Některá německá města následují v oblasti open source příklad Mnichova

"Městské úřady v Německu začínají následovat příklad Mnichova a zvyšují využití bezplatného open source softwaru", píše Financial Times Deutschland. Odcházejí tak od firmy Microsoft.  

Open source na městském úřadu

Noviny Financial Times Deutschland dále píší: „Poptávka po open source roste – a to nejen ve veřejné správě,“ a zmiňují města Freiburg a další je Jena. Potěšující je, že město migrovalo od Microsoft Office na OpenOffice.org na většině svých počítačů.

IT odbor městského úřadu v Mnichově zveřejnil v prosinci informace o kompletním přechodu na open source systém na desktopech. Dne 12. prosince bylo migrováno devět tisíc systémů na LiMux (verze Linuxu), tj. o pět set více, než se čekalo. Přesto migrace na OpenOffice.org 3.2.1 trvá déle, protože některé specializované aplikace jsou závislé na proprietárním kancelářském balíku.

Hlavním argumentem pro přechod na open source software jsou úspory financí. „Je těžké odpovědět na otázku nákladů,“ cituje Financial Times Deutschland manažerku Juttu Kreyss. Město například zaměstnává sedm vývojářů, pak existují poplatky za údržbu a firmě Canoncial zaplatí město Mnichov za úpravu Linuxu.

Největší hodnota je otevřenost aplikací

Vedoucí projektu LiMux Mnichov, Oliver Altehage, vysvětluje, že skutečná výhoda je otevřenost aplikací. Úředníci města se mohou rozhodnout, co opravdu potřebují, co pro vylepšení dělat a jak dále rozvíjet standardní aplikace. „Nějvětší přidanou hodnotu by bylo, kdyby všechny městské úřady migrovaly na svobodný a open source software a společně pracovaly na vývoji,“ říká Altehage.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
IBM POWER
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Jak uvést elektronický podpis do života

podpisÚplně správně bychom měli mluvit o biometrickém elektronickém podpisu. Biometrická data jsou totiž důležitým předpokladem pro případné ověření podpisu v případě, že to bude nutné.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz