Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 33. až 34. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 13.8.2011 do 26.8.2011.  

Jak na tlačítka a menu v Impressu

Prezentaci nemusíte procházet pouze doleva a doprava, ale můžete si také vytvořit tlačítka a menu. Dvojím kliknutím pak lze přejít na dotazovaný snímek bez toho, aniž byste se zdlouhavě proklikávali celou prezentací. (openoffice.cz, 15.8.2011)

Makrá v OpenOffice.org – zmena portálu

Všetkým čitateľom seriálu o programovaní makier v OpenOffice.org oznamujeme, že od polovičky augusta 2011 bude seriál vychádzať na portáli OpenOffice.cz. (inet.sk, 16.8.2011)

Hromadné úpravy souborů: Jak na to

Čas od času je potřebné převést velké množství souborů do jiného formátu, nebo pozměnit jejich vlastnosti. V následujícím článku si ukážeme některé programy, které dokáží tyto převody velmi rychle a jednoduše zajistit. (dsl.cz, 17.8.2011)

OpenOffice.org a LibreOffice: Budúcnosť pre oba projekty

Od prvých búrlivých zmien a oddelenia LibreOffice od projektu OpenOffice.org uplynul už takmer rok. Stále však neutíchajú hlasy, ktoré spochybňujú budúcnosť obidvoch projektov a ich bezproblémovú spoločnú existenciu. (itnews.sk, 17.8.2011)

Ďalšia verzia (2011.08.19) rozšírenia pre typografickú úpravu textov

Na základe potrieb používateľov sme v rozšírení pre typografickú úpravu textov pripravili novú funkciu – Vlož NBSP medzi číslo a mernú jednotku. (openoffice.cz, 19.8.2011)

Změna šablony (Template changer)

Umožňuje buď aktuálně otevřenému souboru, nebo všem souborům v určité složce přiřadit nějakou šablonu. (openoffice.cz, 19.8.2011)

Opravná verzia (2011.08.21) rozšírenia pre typografickú úpravu textov

V rozšírení pre typografickú úpravu textov sme opravili drobnú chybu – stiahnite si opravnú verziu. (openoffice.cz, 21.8.2011)

Pluginy pro OpenOffice.org – Viditelné záložky, Template Changer, GridLines a WatchWindow

Pluginy, rozšíření, doplňky – tři slova, která znamenají jediné: výrazné ulehčení práce, přidání funkcí navíc apod. Pro OpenOffice.org takových doplňků existuje ohromné množství. Některé jsou velmi užitečné, ba přímo klíčové a jsou vhodné pro nejširší skupinu uživatelů. Podívejme se na některé z nich. (openoffice.cz, 22.8.2011)

Dánské nemocnice přecházejí na LibreOffice

Třináct dánských nemocnic s celkem 25 tisíci zaměstnanců přechází na kancelářský balík LibreOffice. (linuxexpres.cz, 22.8.2011)

Office servisní a distribuční láká z firem peníze, je to podvod, nic neplaťte

Do redakce OpenOffice.cz nám píší rozhořčení uživatelé kancelářského balíku OpenOffice.org, že jim přišla faktura na cca 2500 Kč od firmy Office servisní a distribuční. Ta po nich tuto částku požaduje, ačkoliv si firmy nic neobjednaly ani žádných služeb nevyužily. Podle mně dostupných informací se tedy jedná o pokus o podvod. Lidé, kteří fakturu obdrželi, by měli podat trestní oznámení a samozřejmě nic neplatit! (e-ott.info, openoffice.cz,... 23.8.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar sabina burešová
Odpovědět
zpráva
18. 10. 2011, 19:57:39
Ahoj verunko zdar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz