Italská provincie Savona stále více používá open source

novinky.png Správa italské provincie Savona užívá svobodný a open-source software kdekoli je to možné. Příkladem mohou být jejich webové stránky, které byly kompletně přepsány na open-source systém Drupal. Tento krok pomáhá provincii snižovat provozní náklady a zároveň jim dává možnost přizpůsobit a sdílet své aplikace.  

Důvod: snižování provozních nákladů

Koncem února byl představen nový web italské provincie Savona postavený na open-source systému pro správu obsahu Drupal. V prohlášení oznamujícím nové stránky provincie dodává, že tento typ softwaru používají i pro mnoho dalších administrativních úkolů. Provincie tvrdí, že svobodný a open-source software jí pomáhá snižovat provozní náklady a zároveň jí dává možnost přizpůsobit a sdílet aplikace. Savona (jedna ze 109 provincií Itálie) používá open-source řešení např. i pro on-line přístup do své databáze geografických informací nebo on-line platformu pro navigaci.

Trocha historie

Provincie oznámila přechod na open-source kancelářský balík již v roce 2007. Italská společnost Yacme, která pomáhala při přechodu na OpenOffice.org, uvádí celkem 350 desktopů v provincii používajících open-source řešení. Provincie i společnost byly v roce 2011 zapojené do vývoje rozšíření Oxsit pro OpenOffice.org. Toto rozšíření nabízí elektronické digitální podepisování dokumentů na základě XML podpisu rozšíření Xades. Oxsit byl vyvinut za podpory obcí Trento, Rovereto a Bologna, provincií Bologna a Savona a nemocnice Galliera v Janově. Oxsit je k dispozici se dvěma open-source licencemi – GPLv3 a EUPL.

(Jako ve škole) Průměr: 1.40 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Daniel Sedláček

Daniel Sedláček

Amatérsky se věnuji programování maker od podzimu 2010.
Aktivní jsem na fóru od ledna 2011.
Od července 2011 spolupracuji i jako moderátor fóra.

Využívám pouze OpenOffice.org (LibreOffice nemám nainstalován).

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz