Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 35. až 36. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 27.8.2011 do 9.9.2011.  

Vytváříme bublinový graf

Existuje celá řada běžných grafů, ale dnes bude pozornost věnována bublinovému, jeho použití a vytvoření. Vedle toho si ukážeme přizpůsobení jeho vzhledu, tak aby byl jednoduchý a pěkný zároveň. To vše na dvou praktických příkladech. (openoffice.cz, 29.8.2011)

LibreOffice – konečně svobodný kancelářský balík?

Kancelářských balíků, které by opravdu stály za to, je pomálu. Tím hlavním, nejznámějším a také nejpoužívanějším je počin ze stáje Microsoft, totiž Microsoft Office. Nějakou jeho verzi používá snad každá firma, která chce něco znamenat a znamená. Obvykle nejde o nijak drahou záležitost, v řádech několika tisíců Kč. Studenti pak mají ještě výhody označených studentských verzí, které je možné získat za skutečně výhodných podmínek a celkem bez problémů. (cesky-internet.cz, 29.8.2011)

Typografické úpravy textu – jazykové lokalizácie dialógov, práca so zoznamom

Na portáli OpenOffice.cz začíname so seriálom o programovaní makier a rozšírení v OpenOffice.org. Tento seriál je pokračovaním a náhradou seriálu „Makrá v OpenOffice.org“, ktorý doteraz vychádzal na portáli inet.sk, a preto naň plynule nadviažeme a budeme pokračovať s typografickými makrami. (openoffice.cz, 1.9.2011)

Oznámení o uvolnění LibreOffice 3.4.3, opravuje chyby

The Document Foundation (TDF) oznámil vydání LibreOffice 3.4.3, servisní aktualizace řeší řadu chyb v open source kancelářského nástroje. Nová verze neobsahuje žádné přidané funkce, ale opravuje různé chyby ve Writter, Calc a Impress, stejně jako chyby ve filtrech a základních knihovnách. (linux.website21.cz, abclinuxu.cz, ... 1.9.2011)

32 tisíc studentů dostane notebook s OpenOffice.org

Francouzší studenti dostanou přenosné počítače s předinstalovaným operačním systémem a svobodným softwarem. Úkolem projektu je mimo jiné zlepšit výuku cizích jazyků a zjednodušit organizaci studia i jiných aktivit. (openoffice.cz, 2.9.2011)

Vkladanie obrázkov do dokumentu a práca s nimi

V dnešnom článku sa dozviete, ako do vášho dokumentu vložiť obrázok z disku alebo pripravenej galérie. Ďalej zistíte, ako zmeniť ich veľkosť alebo ako nastaviť obtekanie textu. (openoffice.cz, 5.9.2011)

Dokumentace LibreOffice API online

Jako jeden z výsledků LibreOffice Hackfest 2011, který probíhal od 2. do 4. září v Mnichově, vznikla online verze dokumentace LibreOffice API. Ta se vztahuje na všechna API LibreOffice 3.4, instalaci, build instrukce, referenční dokumentaci pro Java UNO Runtime a C++ UNO Runtime systémy a na přehled vývojových nástrojů UNO. (abclinuxu.cz, 7.9.2011)

Vytváříme jednoduchý plakát v Drawu

Kromě vytváření jednoduchých schémat a tvarů můžete aplikaci Draw použít také na vytvoření jednoduchého plakátu. Proto jsme se na tuto možnost zaměřili a přinášíme několik tipů a informací ukázaných na jednom praktickém příkladu. (openoffice.cz, 8.9.2011)

LibreOffice a OpenOffice.org se od sebe ještě více vzdalují

Michael Meeks, vývojář LibreOffice ze společnosti Novell, porovnal kód LibreOffice a OpenOffice.org a podotkl, že rozdíly jsou již tak velké, že bude obtížné si mezi sebou kód vyměňovat. V budoucnu by se tak mohly v LibreOffice objevovat věci z OpenOffice.org jen pokud budou stát za vynaložené úsilí. (suseportal.cz, 8.9.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz