IBM přechází na OpenDocument Format

IBM požádala všechny své zaměstnance, aby přestali používat MS Office a začali používat kancelářský balík Lotus Symphony, který sama vyrábí a který je postaven na OpenOffice.org 1.1.  

Podle německého Handelsblattu se jedná až o 360 000 lidí po celém světě. Lotus Symphony je založen na poměrně starém kódu (OpenOffice.org 1.1), ale neznamená to, že by byl zastaralý - naopak, podporuje mnoho technologií a nezadá si s aktuálními verzemi konkurenčních balíků.

Hlavním motivem není úspora financí, i když možná i ta hraje roli. Pro IBM i další firmy je důležité, aby svá data ukládaly do standardizovaných a otevřených formátů, které nejsou omezovány použitou aplikací. To bezesporu splňuje OpenDocument Format, který lze zpracovávat mnoha programy a s nímž nyní budou zaměstnanci pracovat.

(Jako ve škole) Průměr: 1,67 | Hodnotilo: 6
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz