Tip: Nevíte-li, jak dál, nebo nemůžete najít návod pro své potřeby, můžete se zeptat v našem fóru.

Práce s databází Base z OpenOffice.org (1)
Komentáře: 21 Josef Svoboda | 8. 10. 2010 | hodnocení: 2,62
Pro zájemce o práci s databázemi, popř. pro studenty středních škol, přinášíme seriál o práci s modulem Base. Do textu je umístěna také potřebná teorie k porozumění databázím, najdete zde i praktické příklady práce s Base a úkoly, které vám pomohou ověřit si, jestli jste všemu porozuměli. Odpovědi najdete vždy v následujícím dílu. Věříme, že by seriál mohl pomoci s výukou databází jako důležitého, ale spíše obtížnějšího tématu informatiky.

Jak na vytvoření plakátu s obrázky a sloupci
Komentáře: 5 Michal Polák | 6. 10. 2010 | hodnocení: 1,08
V mnoha dřívějších článcích jsme se více či méně věnovali různým nastavením stránky, a to z mnoha pohledů. Tento článek přináší poměrně rozsáhlé shrnutí toho všeho tentokrát na letáku nebo chcete-li plakátu. Navíc bude pozornost věnována použití sloupců a celkové grafické úpravě na příkladě. Článek je tak vhodný skutečně pro všechny uživatele aplikace Writer, kteří si prostě nevystačí jen s prostým textem.
Modul Calc je tabulkový procesor ze sady OpenOffice.org a jeho klonů. Je určen k jednoduchému a rychlému zpracování malého až středně velkého objemu číselných dat doplněných textovými popisy, případně i jednoduchých, krátkých, textových údajů. Data lze do tabulkového procesoru vkládat, provádět s nimi matematické, logické, popř. textové operace a zobrazovat je formou tabulek či grafů. V seriálu se dozvíte, jak rychle, efektivně a snadno lze v modulu Calc pracovat.

Vytvořte si jmenovku pomocí hromadné korespondence
Komentáře: 6 Michal Polák | 29. 09. 2010 | hodnocení: 2,00
Nedávno jsme představili základní možnosti a práci s Průvodcem hromadné korespondence. V dnešním článku se zaměříme právě na něj v souvislosti s tvorbou jmenovky nebo štítku se jménem na různé akce. Vše si ukážeme opět na praktickém příkladě. Jedná se totiž o typickou situaci, kdy máte připravit spoustu v podstatě stejných materiálů s jedním rozdílem, kterým je v tomto případě jméno.

Tiskněte dopisy a pozvánky pomocí hromadné korespondence
Komentáře: 3 Michal Polák | 22. 09. 2010 | hodnocení: 1,27
Velmi mocným nástrojem, který nabízí Writer, je funkce hromadné korespondence. Pomocí ní lze rychle vytvářet velké množství dokumentů lišících se v několika málo údajích, jako je například jméno nebo adresa. Jedná se zejména o dopisy, pozvánky, upozornění, e-maily a vůbec všechny druhy různých zpráv.

Writer: Tvoříme jídelní lístky pro školu a restauraci
Komentáře: 7 Michal Polák | 15. 09. 2010 | hodnocení: 1,33
Jídelní lístky jsou třeba všude tam, kde se vaří ve velkém. Najdeme je pochopitelně ve školních jídelnách, hospodách, restauracích a v mnoha dalších typech stravovacích zařízení. V dnešním článku se zaměříme právě na tvorbu jídelních lístků pomocí aplikace Writer .
Vytváření dokumentů, zvláště pak těch ve Writeru, je pochopitelně spojeno s používaným jazykem a jeho nastavením. To však nepracuje od začátku přesně tak, jak by si většina z nás představovala. Přitom se často jedná o skutečně protivné problémy spojené například s nedostačující slovní zásobou ve slovníku nebo jen špatným jazykovým nastavením. Právě tomu se budeme věnovat v tomto článku.

Skúste si vytvoriť knihu v OpenOffice.org
Komentáře: 7 Július Pastierik | 6. 09. 2010 | hodnocení: 1,00
Potrebujete vytvoriť podobnú knihu, ako je kniha Makrá v OpenOffice.org? V nasledujúcom návode si ukážeme kroky, ktoré budete musieť pri jej tvorbe urobiť.
Tabulka v aplikaci Writer nemusí mít jen černé ohraničení, být bez výplně a vypadat pokaždé stejně. V dnešním článku se proto zaměříme na pokročilou práci s tabulkou a zejména s jejím vzhledem. Na praktickém příkladě bude vysvětlena funkce Automatického formátu stejně jako většina možností, které nám tabulka nabízí po své vizuální stránce.
Už dříve jsme se věnovali práci s předlohou snímku v aplikaci Impress, kterou dnes ještě rozšíříme o další možnosti. V první části se budeme ve stručnosti věnovat datům, textovým polím a číslům snímků přes funkci pole. V té druhé části si vytvoříme jednoduché menu, kterým můžete svou prezentaci značně oživit.