Stáhněte si šablonu pro organizaci skladu i s fakturou

doplnek.png Potřebujete mít pořádek ve svých skladech a přehled, co je kde uloženo? Prodáváte zboží a ihned vystavujete faktury? Pak si můžete stáhnout šablonu skladu s možností vytisknout ze stejného dokumentu fakturu. Její autor – pan Milan Piller – se o ni s vámi laskavě podělil.  

Není to jen tak obyčejná šablona. Má čtyři listy:

  • filtr,
  • inventory (inventář),
  • suppliers (dodavatelé),
  • invoice (faktura).

Strana listu Strana listu "filtr"

Šablona je předvyplněna příklady, které můžete smazat a vložit své vlastní položky. Na kartu inventory (inventář) vkládáte jednotlivé položky ze skladu, protože funguje jako skladní karta. Na vedlejší kartu – supplies (dodavatelé) – vložíte své dodavatele. Dodavatelé a sklady jsou při zadávání nového produktu v rozbalovacím menu, což vám usnadní práci při vkládání dalších položek. Na kartě úplně vlevo s názvem filtr najdete vyhledávací funkci. Jde o matici o třech parametrech – kód, jméno a sklad – s grafy rozložení výrobků ve skladech a s barevným označením vyhledaného produktu i s jeho dodavatelem. Vyhledávání funguje na základě těchto tří parametrů do té doby, dokud nedojde k nalezení výrobku a přesné shodě, tj. jeden výrobek se může nalézat ve více skladech či regálech, ale může být i v jednom skladě. Lze vyhledat produkt podle jména a když bude ve více skladech, tak s určením skladu. To je velmi dobrá metoda při inventuře, protože jde podle skladů určovat, kde se jednotlivé položky nalézají.

Produkty jsou propojeny s dodavateli a mohou se nalézat v různých skladech či regálech v různých počtech. Tím více oceníte vyhledávací funkci. Pokud ale produkt neexistuje, případně je v jiném skladu nebo zadáte špatné údaje, objeví se chybové oznámení.

Strana listu Strana listu "invoice - faktura"

Nakonec máte možnost vytvořit na listu úplně vpravo – invoice (faktura) – fakturu ze zadaného zboží. Stačí vybrat z rozbalovacího menu ID produktu, počet kusů a vše se samo doplní a vypočítá. A to vše včetně DPH, ale jen tehdy, je-li zadáno DIČ na prvním listu; pokud tam není, faktura bude počítána pro neplátce DPH.

stahnout.png

(Jako ve škole) Průměr: 1,25 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar Michal M.
Odpovědět
Stáhněte si šablonu pro organizaci skladu i s fakturou
23. 05. 2013, 19:27:55
Pěkné. Sice nevyužiju všechny listy, stačí mi faktury, ale i to je pro mě velký pomocník. Doteď jsem používal vzorovou fakturu z www.faktura-formular.cz.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Seznamte se s českou doménou

Máte vlastní doménu nebo se chystáte ji zaregistrovat? Myslíte také na její důkladné a profesionální zabezpečení? Spojte se s profesionály.

Pokračování ...


SAP NOW Week
 
 
woo jaw demo hz