objevila dokončená dokumentace modulu Calc a pojednává o jeho hlavních vlastnostech. (openoffice.cz, 27.6.2011)

Ukázka prostředí LibreOffice

Video ukázka uživatelského prostředí LibreOffice 3.4 (vimeo.com, 28.6.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Typografické úpravy textu (4)

V už štvrtom dieli typografických makier si ukážeme ďalšie funkcie pre vkladanie nezalomiteľných medzier a funkciu, pomocou ktorej spustíme celkové formátovanie dokumentu. (dennik.inet.sk, 29.6.2011)

Vzorce a grafy v tabuľkách textového dokumentu

Potrebujete v textovom dokumente vytvoriť tabuľku so vzorcami a vložiť graf tejto tabuľky? V mnohých prípadoch vám na to postačia priamo možnosti modulu Writer. (openoffice.cz, 29.6.2011)

Lotus Symphony: Kancelář od IBM nejen pro Linux

V dnešním článku si představíme zajímavý kancelářský balík Lotus Symphony od IBM. Ačkoliv se nejedná o svobodnou aplikaci, je dostupná pro Linux, a to zdarma. Zaujme především použitím karet a uživatelskou přívětivostí. (linuxexpres.cz, 1.7.2011)

The Document Foundation oznamuje vydání finální verzi 3.4.1

Dnes byla oznámena finální verze LibreOffice 3.4.1. Do konce července je naplánována verze 3.4.2. a bude k dispozici i pro podnikové nasazení. (openoffice.cz, root.cz,... 1.7.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz