Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 33. až 34. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 14.8.2010 do 27.8.2010.  

Stiahnite si rozšírenie pre nastavovanie indexov

Nepostačujú vám štandardné možnosti nastavenia horného a spodného indexu? Potrebujete horizontálne posunúť text (napríklad tak, ako sa píše text „LaTeX“)? Nainštalujte si rozšírenie JP Nastavenie indexov. (openoffice.cz, 16.8.2010)

Makrá v OpenOffice.org – pokladničné doklady II.

Pre používateľov z Českej republiky prinášame príjmové a výdavkové pokladničné doklady s automatickým vypisovaním sumy slovom v českom jazyku. (inet.sk, 18.8.2010)

Návod na základní formátování OpenOffice Writer

Tým Antypa Vám tímto dokumentem přináší možnost naučit se, v několika jednoduchých krocích, jak správně manipulovat s nastavením textového editoru OpenOffice Writer a dodržet tak pravidla české hladké sazby. Dokument je doplněn mnoha obrázky společně s komentáři, jak v daném kroku dále postupovat. Věříme, že Vám tento návod pomůže lépe využívat textového editoru OpenOffice Writer a zkvalitnit tím vytvářené dokumenty. (antypa.cz, 18.8.2010)

Podporujeme vývoj doplňků pro OpenOffice.org – přidejte se!

Jsou pro vás užitečné naše doplňky do OpenOffice.org? Hojně je používáte? (openoffice.cz, 20.8.2010)

Kniha o makrech v OpenOffice.org volně ke stažení

Příznivci volně dostupného kancelářského balíku OpenOffice.org se dočkali – byla vydána elektronická kniha věnovaná makrům v tomto kancelářském balíku. Stejně jako samotný kancelářský balík OpenOffice.org je ke stažení zcela zdarma. Představuje cennou pomůcku zejména pro živnostníky a firmy, které chtějí ušetřit na softwarových licencích. (liberix.cz, 23.8.2010)

Práce s poli a tvorba menu v Impressu

Už dříve jsme se věnovali práci s předlohou snímku v aplikaci Impress, kterou dnes ještě rozšíříme o další možnosti. V první části se budeme ve stručnosti věnovat datům, textovým polím a číslům snímků přes funkci pole. V té druhé části si vytvoříme jednoduché menu, kterým můžete svou prezentaci značně oživit. (openoffice.cz, 23.8.2010)

Přechod na OpenOffice

Říká se a dlouho tomu tak bylo, že OpenOffice je nepoužitelný a příšerný kancelářský balík, ale dnes už to ani zdaleka neplatí. Placený balík aplikací nenabízí téměř žádné nadstandardní funkce, které by Open Office nenabízel. Velkou výhodou je cena. Zatímco za plnohodnotnou a aktuální verzi kanceláře od Microsoftu zaplatím přibližně každé tři roky okolo 3500Kč(komentáře o tom, že máte své stažené verze zcela zdarma si nechte), za OpenOffice neplatíme nic a nové verze přicházejí častěji. (pavelraus.posterous.com, 23.8.2010)

Predstavenie OpenOffice.org

V dnešnom videu si predstavíme domovské stránky projektu na Slovensku a alternatívnej (rýchlejšej) inštalácie GO OpenOffice.org. (openofficepackage.com, 24.8.2010)

Stiahnite si rozšírenie JP Rozostupy znakov

Potrebujete nastavovať riadkovanie podobne, ako sa to robí v DTP programoch? Nevyhovuje vám kerning znakov? Hľadáte jednoznakové predložky na konci riadkov? Nainštalujte si rozšírenie JP Rozostupy znakov v aktualizovanej verzii. (openoffice.cz, 25.8.2010)

OpenOffice.org má rozšíření pro zrakově znevýhodněné

Pro zrakově znevýhodněné už existuje doplněk odt2braille do OpenOffice.org Writer. (openoffice.cz, 25.8.2010)

Novinky chystané pro OpenOffice.org 3.3, kancelářský balík zdarma

OpenOffice.org je balík kancelářských programů, které použije běžný uživatel i firma. Je zdarma ke stažení na stránkách OpenOffice.cz a dá se říci, že dokáže nahradit nejeden placený program. Pojďte se s námi podívat na to, co vás čeká v chystané verzi. (firmy-sobe.cz, 25.8.2010)

Šablona Podacího lístku v OpenOffice.org Calc

Pan Petr Vobořil nám poslal šablonu Podacího lístku, který je vytvořen v OpenOffice.org Calc. (openoffice.cz, 26.8.2010)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s., Inet.sk a pc.sk.

 

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz