Gribskov v Dánsku ušetří díky OpenOffice.org miliony korun

Vedení samosprávného celku Gribskov, ve kterém žije cca 41000 lidí, v lednu 2007 rozhodlo o nasazení OpenOffice.org a dalšího svobodného softwaru na počítače pro 3500 zaměstnanců a 4500 žáků. Nyní vyčísluje úspory, kterých se podařilo dosáhnout už po tak krátké době díky instalaci více než 8000 kopií OpenOffice.org.  

Jen pouhé nasazení technologií Microsoftu by správní oblast Gribskov přišlo na dva miliony dánských korun (cca 270 000 eur); ty se tedy ušetřily. Dále se díky použití OpenOffice.org šetří další milion dánských korun (cca 135 000 eur) ročně.

Zdroj informací:  Computerworld.dk: It-chef: Høj nytteværdi af omlægning til OpenOffice, SolidOffice: Gribskov, Denmark Saves Millions with OpenOffice

Rozhodnutí padlo na začátku roku 2007, kdy došlo ke spojení dvou subjektů místní správy a vznikla jedna organizace. Ukázalo se, že administrativní strkutura je rozdílná a je nutné hledat společný standard. Vodítkem pro výběr softwaru nebylo to, zda se bude jednat o open-source software. Požadavky byly stanoveny bez emocí: efektivní a funkční řešení, které sníží náklady; software je pouze nástroj k práci. Očekávalo se, že změna nenastane ze dne na den, ale bude se jednat o dlouhý proces, ve kterém se bude čelit problémům a budou se řešit chyby pramenící z neznalosti technologií a také z faktu, že podobný projekt byl široko daleko první.

Největším problémem jsou momentálně komplikované excelové tabulky zasílané z ministerstev, ale vzhledem k tomu, že se používají i jiné kancelářské balíky, jsou tyto problémové soubory podle všeho otevírány v MS Office. Celkově je přechod na otevřenou platformu považován za velký úspěch. Projekt bude prezentován na konferenci v Odense 30. dubna 2009.

Pro rámcový překlad můžete použít Google Translate. Do políčka zadejte text nebo přímo adresu článku, který chcete přeložit.

(Jako ve škole) Průměr: 2.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz