Italská provincie Savona stále více používá open source

novinky.png Správa italské provincie Savona užívá svobodný a open-source software kdekoli je to možné. Příkladem mohou být jejich webové stránky, které byly kompletně přepsány na open-source systém Drupal. Tento krok pomáhá provincii snižovat provozní náklady a zároveň jim dává možnost přizpůsobit a sdílet své aplikace.  

Důvod: snižování provozních nákladů

Koncem února byl představen nový web italské provincie Savona postavený na open-source systému pro správu obsahu Drupal. V prohlášení oznamujícím nové stránky provincie dodává, že tento typ softwaru používají i pro mnoho dalších administrativních úkolů. Provincie tvrdí, že svobodný a open-source software jí pomáhá snižovat provozní náklady a zároveň jí dává možnost přizpůsobit a sdílet aplikace. Savona (jedna ze 109 provincií Itálie) používá open-source řešení např. i pro on-line přístup do své databáze geografických informací nebo on-line platformu pro navigaci.

Trocha historie

Provincie oznámila přechod na open-source kancelářský balík již v roce 2007. Italská společnost Yacme, která pomáhala při přechodu na OpenOffice.org, uvádí celkem 350 desktopů v provincii používajících open-source řešení. Provincie i společnost byly v roce 2011 zapojené do vývoje rozšíření Oxsit pro OpenOffice.org. Toto rozšíření nabízí elektronické digitální podepisování dokumentů na základě XML podpisu rozšíření Xades. Oxsit byl vyvinut za podpory obcí Trento, Rovereto a Bologna, provincií Bologna a Savona a nemocnice Galliera v Janově. Oxsit je k dispozici se dvěma open-source licencemi – GPLv3 a EUPL.

(Jako ve škole) Průměr: 1.40 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Daniel Sedláček

Daniel Sedláček

Amatérsky se věnuji programování maker od podzimu 2010.
Aktivní jsem na fóru od ledna 2011.
Od července 2011 spolupracuji i jako moderátor fóra.

Využívám pouze OpenOffice.org (LibreOffice nemám nainstalován).

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz