Tip: Nevíte-li, jak dál, nebo nemůžete najít návod pro své potřeby, můžete se zeptat v našem fóru.

Funkce data a času v Calcu: DATE, DATEVALUE, DAY, DAYSINMONTH, EDATE a EOMONTH
Komentáře: 3 Michal Polák | 15. 06. 2011 | hodnocení: 1.56
Aplikace Calc ze sady OpenOffice.org nabízí celou řadu funkcí, které uživatelům usnadňují práci. Přitom jsou všechny přehledně rozděleny do několika kategorií a jednou z nich je kategorie Datum a čas. V několika následujících článcích se proto budeme věnovat podrobně právě těmto funkcím a představíme si je na praktických příkladech.
Chýbajú vám v štandardne definovanej palete farieb OpenOffice.org také farby, ktoré chcete používať? Zdá sa vám paleta farieb príliš veľká? Zmeňte a doplňte si ju podľa svojich predstáv.
Kancelářský balík je pro mnoho lidí primárním pracovním nástrojem na počítači. V dnešním článku se zaměříme na přizpůsobení panelů nástrojů a ukážeme, jakým způsobem si nastavit výchozí formát, aby nebylo zapotřebí jej neustále vybírat při ukládání.
Adobe Reader bohužel nevyužívá k práci s certifikáty ani úložiště Windows ani Mozilly, nýbrž své vlastní. Proto je potřeba do něj samostatně importovat kořenové certifikáty autorit, aby mohlo být možné ověřovat elektronické podpisy jimi vydané. A aby toho nebylo málo, musí mít tyto certifikáty příponu .cer – ze stránek autorit si nejprve stáhněte kořenové certifikáty ve formátu DER a uložte je s příponou .cer (je to v podstatě jedno, formát je stejný).

Tlačenie štítkov a obálok v LibreOffice 3.3 a jeho ďalšie možnosti
Komentáře: 4 Peter Gažo | 3. 06. 2011 | hodnocení: 1.64
Potrebujete si vytlačiť dokument vo Writeri a neviete ako? Prečítajte si nasledujúci článok. Okrem toho sa dozviete, ako si vytlačiť štítky a obálky a ďalšie možnosti tlače.
V dnešním článku se zaměříme především na všechno možné kolem textu v prezentacích. Ukážeme si vhodné nastavení písma, odstavců a odrážek, ale také kopírování textu odjinud. Stejně tak zmíníme možnosti spojené s předlohou snímku a nastavením stránky. Kromě čistě technických řešení však bude pozornost netradičně věnovaná také celkové úpravě a kopírování textu odjinud.
Prekáža vám, že pri otvorení nového dokumentu máte automaticky nastavené okraje 2 cm, zarovnávanie vľavo, nemáte zapnuté záhlavie, zápätie a pod.? Zmeňte si východziu šablónu.

Instalace certifikátu elektronického podpisu v Linuxu
Komentáře: 1 Tomáš Hanusek | 30. 05. 2011 | hodnocení: 1.00
V Linuxu je situace s certifikáty o něco komplikovanější tím, že mezi jednotlivými distribucemi neexistuje jejich jednotné úložiště. OpenOffice.org využívá v Linuxu šifrovací a podepisovací knihovny NSS , resp. Mozilly (Firefox či Thunderbird) – musíte je mít tedy nainstalovány a certifikáty v nich naimportovány.

Instalace certifikátu elektronického podpisu ve Windows
Komentáře: 5 Tomáš Hanusek | 23. 05. 2011 | hodnocení: 2.33
V dnešním dílu seriálu se podíváme, jak nainstalovat certifikát elektronického podpisu v operačním systému Windows XP a podobných. Budete ho tak moci používat v internetové komunikaci s úřady, při použití datových schránek, k podepisování faktur atd.

Calc: Podmíněné (i nepodmíněné) formátování a styly, ukotvení řádků a sloupců
Komentáře: 3 Michal Polák | 19. 05. 2011 | hodnocení: 2.09
V dnešním článku si v první řadě zopakujeme podmíněné formátování na příkladu a ukážeme, na co si dát pozor. Poté bude pozornost věnována nepodmíněnému formátování a využití stylů v aplikaci Calc. Úplně nakonec ukážeme, jak ukotvit některé řádky tak, aby nerolovaly a byly pořád vidět ve vaší tabulce.