IBM přechází na OpenDocument Format

IBM požádala všechny své zaměstnance, aby přestali používat MS Office a začali používat kancelářský balík Lotus Symphony, který sama vyrábí a který je postaven na OpenOffice.org 1.1.  

Podle německého Handelsblattu se jedná až o 360 000 lidí po celém světě. Lotus Symphony je založen na poměrně starém kódu (OpenOffice.org 1.1), ale neznamená to, že by byl zastaralý - naopak, podporuje mnoho technologií a nezadá si s aktuálními verzemi konkurenčních balíků.

Hlavním motivem není úspora financí, i když možná i ta hraje roli. Pro IBM i další firmy je důležité, aby svá data ukládaly do standardizovaných a otevřených formátů, které nejsou omezovány použitou aplikací. To bezesporu splňuje OpenDocument Format, který lze zpracovávat mnoha programy a s nímž nyní budou zaměstnanci pracovat.

(Jako ve škole) Průměr: 1.67 | Hodnotilo: 6
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz