Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 3. až 4. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 18.1.2010 do 31.1.2010.  

Jak změníte barvu hypertextového odkazu?

Vytváříte dokument, který má několik hypertextových odkazů; to je odkazů, které vedou na nějakou internetovou stránku. Obvykle je modrým písmem a pokud na něj klepnete a stránku navštívíte, změní se jeho barva na červenou. Vám tyto barvy nevyhovují, nechcete je v dokumentu mít a potřebujete je změnit. V článku se dovíte, jak na to. (openoffice.cz, 18.1.2010)

Sčítání hodnot z více listů

Pokud si přejete sečíst více hodnot i přesto, že se hodnoty nalézají na různých místech vašich listů v programu Calc, pak si čtete ten správný článek. Postup je celkem snadný a rozhodně rychlejší než tvořit odkazy na buňky a poté s nimi provádět početní operace. (602office.cz, 18.1.2010)

OpenOffice.org Thumbnail plugin 1.0

OpenOffice.org Thumbnail plugin (pro vytváření náhledů dokumentů ve formátu OpenDocument v aplikacích KDE Konqueror a Dolphin) byl vydán ve verzi 1.0. (abclinuxu.cz, 18.1.2010)

Kalkulátor společných akcí – stáhněte si zajímavou šablonu

Pořádáte s přáteli několikadenní setkání a každý přijíždí a odjíždí v jiný den? Dáváte peníze dohromady, a pak z nich platíte náklady na ubytování, pití a jídlo? Nevíte, jak vše spravedlivě rozpočítat? Stáhněte si šablonu Kalkulátor společných akcí, kterou nám poslal pan Pavel Konečný. (openoffice.cz, 20.1.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení – Rozvrh hodin

Do placené sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Tato šablona je tvořena v programu Calc na klasickou stránku formátu A4 na šířku, kde si každý školák může zapsat své hodiny a poté vytisknout. (602office.cz, 20.1.2010)

OpenOffice.org 3.2 RC3 uvoľnený

20.1.2010 bola uvoľnená posledná testovacia RC3 verzia, ktorá sa podľa oznámenia na stránkach OpenOffice.org považuje za finálnu verziu, ktorá však ešte neprebehla poslednými testami. (openoffice.cz, 21.1.2010)

Oracle může převzít firmu Sun Microsystems

Brusel - Softwarová firma Oracle může bez dalších podmínek převzít výrobce počítačů Sun Microsystems. Převzetí za 7,4 miliardy dolarů (137 miliard korun) dnes schválila Evropská komise. Podle výkonného orgánu EU akvizice nepředstavuje riziko, že by obchod mohl narušit konkurenci na trhu s databázemi. (financninoviny.cz, 21.1.2010)

Návštěva Christopha Noacka u vývojářů OO.o v Hamburgu

Christopher Noack na svém blogu uveřejnil menší report ze své dvoudenní cesty po Hamburgu, kde se setkal hned s několika vývojáři pracujícími na novinkách z oblasti uživatelského rozhraní. Jeho poznatky z těchto schůzek se vám pokusím alespoň trochu přiblížit v našem pravidelném pátečním článku. (602office.cz, 22.1.2010)

StarOffice 5.1

Když jsem nedávno vedl diskuzi s několika přáteli na téma MS Office (MSO) vs OpenOffice (OO) a poslouchal jak se OO nedá stále ještě používat, vzpoměl jsem si na svůj přechod od MSO k OO tedy k jeho předchůdci tj. StarOffice konkrétně verzi 5.1. (tdsystems.okamzite.eu, 22.1.2010)

Nové prostředí pro nastavení tisku

Vývojářský tým představil nové uživatelské prostředí pro nastavení tisku. Zatím bylo uvolněno k testování a bude součástí budoucího OpenOffice.org 3.3. (openoffice.cz, 22.1.2010)

Vytvořte si rejstřík

Rejstřík je seznam slov, použitých v jednom nebo více dokumentech. Na co vám může být dobrý? Představte si situaci, kdy máte rozsáhlý dokument. Potřebujete, abyste se v něm mohli orientovat a rychle najít nějakou informaci. V této situaci si vytvořte rejstřík. (openoffice.cz, 25.1.2010)

Tečkované ohraničení tabulek v Calc a Writer

Cédric, jeden z programátorů, který pracuje na odstraňování chyb z OpenOffice.org, se pustil do řešení problémů s tím, že v OO.o chybí tečkované ohraničení tabulek. To se hojně využívá například v japonské administrativě ve formulářích. Update zatím není hotový, ale zde je alespoň krátké shrnutí toho, co je hotové. (602office.cz, 25.1.2010)

Kniha jízd 2010 s cestovním příkazem – stáhněte si šablonu

Děkujeme panu Bohumíru Řezníčkovi za šablonu knihy jízd na rok 2010. Jak píše, vytvořil ji na základě šablony od Pavla Konečného, kterou jsme uveřejnili nedávno. (openoffice.cz, 27.1.2010)

OpenOffice.org 3.2 RC4

Ako aktuálne informujú stránky download.openoffice.org/all_rc.html , zo serverov boli momentálne vymazané odkazy na testovaciu verziu RC3 a pripravujú sa odkazy na ďalšiu (dúfajme že poslednú) testovaciu verziu RC4. (openoffice.cz, 27.1.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení – Výstražné listy

Do placené sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Tentokrát se jedná o poměrně aktuální téma, kterým je zima. Proto jsem pro vás připravil dvojici šablon, ve kterých naleznete výstrahu před padajícím sněhem a rampouchy ze střech. Šablony stačí vytisknout a vylepit na viditelné místo, abyste upozornili kolemjdoucí na možné riziko úrazu. (602office.cz, 27.1.2010)

Oracle nechá MySQL a OpenOffice.org samostatnost

Když Oracle koupil Sun, tak hned po prvním projevu překvapení většinu uživatelů napadlo, jak to bude s některými projekty Sunu, např. s MySQL a OpenOffice.org. Podle článku na theregister.co.uk se Oracle nyní zavázal, že MySQL a OpenOffice.org budou samostatnými projekty. O obou dokonce mluví tak, že se je bude snažit udělat „lepší“, což by ve výsledku mělo vypadat tak, že přidá integraci pro některé své produkty. Zatím nebyly uvolněny žádné podrobnosti, ale alespoň máme nějakou představu o tom, jak bude vývoj pokračovat. (root.cz, 28.1.2010)

Výsledky automatických testů od verze OOO320m8 do OOO320m10

Veškeré automatické testy na Candidate verzích byly dokončeny a výsledky těchto testů dávají zelenou pro další stupeň vývoje verze OO.o 3.2. Důležité je, že počet upozornění a chyb klesl na nulu v anglických buildech, kromě jediného upozornění na MAC, ale o tomto problému se ví a pracuje se na něm. Konkrétně se jedná o problém #108549. Pokud si chcete prohlédnout vývoj oprav chyb a upozornění v grafické podobě, tak zamiřte na závěr této zprávy. (602office.cz, 29.1.2010)

Kancelársky balík IBM Lotus Symphony

Hľadáte kancelársky balík, ktorý sa dá používať zadarmo? Jednou z možností je IBM Lotus Symhony, ktorý je postavený na OpenOffice.org. (inet.sk, 29.1.2010)

Webové stránky www.openmagazin.cz a www.openoffice.cz zařazeny do digitálního WebArchivu Národní knihovny ČR

Portál OpenOffice.cz a web elektronického časopisu openMagazin byly zařazeny do digitálního archivu WebArchiv, který provozuje Národní knihovna v Praze. Smyslem archivu je uchovat kvalitní elektronické informace budoucím generacím. (openoffice.cz, 29.1.2010)

Dánsko odmítá Microsoft

Pod tímto titulkem uveřejnil webový portál Business.dk důležitou zprávu: Dánský parlament a dánský ministr pro vědu dnes ráno odsouhlasili, že státní administrativa bude užívat open source, do kterého se počítá i OpenOffice.org. (openoffice.cz, 29.1.2010)

Článok vyšiel za podpory 602office.cz, Liberix, o.p.s., inet.sk a pc.sk.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz