Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 35. až 36. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 28.8.2010 do 10.9.2010.  

Pokročilá práce se vzhledem tabulky ve Writeru

Tabulka v aplikaci Writer nemusí mít jen černé ohraničení, být bez výplně a vypadat pokaždé stejně. V dnešním článku se proto zaměříme na pokročilou práci s tabulkou a zejména s jejím vzhledem. Na praktickém příkladě bude vysvětlena funkce Automatického formátu stejně jako většina možností, které nám tabulka nabízí po své vizuální stránce. (openoffice.cz, 30.8.2010)

IBM Lotus Symphony 3 vo verzii Beta 4

Bola vydaná posledná Beta verzia kancelárskeho balíka Lotus Symphony 3. IBM Lotus Symphony je kancelársky balík založený na Open Office 3 prepísaný do Java prostredia Eclipse a je súčasťou Lotus Notes. (linuxon.sk, 30.8.2010)

Výroční OpenOffice.org Konference v Budapešti

V Budapešti, hlavním městě Maďarska, dnes odstartovala v pořadí již desátá OpenOffice.org Conference 2010 a bude probíhat až do třetího září. (openoffice.cz, 31.8.2010)

Makrá v OpenOffice.org – nastavovanie indexov I.

Potrebujete v module OpenOffice.org Writer nastavovať indexy inak, než sú bežne prístupné hodnoty? Naprogramujte si makrá, ktoré to dokážu urobiť. (inet.sk, 1.9.2010)

Zajímavý blogspot o vyřešení jednoho problému s dokumentem a úspoře díky OpenOffice.org.

Zajímavý blogspot o vyřešení jednoho problému s dokumentem a úspoře díky OpenOffice.org. (linuxsoft.cz, 1.9.2010)

Rozšírenie pre špeciálne nahrádzanie textu

Nepostačujú vám štandardné možnosti nahrádzania textu v pracovnom okne „Nájsť a nahradiť “? Nainštalujte si rozšírenie JP Špeciálna zámena reťazca. (openoffice.cz, 1.9.2010)

Vydanie OpenOffice.org 3.2.1

Velmi nás teší, že Vám môžeme ponúknuť oblúbený kancelársky balík OpenOffice.org v Slovenskom jazyku vo verzii 3.2.1 pre MS Windows, Mac OS X a GNU/Linux. (sk.openoffice.org, 2.9.2010)

Lehká verze OpenOffice.org - OOoLight

Projekt EducOO.org nedávno představil upravenou verzi OpenOffice.org pro děti - OOo4Kids. Zájem o ni ale nebyl jen kvůli tomu, že je určena dětem, ale také kvůli tomu, že je jednodušší. (openoffice.cz, 5.9.2010)

Doplňky (rozšíření) pro kancelářský balík OpenOffice.org – kolik jich vlastně je a jak jsou populární

Nedávno jsem narazil na stránku, kde je uvedena statistika doplňků pro kancelářský balík OpenOffice.org. Nevěděl jsem do té doby, že existuje, takže mě trochu překvapilo, že jsem dosud nenarazil na žádný pěkný graf. Tak jsem se ho pokusil vytvořit – ale nebylo to snadné. (e-ott.info, 5.9.2010)

Skúste si vytvoriť knihu v OpenOffice.org

Potrebujete vytvoriť podobnú knihu, ako je kniha Makrá v OpenOffice.org? V nasledujúcom návode si ukážeme kroky, ktoré budete musieť pri jej tvorbe urobiť. (openoffice.cz, 6.9.2010)

Jak na jazyková nastavení ve Writeru

Vytváření dokumentů, zvláště pak těch ve Writeru, je pochopitelně spojeno s používaným jazykem a jeho nastavením. To však nepracuje od začátku přesně tak, jak by si většina z nás představovala. Přitom se často jedná o skutečně protivné problémy spojené například s nedostačující slovní zásobou ve slovníku nebo jen špatným jazykovým nastavením. Právě tomu se budeme věnovat v tomto článku. (openoffice.cz, 8.9.2010)

Propojení OpenOffice.org s SQL databází

Pokud potřebujete v rámci kancelářského dokumentu pracovat s daty uloženými v databázi, OpenOffice.org to zvládne. Příprava ovladače JDBC a nastavení databáze i OpenOffice.org však není triviální. Tento článek vás celou procedurou provede. Kromě toho obsahuje návod na použití maker pro získávání dat z databáze. (abclinuxu.cz, 8.9.2010)

OpenOffice.org bude mít i Jokohama

Druhé největší město Japonska, Jokohama, chce mít na svých počítačích volně šiřitelný OpenOffice.org. (openoffice.cz, 8.9.2010)

Novell hledá vývojáře OpenOffice.org

OpenOffice.org je největší svobodný kancelářský balík. Novell, jakožto druhý největší přispěvatel kódu do OpenOffice.org, nyní hledá pro pražskou pobočku SUSE Linux, s.r.o další vývojáře. Zkušenost s vývojem OpenOffice.org není podmínkou - stačí znalost C++ a schopnost rychle se učit. (abclinuxu.cz, 9.9.2010)

OpenOffice.org 3.3 Beta 1 je venku

Světlo světa spatřila první beta verze chystaného OpenOffice.org 3.3. Datum vydání finální verze je zatím neznámé. (openoffice.cz, 10.9.2010)

OpenOffice pro děti - tady prosím!

Pokud se někdo pustí do lokalizace, rád vypomůžu. (daviduvsloupek.hawiger.cz, 10.9.2010)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s., Inet.sk a pc.sk.

 

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz