Tip: Nevíte-li, jak dál, nebo nemůžete najít návod pro své potřeby, můžete se zeptat v našem fóru.

Jak přispívat do LibreOffice IX – Nahlášení a sledování chyby
Stanislav Horáček | 13. 05. 2015 | hodnocení: 1.00
V minulém díle seriálu jsme v Calcu objevili nepříjemnou chybu a ověřili, za jakých podmínek se projevuje. V dnešním pokračování ji nahlásíme do bugzilly tak, abychom měli co největší šanci na brzkou opravu.
Programový modul Draw (Kresba) bývá často opomíjenou částí balíku OpenOffice/LibreOffice. Důvodů je více, pro někoho je příliš složitým na ovládání, jiní ho naopak považují za méněcenný. Třebaže nedosahuje kvalit ani komfortu programů specifických pro práci s grafikou, dokáže mnohé, někdy dokonce i více, než zavedené programy.

Hromadné odstranění ručních zalomení, převod desetinného čísla na stupně a další postupy
Komentáře: 1 Petr Valach | 22. 04. 2015 | hodnocení: 2.00
Po delším čase přichází další díl tipů a triků pro LibreOffice a OpenOffice. Tentokrát se podíváme hlavně na moduly Writer a Calc a ukážeme si, jak převádět desetinná čísla na obloukové míry, jak zrušit popisky u obrázků a nebo třeba, jak hromadně odstraňovat nechtěné skryté znaky pomocí regulárních výrazů.
V posledních verzích LibreOffice Math se objevil boční panel nazvaný Ukotvené prvky. Podívejme se, proč byl vůbec do modulu přidán a jaké jsou jeho funkce a možnosti.
Pokud chcete, aby se nějaký obsah v Calcu pravidelně opakoval na začátku či na konci každé vytištěné stránky (nebo stránky exportované do PDF, což je totéž), je možné postupovat dvojím způsobem. V článku si ukážeme, jaké možnosti máte.

Jak přispívat do LibreOffice VIII – Nalezení a testování chyby
Stanislav Horáček | 11. 02. 2015 | hodnocení: 1.00
V následujících třech dílech se seznámíme s činností, která je pro běžného uživatele z celého seriálu nejužitečnější: s hlášením chyb. V dnešní části si představíme konkrétní příklady nepříjemných chyb, pokusíme se je objevit v už nahlášených chybách a ukážeme si, co všechno bychom měli před nahlášením vyzkoušet.
V tomto díle možností pro tvorbu a zpřehlednění grafů si ukážeme další způsoby, jak lze do grafu přidat informace a jak z grafů nedělat omalovánky, jaké jsme se pokusili ukázat v předchozím dílu.
Mezi zajímavé otevřené formáty patří i DocBook. Formát vytvořený především pro tvorbu dokumentace je velmi jednoduchý, striktně sémanticky orientovaný a snadno použitelný pro širokou škálu textových dokumentů.
Instalátor balíku LibreOffice standardně pracuje interaktivně – tedy podle instrukcí uživatele, který musí projít celý instalační proces a potvrzovat, případně měnit různé parametry instalace. Mnohdy se ale hodí instalaci automatizovat.
Nudí vás stále stejný vzhled grafů? Chtěli byste si grafy přizpůsobit vlastním představám, ale nevíte, jaké máte možnosti? Chcete, aby graf skutečně sloužil k svému účelu a nebyl jen omalovánkou? O tom pojednává tento seriál.