Belgická státní správa instaluje OpenOffice.org na více počítačů

V Belgii se zvyšuje počet počítačů, na kterých je v tamní veřejné správě nainstalován kancelářský balík OpenOffice.org.    

Už před pár lety agentura OVAM, „Flanders' Public Waste Agency“, svůj software přizpůsobila pro podporu formátu ODF. Nyní čekají na rozhodnutí vlámského ministra životního prostředí, aby mohli na 400 počítačích nainstalovat OpenOffice.org.

Také správa města Schoten migruje na OpenOffice.org. IT oddělení městu darovalo přibližně 50 videí o tom, jak používat Writer. Město založilo komunitu pro podporu, ve které jsou IT odborníci, školy, firmy, různé dobrovolné organizace a další. Pořádají semináře na podporu svobodného softwaru.

Na začátku tohoto roku přístav Antverpy začal připravovat migraci 1300 počítačů na OpenOffice.org. Dokončení se očekává kolem září 2010. V IT-oddělení se rozhodli nejen podporovat ODF, ale také ho používat jako primární formát souboru pro komunikaci s třetími stranami.

Ludo Nauws, IT-manažer, k tomuto kroku poznamenává: „Je to vhodná doba k přechodu na OpenOffice.org. Alternativou by byl přechod na Microsoft Office 2007 a operační systém Windows Vista. To by vyžadovalo dvoudenní školení pro naše zaměstnance ... OpenOffice se velmi podobá současnému kancelářskému balíku Microsoft Office 2003." Pak dodává: „Při školení vysvětlujeme, jak změnit své návyky a prosazujeme strukturální přístup. To urychluje práci bez ohledu na to, se kterým kancelářským balíkem pracovníci pracují.“

Migrace belgických počítačů ve státní správě na OpenOffice.org bude pokračovat, jak slibuje Koen Goor, jeden z místních poskytovatelů služeb.

 

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz