Tip: Nevíte-li, jak dál, nebo nemůžete najít návod pro své potřeby, můžete se zeptat v našem fóru.
Podíváme se na nástroje a nastavení, které mohou tvorbu prezentace v mnohém ulehčit. Například si ukážeme, jak vypnout průvodce prezentace nebo zobrazit mřížky a pravítka.

Tisk v Calcu (2) – Zalomení stránky a tisková oblast
Komentáře: 1 Tomáš Hanusek | 14. 11. 2011 | hodnocení: 1.80
Výsledek, resp. rozsah tisku v Calcu můžete kromě úprav formátu stránky ovlivnit i přímo v listu pomocí zalomení stránek a tiskových oblastí.

Tisk v Calcu (1) – Náhled a nastavení stránky
Komentáře: 3 Tomáš Hanusek | 7. 11. 2011 | hodnocení: 1.00
Před samotným tiskem si nejprve vždy prohlédněte tiskový náhled. Ušetříte tak mnoho zbytečně použitého papíru a toneru. V případě Calcu to platí dvojnásob, protože na list s buňkami se vejde mnohonásobně více údajů než na list papíru.
Vkladať obsah do textových dokumentov je vec na „jedno kliknutie“. Ale ako ho naformátovať tak, aby spĺňal aj náročnejšie kritéria svojho vzhľadu? Na to sa pozrieme v nasledujúcom návode.

Zobrazte si potřebné položky pomocí filtrů
Komentáře: 8 Tomáš Hanusek | 31. 10. 2011 | hodnocení: 1.89
Kromě řazení můžete data také filtrovat, tzn. zobrazit jen ty položky, které splňují určitá kritéria. K tomu se používají – jak jinak – filtry. V článku se seznámíte s jejich možnostmi a způsobem práce.
Chcete OpenOffice.org Writer využiť aj na tvorbu plagátov, propagačných materiálov a pod.? V takom prípade sa vám určite bude hodiť nástroj pre tvorbu tzv. umelecky tvarovaného písma „Písmomaľba“ (Fontwork).
Data vložená v listu Calcu, ať již se jedná o čísla, text či datum, máte možnost nechat seřadit v sestupném (3, 2, 1) či vzestupném (1, 2, 3) pořadí. V článku se dozvíte o různých úskalích takového kroku a také to, jak se vyhnout případným problémům.
Calc nabízí pomoc při vkládání obsahu do buněk v podobě automatických oprav. Nejedná se o kontrolu překlepů, nýbrž o takové úpravy, jako je nahrazování slov, automatické rozpoznávání URL, nahrazování jednoduchých uvozovek horními a dolními atp.
Buňka může zobrazovat vložená data různým způsobem, např. jako číslo, datum, čas, vzorec, text apod. V článku se dozvíte, jak buňku naformátujete, a možnosti jejího nastavení.
Kopírovat a vkládat obsah do buněk lze mnoha způsoby. Můžete si i vybrat, co bude např. ze schránky vloženo a jakým způsobem. Inteligentní kopírování buněk vám také ulehčí práci.