Stáhněte si šablonu pro organizaci skladu i s fakturou

doplnek.png Potřebujete mít pořádek ve svých skladech a přehled, co je kde uloženo? Prodáváte zboží a ihned vystavujete faktury? Pak si můžete stáhnout šablonu skladu s možností vytisknout ze stejného dokumentu fakturu. Její autor – pan Milan Piller – se o ni s vámi laskavě podělil.  

Není to jen tak obyčejná šablona. Má čtyři listy:

  • filtr,
  • inventory (inventář),
  • suppliers (dodavatelé),
  • invoice (faktura).

Strana listu Strana listu "filtr"

Šablona je předvyplněna příklady, které můžete smazat a vložit své vlastní položky. Na kartu inventory (inventář) vkládáte jednotlivé položky ze skladu, protože funguje jako skladní karta. Na vedlejší kartu – supplies (dodavatelé) – vložíte své dodavatele. Dodavatelé a sklady jsou při zadávání nového produktu v rozbalovacím menu, což vám usnadní práci při vkládání dalších položek. Na kartě úplně vlevo s názvem filtr najdete vyhledávací funkci. Jde o matici o třech parametrech – kód, jméno a sklad – s grafy rozložení výrobků ve skladech a s barevným označením vyhledaného produktu i s jeho dodavatelem. Vyhledávání funguje na základě těchto tří parametrů do té doby, dokud nedojde k nalezení výrobku a přesné shodě, tj. jeden výrobek se může nalézat ve více skladech či regálech, ale může být i v jednom skladě. Lze vyhledat produkt podle jména a když bude ve více skladech, tak s určením skladu. To je velmi dobrá metoda při inventuře, protože jde podle skladů určovat, kde se jednotlivé položky nalézají.

Produkty jsou propojeny s dodavateli a mohou se nalézat v různých skladech či regálech v různých počtech. Tím více oceníte vyhledávací funkci. Pokud ale produkt neexistuje, případně je v jiném skladu nebo zadáte špatné údaje, objeví se chybové oznámení.

Strana listu Strana listu "invoice - faktura"

Nakonec máte možnost vytvořit na listu úplně vpravo – invoice (faktura) – fakturu ze zadaného zboží. Stačí vybrat z rozbalovacího menu ID produktu, počet kusů a vše se samo doplní a vypočítá. A to vše včetně DPH, ale jen tehdy, je-li zadáno DIČ na prvním listu; pokud tam není, faktura bude počítána pro neplátce DPH.

stahnout.png

(Jako ve škole) Průměr: 1.20 | Hodnotilo: 5
 

Komentáře

user avatar Michal M.
Odpovědět
Stáhněte si šablonu pro organizaci skladu i s fakturou
23. 05. 2013, 19:27:55
Pěkné. Sice nevyužiju všechny listy, stačí mi faktury, ale i to je pro mě velký pomocník. Doteď jsem používal vzorovou fakturu z www.faktura-formular.cz.
user avatar stanislavrottner
Odpovědět
Stáhněte si šablonu pro organizaci skladu i s fakturou
12. 10. 2018, 14:15:00
Dobrý den
to myslim, ze je uz lepsi uzivat nejaky ten program
ja uzivam napr tento https://imboss.cz/
prijde mi to o dost jednodussi
user avatar neutr
Odpovědět
Re:Stáhněte si šablonu pro organizaci skladu i s fakturou
12. 10. 2018, 19:24:11
Máte sice pravdu, ale to co náš portál nabízí nezahrnuje například EET, čímž jde o částečnou funkčnost.

Zase ale jde o něco trošku jiného. Vše může být zavedeno jako evidence LO, AOO - zdarma, dokonce lze spouštět pomocí Shell příkazů externí aplikace. Ale Vaše nabízené řešení je zdarma jen do 100 případů. Jakmile si s tím začnete a přesáhnete 100 případů vypláznete 1200 Kč ročně (nebo víc dík měsíčním platbám).

Technicky je to řešitelné včetně EET. Několik lidí včetně mne se tím zabývalo. Problém je v tom, že se podobné věci musí udržovat v kondici. Takže to je "vada" podobných free aplikací a různých rozšíření či šablon.

Ale tento portál je spíš pro srdcaře. Takže Váš nápad je dobrý - ale pro příležitostní podnikatele - pouťové prodejce.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Stáhněte si šablonu pro organizaci skladu i s fakturou
12. 10. 2018, 20:31:56
Těší mě, že i po letech je o šablonu zájem :))
user avatar kateřina
Odpovědět
Re:Stáhněte si šablonu pro organizaci skladu i s fakturou
2. 07. 2019, 16:42:41
...a zájem trvá i letos :) ...Právě jsem si šablonu stáhla a moc děkuji autorovi a všem zapojeným!! ...teď už jen doufám, že šablonu pochopím :o)

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz