Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 47. až 48. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 20.11.2010 do 3.12.2010.  

Rozšírenie pre zistenie pracovných ciest OpenOffice.org

Potrebujete zistiť pracovné cesty OpenOffice.org, v ktorých má uložené svoje nastavenia, makrá a pod.? Nainštalujte si rozšírenie JP Pracovné cesty OpenOffice.org. (openoffice.cz, 22.11.2010)

Nové verzie rozšírení pre OpenOffice.org 3.3

S príchodom OpenOffice.org 3.3 sa zmenili niektoré požiadavky kladené na rozšírenia, a preto sme pripravili nové verzie rozšírení, ktoré sme pre vás doteraz zverejnili. (openoffice.cz, 22.11.2010)

Makrá v OpenOffice.org – farebné označovanie Basic Kódu (II)

V dnešnom pokračovaní makier pre farebné zvýrazňovanie syntaxe jazyka OpenOffice.org (StarOffice) Basic uvedieme makrá pre analýzu textu, ktorý obsahuje zdrojové texty programov. (dennik.inet.sk, 24.11.2010)

Vzor firemní šablony pro dopis ve formátu OpenDocument

Šablonu firemního dopisu i s návodem nám zaslal pan ing. Karel Havlíček z firmy INTAX, spol. s r. o. Za jeho ochotu podělit se s vámi, našimi čtenáři, si zaslouží velké poděkování. (openoffice.cz, 25.11.2010)

Práce s databází Base z OpenOffice.org (6) – Tabulky databáze Knihovna a vazby mezi nimi

V šestém dílu seriálu o databázovém programu Base navážeme na tvorbu konceptuálního modelu z minulého dílu vytvořením logického modelu: tvorbou tabulek a vazeb mezi nimi. Zároveň si vyzkoušíme převod vazby M – M na dvě vazby 1 – M. V praktické části pak podle logického modelu můžete vytvořit další tabulky a vazby databáze Knihovna v Base v jednodušší nebo složitější verzi. (openoffice.cz, 26.11.2010)

Uživatelské příručky aktuální a kompletní

Uživatelské příručky, které připravuje komunita, jsou kompletní - před pár dny byla vydána ta pro Impress. (openoffice.cz, 26.11.2010)

Zkušenosti s používáním OpenOffice.org ve společnosti INTAX, spol. s r. o.

Cílem společnosti INTAX je poskytovat kvalitní služby v oblasti informačních systémů, vyvíjet aplikační programové vybavení podle potřeb zákazníků a na dodané řešení poskytovat kvalitní servis. Pro přípravu doprovodných materiálů – analytické, programátorské a uživatelské dokumentace, diagramů, schémat, tabulek a prezentací – potřebují kancelářský balík se širokými možnostmi. Rozhodli se podělit se s námi o své zkušenosti s OpenOffice.org. (openoffice.cz, 29.11.2010)

Rozšíření hebrejského zápisu o záznam samohlásek

Zabýváte-li se hebrejskými texty, jistě uvítáte doplněk Hebrew nikud toolbar jako pomůcku pro zápis nikudu v OpenOffice.org. (openoffice.cz, 30.11.2010)

Makrá v OpenOffice.org – farebné označovanie Basic Kódu (III)

V poslednom pokračovaní makier, ktoré sú určené pre vyznačovanie syntaxe jazyka OpenOffice.org (StarOffice) Basic si ukážeme hlavné vykonávacie makrá analýzy textu, ktorý obsahuje zdrojové texty programov. (dennik.inet.sk, 1.12.2010)

Zvýrazňovanie syntaxe OpenOffice.org Basic

Potrebujete vo svojich dokumentoch zverejniť zdrojový kód makra, pričom ho chcete farebne zvýrazniť tak isto, ako to robí modul OpenOffice.org Basic? Nainštalujte si rozšírenie JP Syntax OpenOffice.org (StarOffice) Basic. (openoffice.cz, 1.12.2010)

Lotus Symphony 3: Office, který stojí za vyzkoušení?

Přijde vám, že OpenOffice.org je vzhledově zastaralý a poněkud nepohodlný? A nechtějí se vám utrácet peníze na MS Office? Pak možná stojí za zvážení právě kancelářský balík od IBM, který nabízí pohledný design, inteligentní práci s více dokumenty současně, podporu rozšíření a to vše pro Linux, Mac OS i Windows a zdarma. (dsl.cz, 1.12.2010)

OpenOffice: Příručka do kapsy zdarma

Z časopisu Jak na počítač vybíráme příručku v PDF, jež vás provede možnostmi oblíbeného kancelářského balíku OpenOffice.org. Objevte základní funkce snadno a velice rychle. (jnp.zive.cz, 2.12.2010)

Je dostupný kancelářský balík LibreOffice 3.3 beta3 pro openSUSE i ostatní operační systémy

Autoři balíčků LibreOffice 3.3 beta3 pro openSUSE oznamují, že jsou dostupné v rámci projektu LibreOffice:Unstable. My dodáváme, že je kancelářský balík ke stažení také pro všechny ostatní platformy. (openoffice.cz, 2.12.2010)

Proběhl OpenOffice.org Hackfest v Hamburku

Vývojáři OpenOffice.org měli začátkem listopadu v Hamburku sraz. Diskutovali o programování a nových vlastnostech ODF (Open Document Format). Jejich setákání se jmenuje Hackfest. (openoffice.cz, 3.12.2010)

Práce s databází Base z OpenOffice.org (7) – Generování databáze MySQL programem Workbench, Base jako front-end k databázi MySQL

Sedmý díl seriálu o databázovém programu Base je odbočkou, která doplňuje další možnost vytvoření databáze v Base přechodem z konceptuálního modelu . Místo samostatné tvorby tabulek a vazeb v Base podle ER diagramu použijeme nástroj typu CASE (Computer-Aided Software Engineering, počítačem podporované softwarové inženýrství), zde program MySQL Workbench. (openoffice.cz, 3.12.2010)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole) Průměr: 5.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz