Italská provincie Savona stále více používá open source

novinky.png Správa italské provincie Savona užívá svobodný a open-source software kdekoli je to možné. Příkladem mohou být jejich webové stránky, které byly kompletně přepsány na open-source systém Drupal. Tento krok pomáhá provincii snižovat provozní náklady a zároveň jim dává možnost přizpůsobit a sdílet své aplikace.  

Důvod: snižování provozních nákladů

Koncem února byl představen nový web italské provincie Savona postavený na open-source systému pro správu obsahu Drupal. V prohlášení oznamujícím nové stránky provincie dodává, že tento typ softwaru používají i pro mnoho dalších administrativních úkolů. Provincie tvrdí, že svobodný a open-source software jí pomáhá snižovat provozní náklady a zároveň jí dává možnost přizpůsobit a sdílet aplikace. Savona (jedna ze 109 provincií Itálie) používá open-source řešení např. i pro on-line přístup do své databáze geografických informací nebo on-line platformu pro navigaci.

Trocha historie

Provincie oznámila přechod na open-source kancelářský balík již v roce 2007. Italská společnost Yacme, která pomáhala při přechodu na OpenOffice.org, uvádí celkem 350 desktopů v provincii používajících open-source řešení. Provincie i společnost byly v roce 2011 zapojené do vývoje rozšíření Oxsit pro OpenOffice.org. Toto rozšíření nabízí elektronické digitální podepisování dokumentů na základě XML podpisu rozšíření Xades. Oxsit byl vyvinut za podpory obcí Trento, Rovereto a Bologna, provincií Bologna a Savona a nemocnice Galliera v Janově. Oxsit je k dispozici se dvěma open-source licencemi – GPLv3 a EUPL.

(Jako ve škole) Průměr: 1.40 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Daniel Sedláček

Daniel Sedláček

Amatérsky se věnuji programování maker od podzimu 2010.
Aktivní jsem na fóru od ledna 2011.
Od července 2011 spolupracuji i jako moderátor fóra.

Využívám pouze OpenOffice.org (LibreOffice nemám nainstalován).

 
 
 
woo jaw demo hz