Tip: Nevíte-li, jak dál, nebo nemůžete najít návod pro své potřeby, můžete se zeptat v našem fóru.
Rámce v dokumentu slouží ke vkládání textu mimo hlavní tok. Lze je využít pro jednoduché věci typu adresního bloku v dopisu, ale stejně tak mohou tvořit provázanou sekvenci s vlastními toky textu.

Jak přispívat do LibreOffice II – Česká lokalizace: Pootle a hlášení chyb
Komentáře: 3 Stanislav Horáček | 19. 02. 2014 | hodnocení: 2.00
Ve druhém dílu seriálu pro začátečníky se seznámíme s webovou aplikací Pootle a jejími projekty, v rámci nichž se LibreOffice překládá do češtiny. Následně nalezneme v uživatelském rozhraní ukázkový chybný překlad a povíme si, kde si na podobné nedostatky stěžovat.

Jak v Calcu zkopírovat jen čísla, jak zkopírovat podmíněné formátování a vložit stránku před tabulku ve Writeru
Komentáře: 3 Petr Valach | 12. 02. 2014 | hodnocení: 1.00
Další článek věnovaným otázkám (tentokrát zahraničního) fóra vám přináší odpovědi na často kladené otázky: jak vložit stránku před jinou, která začíná tabulkou, jak zkopírovat podmíněné formátování, jak vyřešit drobnou neplechu po instalaci nové verze a jak odstranit hypertextové odkazy ve Writeru.

Jak přispívat do LibreOffice I – motivace a úvod do české lokalizace
Komentáře: 3 Stanislav Horáček | 5. 02. 2014 | hodnocení: 2.00
Úvodní díl seriálu, který vám podrobně poradí, co dělat, když řešíte v LibreOffice nějaký problém nebo se chcete na tvorbě tohoto balíku podílet. Nejprve se zamyslíme nad důvody pro přispívání a podíváme se na obecné zásady a nesnáze překladu softwaru do češtiny.
Dělení textu do sloupců najde uplatnění v různých typech dokumentů. Pojďme se podívat, jak se se sloupci pracuje v Apache OpenOffice a LibreOffice – jak se vytvářejí a upravují, jak se v nich pracuje s textem či jak se upravují pomocí pravítka.
Komentáře jsou velmi užitečným nástrojem zejména pro spolupráci více uživatelů, ale umožňují si také usnadnit vlastní práci, zejména v případě, že trvá dlouho. Podívejme se na to, jak se s nimi pracuje v programu Writer.

Nahrazování Microsoft Office 2003 – požadavky a alternativy
Komentáře: 45 Petr Valach | 18. 12. 2013 | hodnocení: 1.00
V minulé části jsme poukázali na problémy, které jako uživatelé budete muset řešit, pokud se chystáte přejít na jinou verzi Microsoft Office. V tomto druhém díle našeho malého seriálu se zaměříme na alternativy k Microsoft Office. Vytkneme si požadavky, které máme vůči takovému softwaru, a podíváme se, jak si s nimi tyto programy poradí. Pamatujte, že ať zvolíte jakoukoliv variantu, žádná není na sto procent – ať už zůstanete u Microsoft Office, anebo dáte přednost jinému řešení. V tomto článku se dovíte, na co si dávat pozor a jaké nástrahy na vás čekají.

Sdílení dokumentů v AOO a LO – jak najít data o ochraně dokumentu
Komentáře: 1 Petr Neudek | 11. 12. 2013 | hodnocení: 1.00
Pří sdílení bývá potřeba omezit přístup k určitému dokumentu. Podíváme se, jak najít v dokumentu data, která se k tomu používají. Tato data později využijeme ke zkvalitnění ochrany.

Sdílení dokumentů v AOO a LO – obecné příklady
Komentáře: 1 Petr Neudek | 27. 11. 2013 | hodnocení: 1.00
Další díl seriálu o všem, co je nutné vědět, abychom byli schopni úspěšně a efektivně využívat kancelářské aplikace v rámci zájmového či pracovního kolektivu. Dnes nás čeká pár příkladů s obrázky.

Jak otočit tabulku a vytvořit vlastní ikony pro doplňky
Petr Valach | 20. 11. 2013 | hodnocení: 1.00
V tomto dalším článku tipů a triků pro OpenOffice/LibreOffice najdete odpovědi na časté otázky, které určitě máte: jak otáčet tabulku, jak zkopírovat jen část nějakého obrázku – třeba fotografie –, jak si upravit ikony pluginů. Nejprve se ale podíváme, jak hromadně nahrazovat text slovem nebo výrazem velmi podobným jako vyhledávaným.